Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Nedělám za kolik, ale tak, aby se měl můj šéf dobře. :lol:
MAN TGX 18.480 - r.v. 2014
ZVVZ NCD45 - r.v. 2018
ex. ZVVZ NCD45 - r.v. 2013
ex. MAN TGA 18.430 - r.v. 2006
pon čer 18, 2018 7:24 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Ma tu nekdo osobni zkusenost s MIO 735 tv??
Neřeším...
pát čer 22, 2018 7:13 pm

Tibi cz
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 09, 2023 8:03 am

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Zdravím vespolek, chtěl bych se zeptat na Sygic truck. Na firmě byla originál v autech i s aktuálními údaji o provozu. teď jsem jinde a vytáhl jsem si starý tablet s kreklým Sygicem, aktualizoval mapy a jde mi o to, jestli je možné dokoupit "aktuální dopravní informace" Nevím, jestli to bude chtít nějaký kód, nebo něco podobného, jestli že to není oficiálně zakoupená licence. Děkuji za odpověď.
úte srp 15, 2023 9:17 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Před par lety jsem si koupil sygic, uz nevim kolik to stalo. 3000/4000,- uz nevím. A stalo to za hovno, nedal bych za to ani korunu už. Aktualozace map rok pozadu, trafik katastrofa. Po pul roce sem koupil TomTom. Tomtom nebo Garmin za prachy. Vse jiné offline zadara.
stř srp 16, 2023 11:38 am

Tibi cz
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 09, 2023 8:03 am

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Je to asi i o zvyku. Já Sygic používal dost dlouho i s informacemi o provozu a bez problémů. aktualizace map docela dostačující. Poslední cca 2 - 3 roky jsem zkoušel Road Lords, ale nejsem spokojen, Navádí do míst, kde s nastavenými parametry mám zákaz, pak podle navigace je zákaz v místech, kde nic není... (např. mě to nechtělo pustit po D1 od Velkého Meziříčí na Brno, psalo od sjezdu na Osovu Bytýšku zákaz nad 12 tun a hnalo na starou, kde ale v reálu je zákaz tranzitu nad 12 tun) No a pak ta grafika mi přijde v Sygic kultivovanější. Proto zkouším, jestli je možně ty dopravní informace dokoupit, nebo ne. Kupovat novou ji nechci, jezdím teď už jenom docela pravidelné linky, ale ty dopravní informace ... Jo, dá se kouknout na Google, ale je bezpečnější to mít před sebou, než za jízdy hledat v mobilu.
stř srp 16, 2023 2:38 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Verit se nedá ani TomTom a Garmin. Divam se kde me to tahne atd. A mám hlavu na krku. Muj nazor je ze bych za to nedal ani korunu.
stř srp 16, 2023 3:27 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

V Cechách a ani na Slovensku žiadna navigácia (bohužial) nefunguje. S výškami mostov by navigácie nemali mať problém, ale s povolenou váhou cez mosty si žiadna navi pre nákladné autá neporadí. Neverím tomu, že taká existuje.

Mám garminou už dlhé roky, vyskúšal som všetky TIR za posledných 10 rokov, lebo jeden z rodiny robí predajcu a vždy my nový požicia. Občas potom od neho navi kúpim. Aj teraz mám kúpené to posledné a najlepšie od garminu dezl LGV1010 (10.1"). Je to perfektná navigácia a funguje na 99,9%. Ale len v západnej EU a v Škandinávii. V CZ je z mostov v prdeli.
stř srp 16, 2023 10:21 pm

Tibi cz
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 09, 2023 8:03 am

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Navigaci jako takovou nepotřebuji, trasy které potřebuji v podstatě znám, jde mi jenom o aktuální dopravní situaci. kolony, nehody...
čtv srp 24, 2023 5:00 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

google maps
čtv srp 24, 2023 8:38 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Ovšem s Google Maps mam poslední dobou velkej problem, a nejen já :hand:

Republiku znám, stačí mi mapa ale občas potřebuju dotáhnout fo nějaký končiny, nebo táhnout někudy kde to není uplně uzavřený a velmi často si to u cíle vymyslí 10km objížďku kolem špendlíku nebo adresy.. Teď posledně sem to měl zapíchlí v prostřed I/16 před Trutnovem, hned u vjezdu do lesa.. snad 15km kolem dokola a stejně mě přivedla kudy bych teoreticky projížděl, prostě mě nechala projet přes špendlik, 15km si pojezdit a zas mě přivedla z5 :doh:
A nejhorší je, že tohle ti udělá v průběhu trasy, zničeho nic, jedeš po trase kudy máš, kterou sis naplánoval a bác, v půli trasy tě jen tak ze srandy zavede z obchvatu do centra aby ses tam otočil na kruháču a jedeš z5 stejnou cestou :doh:

A mapy od seznamu sou lepčí, tam najdeš i převíšení, čili vejškovej profil trasy.. ale zase se nedá ta navi od nich poslouchat :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned říj 01, 2023 12:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů