Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Pauli

Příspěvek

Helena píše:Jestli to je špatně, tak vinu má Čonkin :D . Počítala jsem totiž podle jeho vzoru. A místo smějícího se paňáčka patří R8, nějak nechce pryč.
Myslím, že mu je to stejně k ničemu, on chtěl zpočítat napětí a proud na jednotlivých rezistorech :lol:
ned lis 02, 2008 12:15 pm

Helena

Příspěvek

:D Tak se ukázalo, že já neumím číst :? . Ale naučila jsem se počítat odpory, jestli je to teda správně.
ned lis 02, 2008 12:19 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Přepólování.

Příspěvek

Mám jednu kontrolní otázku. Chci si do auta namontovat radio na 12V. Elektrikář mě zrazuje od přímého napojení na baterku, že prý při startování může dojít k přepólování, opačnému toku proudu. Slyšel o tom někdo? :?:
ned bře 22, 2009 9:29 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

No tak tam dej mezi to menic 24/12V,ne?JA to mam taky
ned bře 22, 2009 9:46 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Měnič tam mám, ale teď jde o větší zástavbu. Kdysi jsem měl slabej a když začal např. někdo mluvit do CB, tak zdechlo radio apod. To jsem vyřešil silnějším. Teď do auta zabudovávám velkou muziku vč. zesilovače a mám obavy, že když to budu honit přes další měnič, tak může docházet k rušení apod. Prostě přímo na AKU je to daleko elegantnější a čistější řešení. Mám jen obavu, že když jsem to chtěl v sevisu natáhnout, tak chtěli podepsat na zakázku, že to je na moje vlastní přání. Takže jsem cuknul. Mám ale pocit, že si tím taky nebyli jisti. Že spíš jen reprodukovali co někdy někde někdo slyšel. Jinak s tím servisem jsem spokojen, nejsou to úplní nazdárci.
ned bře 22, 2009 9:53 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

tak si kup 24/220 a dej si tam třeba věž ne ?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 22, 2009 10:01 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Já bych cuknul taky, protože na připojení na jednu baterku není nic elegantního. Pouze to rozhodí vyvážení baterek a ty půjdou do kopru. Elegantní řešení je znát příkon celé audiosoustavy a vybrat k tomu potřebný měnič.
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
ned bře 22, 2009 10:05 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jj chytrý řeči o tom že to baterce nevadí už tu jsou........
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 22, 2009 10:09 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Čonkin: Myslím, že z hlediska kvality signálu to elegantnější je, protože se ti tam neplete žádný rušící prvek. teď jde jen o to, zda je to řešitelné technicky. Do školy jsem hodil před několika desetiletími a to přepólování si nedovedu představit. Možná jsem tenkrát chyběl.
martin440. Věž to skoro je. :)
ned bře 22, 2009 10:13 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Tady nejde o přepólování, ale o to, že ta baterka, na kterou budeš mít ten měnič připojený, bude pracovat v jiném režimu vybíjení/dobíjení než ta druhá. Tudíž se vybije rychleji, následně při stání začne "vytřískávat" i tu druhou a výsledek je jasný. A rušící prvek ? Homologované měniče určitě musí splňovat i kritéria ohledně rušení. Záleží na umístění, ale o tom nebudu polemizovat, to už není moje parketa.
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
ned bře 22, 2009 10:23 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Ok, přijímám tuhle možnost.

PS: Původně jse to chtěl napřímo, abych nemusel dávat měnič. :) Je to totiž v eurocargu a tam zas není tolik možností kam to schovat.
ned bře 22, 2009 10:28 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Obrázek
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 22, 2009 10:33 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

fahrer: Jo, to chápu, ono místa není nazbyt ani u větších aut.
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
ned bře 22, 2009 10:49 pm

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Přímo z baterek to netahej, za prvé se jedna vybíjí víc, potom vytahuje elektriku z té druhé a ve výsledku zkrátíš životnost baterek zhruba o třetinu, za druhé hrozí při startu přepólování přístrojů zapojených na spoj mezi baterkama a za třetí hrozí to, že při přechoďáku na spoju baterka - kostra, nebo u vyplýho bateriáku odpojujícího kostru a současným startu půjde veškerej proud právě přes toto vybastlení a uvidíš kouzlo, při kterým se rádio promění ve friťák. V použití vícero měničů nevidím problém, sám mám tři, jeden na rádio, druhej na CB a třetí na alarm a centrál. Pokud použiješ dospělý měniče a ne ty ludry malinkatý s větráčkem, co jsou teď k sehnání všude, tak za použití docela obyčejnýho kapacitního filtru k žádnýmu rušení nedojde, to by ti měl taky doporučit ten, co ti to bude prodávat a montovat, pokud to zrovna není stodolář pepa z JZD chvojkovice-brod. Nejlepší a nejsilnější měniče v rozumné ceně byly ty, co se montovaly v sérii do premka vedle pojistkovky na sloupek dveří. Ty hravě zvládaly bez zahřívání trvalej odběr 10A, při kvalitním chlazení i 15A. Velikostně byly asi jak dvě krabičky od cigár.
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
pon bře 23, 2009 3:48 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

přesně tak a trvalo to 3 stránky :D :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon bře 23, 2009 7:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů