Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4 Pavel Bíteš:JJ přesně tak,nějakej manuál je na prd.Je třeba se uklikat k smrti a potom už to jde.Co mě u ní dost zaráží je to,že když zadám start a cíl a potom chci přidat průjezdní body tak to nejde,nebo nejde jde ale žene tě to úplně nesmyslně.Taky asi dělám ještě něco blbě.I když mi to moc nevadí,páč 9 používám jen jako mapu ne navi.
stř úno 24, 2010 6:26 am

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No já s tím ještě nemám moc najeto, ale zkouším simulaci, kde to znám a zatím bez problémů! :wink:
Obrázek
stř úno 24, 2010 8:55 pm

ferda2
Příspěvky: 52
Registrován: pon črc 13, 2009 5:01 am

Příspěvek

zdravim,sim sim,potrebuju poradit
mam operacni system vista,nainstaluju navigatora 9 truck a pri spusteni my to pouze problikne
uz nevim co mam delat,jsem z toho na prasky,poradte prosim nekdo v cem je problem
diky
stř úno 24, 2010 10:06 pm

Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4ferda2:Mám taky Visty a vše ok,testni unistal,vyčisti registry a instal now.Pokud ani to nepomůže tak jsi "nakoupil" špatně.Já to rozjel už asi 7 kolegům na parkingu a zatím šlapou.Víc nevím :roll:
stř úno 24, 2010 11:00 pm

Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4 Pavel Bíteš:Ohledně těch průjezdních bodů,testni toto:

Start Brno D1,Cíl Mulhouse(F),1 průjezdní bod Roppenheim(F)A35,2 průjezdní bod Stuttgart(D)A8

Pokud zadáš pořadí průjezdných bodů tak jak jsem napsal tak tě to požene sem tam jak hotentota :roll:
čtv úno 25, 2010 12:30 am

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jojo Pupajz, to děláš blbě! Musíš zadat pořadí průjezdních bodů. Je to jen blbej kompjůtr, neví, že chceš jet rovnou a nechceš jet prvně do francie a pak do německa a zpátky do francie. Vždycky se tomu musí trošku pomoct. Když někam jedeš, najdeš trasu, víš přibližně kudy chceš jet a body musíš dát v pořadí, ve kterém chceš jet. Můžeš je sázet jak chceš a dají se mezi sebou potom popřehazovat. Já si zadám trasu, kouknu, kudy mě to táhne a pak ještě upravuji, popřípadě přidávám body.
Obrázek
čtv úno 25, 2010 12:53 pm

Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4 Pavel Bíteš:JJ to vím,ale u starýho Mia jsem to naflákal jak jsem chtěl a poskládalo se to tak jak jsem chtěl.
čtv úno 25, 2010 4:17 pm

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No jo Pupajz, co se dá dělat :?: :!: Když si zvykneš, nebude to problém.
Obrázek
čtv úno 25, 2010 6:07 pm

Uživatelský avatar
Exodus
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 03, 2010 3:01 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Čau,měl bych dotaz jestli se povedlo rozchodit ten Navigator s Nokia modulem.Jestli ano prosím o radu,mám stejný problém. Používám Visty,kamarád má XP a chodí mu to nádherně.Tady jsem se dočetl,že s vistama to chodí taky ale nechce mi to najít COM příchozí,ale přitom to píše připojeno,naviguji.Díky za radu.
stř bře 03, 2010 4:29 pm

Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

4 Exodus:Já notes jako navi nepoužívám,ale mělo by to být nějak takhle:Zapni si v notesu bluetooth a dej vyhledávat,pokud GPS najde nastav partnerství(nebo jak se to jmenuje).Restartni navi a mělo by ti GPS najít samo.Pokud ne-

Testni toto:Najdi si v navi mapexplorer a zkus najít port růčo,pokud ho najdeš zafixuj ho a restartni navi,měla by najít GPS už sama.(První načtení trvá dost dlouho,já to u kolegy vyřešil takto,modul na balkon,pivko do bříška)

Pokud ani toto nepomůže,tož si budeš muset stáhnout nějakej prográmek co ti pomůže s bluetooth,třeba Bluesolei,nainstaluj a uvidíš,dokonce si myslím,že k němu je někde i čeština.Ale to nevím jistě.A tak je strejda Gógl zapracoval:
http://www.google.cz/search?hl=cs&clien ... s&aq=f&oq=

Víc nevím,snad jsem ti pomohl :roll:
pát bře 05, 2010 8:00 am

Uživatelský avatar
Exodus
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 03, 2010 3:01 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Díky...zkusím to :wink:
pát bře 05, 2010 8:09 am

atola
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 08, 2010 12:33 am
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvek

Ahoj lidi,
tak se mi to konečně podařilo rozchodit s GPS Nokia LD-3W Bluetooth a naviguje. Zkusím Vám tady napsat návod jak na to:

Používám operační systém Windows 7, ale myslím že to bude pracovat i na Windows Vista.

První co jsem udělal, bylo zjištění na jakém com mi vlastně ta GPS, nebo resp. Bluetooth jede, u mne to byl COM4, zjistíte to tak, že si najedete na připojené zařízení LD-3W v počítači (Ikona bluetoothu dole v pravo vedle hodin), dáte vlastnosti a hardware a tam to je napsané, osobně tam mám : Standartní seriová linka pomocí bluetoothu (COM4).
Potom jsem spustil PC navigator (né mapexplorer v tom mi to nejelo) a v nastavení jsem při vypnutém GPS dal vyhledat GPS, resp. COM porty, samozřejmě to nenašlo nic, ale nabídlo mi to volbu zadat ručně, tak jsem zadal můj COM4 a zapl jsem GPSku a následně zadal rychlost na 4800. A pak mi ji našlo a spojilo se to ze satelitama.
Vyzkoušel jsem i restart PC, znovu najetí všeho a další připojení funguje tak, že v menu mám GPS s červeným křížkem na něho klikmu a hned mě to hodí do mapy a najde satelity.

Pokud by někdo měl s tímto problém, napište mi do osobních zpráv.
pát bře 05, 2010 3:45 pm

Uživatelský avatar
Exodus
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 03, 2010 3:01 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Chodí.......díky moc :wink:
pát bře 05, 2010 4:23 pm

atola
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 08, 2010 12:33 am
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvek

Doplním info od Exoduse, má visty, takže vyzkoušeno
sob bře 06, 2010 11:44 am

rudy
Příspěvky: 27
Registrován: úte zář 30, 2008 9:57 pm
Bydliště: CELEJ SVĚT :-))

Vypálí ni někdo navigátor 9 truck?

Příspěvek

Scháním navigátora 9 truck do notasu díky za SZ!!
úte bře 09, 2010 1:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů