Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Vary
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 28, 2009 8:26 am
Bydliště: Nový Jičín

Žárovky pořád praskají.

Příspěvek

Hojec má někdo podobný problém pořád mi praskají žárovky a na vleku za jednu cestu i dvakrát.Je to přepětím nebo???Poraďte. :lol:
stř led 28, 2009 3:11 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Změř si to multimetrem a uvidíš.... Hlavně se mrkni, jestli nemají 12 V :D .
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
stř led 28, 2009 3:21 pm

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Co tam máš za lustry? Mě to dělalo otřesama. Jak tam byly starý tatrovácký, tak litaly žárovky jedna za druhou a pak sem někde sehnal ty s tím gumkama odpruženým pajšlem a je klid.
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
stř led 28, 2009 3:51 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Mě pravidelně praskala na FH v pravém zadním světle ta krajní obrysovka. Ta vnitřní byla v pohodě, ale krajní jsem vymněnil a když jsem se při první zastávce šel podívat, tak už nesvítila :mad: Třikrát s tím v servisu něco dělali (aspoň to tvrdili), ale nikdy to nepomohlo.
BES - běs
stř led 28, 2009 4:25 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já mám doma kýbl popraskaných žárovek, až sem se dožral, tak sem nakoupil LED žárovky s klasickýma paticama. Jak vlečky poskakovaly tak to šlo jedna žárovka za druhou. Akorát ta cena je trošku vyší a dělají se zatím jen v červené barvě, takže čekám až budou i oranžový do směr. světel. Jsem zvědav kolik ty diody vydrží.
stř led 28, 2009 6:49 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Ty červený diodovky jsem měl taky a nikdy jsem je neměnil. Jinak dělaj se i bílí.
BES - běs
stř led 28, 2009 7:03 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když sem je nedávno kupoval, tak do zadních svítilen 24V s paticí Ba15S mají jen červené s různým počtem diod. přední obrysovkové a sufit mají bílé. Jestli máš odkaz kde se dají koupit ty bílé. Tak ho sem hoď
Obrázek
stř led 28, 2009 7:09 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Vím jen kde prodávaj 12V, ale zkusil bych EMT.
BES - běs
stř led 28, 2009 7:14 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak 12V je spousta, ale ve 24V je jich dost málo, zatím, výrobce prý postupně rozšiřuje sortiment. Tak uvidíme.
stř led 28, 2009 7:16 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Měli by to dávat do aut už z výroby a byl by klid!
BES - běs
stř led 28, 2009 7:21 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Příspěvek

Ja som teraz dva týždne dozadu chodil s tatrou valníkom s HR a menil som žiarovky hádam 10 ráz, vpredu ľavé,potom vzadu spiatočka,potom zadné pravé,zase predné pravé, tak som sa zo skladu zásobil žiarovkami, neviem či tam je predpätie, lebo pred dvoma mesiacmi menili alternátor, či ho zle nastavili alebo čo neviem,predtým na tej tatre chodil jeden kolega a nestaral sa o baterky,raz ked rozložil HR a chcel nakladať materiál zhasol tatru,chcel si vypisať stasku, potom chcel naštartovať a nešlo to, pozrel baterky a boli úplne suché,žiadna voda,nič. Blížil sa večer a tma,rozložená ruka,stustená pätka a bez naštartovaného motora s tým nejde pohnúť, tak volal kolegovi z V3S aby došiel so štartovacími káblami, lenže po prepojení káblov z V3S do tatry to iba iskrilo a nenaštartovalo,chyba bola v tom, že na V3S sú opačne zapojené póly ako má tatra, tak jediné riešenie bolo prehodiť baterky,potom tatra už naštartovala, prehodil naspäť baterky a ledva došiel do dvora,mal nízke napätie,nespínala ani cievka na prevodovke a išli mu iba malé rýchlosti, keď došiel do dvora potme nalieval do bateriek destilovanu vodu,lebo keby mechanizátor ráno zistil,že mal úplne suché baterky a nestaral sa o ne mal by kolega po prémiách.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
stř led 28, 2009 8:35 pm

Vary
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 28, 2009 8:26 am
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek

No uvažoval jsem taky o těch led diodach koupím je a uvidíme.Do hla světel jsem koupil Osram Truckstar s větší svítivostí.Tak jsem zvědav.Pak napíšu jak to svítí a jak dlouho vydrží. :lol:
čtv led 29, 2009 6:51 am

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

S těma LEDkama do blinkrů bych byl opatrnej. Do obrysovek, brzdový atd nebude problém. Ale LEDka má oproti žárovce nepatrný odběr proudu. Tudíž ta elektronika, co ovládá blikání si bude myslet, že žárovka nesvítí. Takže vám nebudou svítit kontrolky na blinkry, nebo to bude blikat 2x rychlej, nebo řvát nějaký chybový hlášky, podle toho co kdo máte za káru. Řešení by bylo překlenout tu ledku odporem (asi 1ohm/30w a nebo výš). Takhle ale zase nebudete mít tu jistotu při jízdě, že ten blinkr oravdu bliká.
čtv led 29, 2009 7:10 am

Vary
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 28, 2009 8:26 am
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek

No to jo to máš pravdu proto je ještě nikdo nezačal vyrábět :lol: :lol:
čtv led 29, 2009 7:12 am

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

JO máš 100pro pravdu, když sem to psal zapoměl sem, že sme je zkoušeli na osobáku a blikalo to strašně rychle a kontrolky nešli, na to sem pozapoměl, zpátečkový zase tak často člověk nepoužívá takže obrys a brzdy stačí. Snad by jenom mohli dělat víc diodovou žárovku do poziček na malé žárovky ty jsou fakt slabý.
čtv led 29, 2009 7:59 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů