Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Pernajsi:
Napiš to po pravdě, toto je dost jasné že jde o omyl a rozumný kontrolor ti to uzná a při vyhodnocování si to opraví na postel.
Pokud by jsi vyndaval kartu, tak při vložení je možné změnit aktivitu na postýlku ať je karta vyjmuta na kladivka nebo pohotovost.
Nastavení co bude za aktivitu po vypnutí klíčku klíčku nastavuje kalibrační středisko a dá ti tam co chceš možností je víc. Doporučena jsou kladívka, je lepší přepnout dvakrát, třikrát na postýlku než při každém vypnutí klíčku přepínat na kladívka.
Při kontrole je ti kontrolováno pouze aktuální den a 28 dní zpět.
pát čer 07, 2013 2:38 am

fatal_netware

Příspěvek

Tak to já jsem se setkal s něčím úplně jiným. Zastavím, vypnu motor. Po chvilce přepnu na postýlku, nebo na čekačku. Vytáhnu klíček a odejdu si někam pryč třeba na jídlo. A vrátím se a na tachografu kladiva. On ten tachograf ať jste tam měli cokoliv, tak po vytažení klíčů ze zapalování spadl na kladiva. A jestli jsem měl dělat pauzu, tak jsem ji musel nastavit, až po vytažení klíčů. A zažil jsem to asi na třech autech. Říkám tomu dobrý vý_rd.
pát čer 07, 2013 3:50 am

Uživatelský avatar
Miquell
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 13, 2013 9:25 pm
Bydliště: Jaroměř

tahografy

Příspěvek

Zdravim, taky sem s tim měl problém při přechodu ze SOR na MB, při kalibraci tachografu když poprosíte se tam dá nastavit, že ten tachograf se automaticky po vypnutí motoru/ nebo i po minutě zastavení přepne na pozici, kterou tam měl před zahájením směny (před vložením karty), myslim že když se poprosí trochu líp dá se to přehodit na postýlku trvale. Myslim že se to dělá kvůli denní době řízení, minuta dá minutu znáte to :)
pát čer 14, 2013 9:07 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Čau kluci, včera jsem jel kolegovi složit a naložit soupravu na další točku. Vše probíhalo na pohodu až do chvíle,kdy jsme se měli vystřídat na firmě. Nešla vytáhnout karta z tachografu (Stoneridge).Vše vyřešil náš elektrikář odpojením-zapojením tachografu. Předtím jsme zkoušeli co se dalo a udělal jsem si také výtisk. Na výtisku mám od 2:00 kdy jsem začal výkon do cca. 6:30 vše v pořádku.Od 6:30, kdy jsem měl v té době po vykládce nakládku mi začal tachograf veškerou činnost (nakládku, pauzu,jízdu) zaznamenávat jen jako jízdu až do ukončení výkonu ve 12:45.No čuměl jsem na to jako tele na nové vrata. Průs.r je, že mám jet zítra do Francie a dispečer teď váhá jestli mě má vůbec poslat i přesto,že mám na výtisku proveden ruční záznam výkonu (z transicu) a potvrzení servisu,že se jedná o poruchu tachografu.Na balkán neexistuje,tam se semnou nebude maďar ani bavit. A co myslíte na západ? Stojí za to něco riskovat? Přiznám se, že se mi to nikdy nestalo, tak nevím co teď. Vše tedy záleží na domluvě dispečerů s vedením, ale nerad bych se dostal díky tomu do šlamastiky. Na druhou stranu tady i padlo,že bych byl prostě měsíc mimo hru a vybral si povinně dovolenou a něco odmarodil, případně se motal na dodávce po vnitru. Budu rád za vaše případné reakce. Díky a mějte se V.
stř črc 03, 2013 7:57 am

Uživatelský avatar
Miquell
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 13, 2013 9:25 pm
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

Ahoj, já osobně bych si jí nechal na měsíc vyčistit doma na vnitru, tady to vysvětlíš a je to v klidu
stř črc 03, 2013 11:36 am

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Venca80:
Vše si udělal tak jak ti ukládá nařízení 3821/85 čl.16. Můžeš jet kamkoliv.
stř črc 03, 2013 8:13 pm

Uživatelský avatar
Miquell
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 13, 2013 9:25 pm
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

Jo to sice udělal, ale někde by nemuselo někoho zajímat čistý svědomí...
sob črc 06, 2013 2:26 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Miquell: to máš pravdu.Na čele to napsané nemám,že jsem nic úmyslně neprováděl,tak budu doufat že se nic nestane.Zatím teda bez ztráty kytičky,ale bylo mi řečeno,že nejsou lidi tak se to bude muset risknout.
úte črc 09, 2013 7:10 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Přece nebudeš kůli kartě lítat měsíc vnitro co to je za kravinu ??? Já bych jel. A pokud by mě chytli normálně jim to vysvětlit. A to razítko je super,že ho máš to by měl být dost silný argument
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
úte črc 09, 2013 7:57 pm

Uživatelský avatar
Miquell
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 13, 2013 9:25 pm
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

Venco budu Ti držet pěstí :)
úte črc 09, 2013 11:03 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

g.u.g.a: To mi věř,že to vnitro se mi zrovna nechtělo :), ale ono se to vyřešilo samo,jak jsem psal výše. Asi by mě mrzela i nějaká "symbolická" pokuta 100 éček,ale pokud mě čapnou za límec a dopadne to nějak v mezích,tak to bude OK :wink: .Uvidíme jak případně zapůsobí moje angličtina pro ZŠ + "znaková řeč" :D
p.s.: nejel jsi náhodou někdy minulý týden odpoledne( asi středa ???) z Ostr. Nové Vsi směr Hodonín? Pokud jsi to byl ty,tak tě míjel těsně za ONV stříbrný TGX - tandem a za volantem seděl takový fantomas - já :) . Chtěl jsem bliknout,ale do poslední chvíle jsem čuměl jak vyoraná myš jestli je to ta tvoje kára....a vysílačku nemám.

Miguell: díky kolego :wink: . Dnes nakládka a zítra tradá do F.

Zatím čus
stř črc 10, 2013 8:21 pm

Uživatelský avatar
Miquell
Příspěvky: 65
Registrován: čtv čer 13, 2013 9:25 pm
Bydliště: Jaroměř

Příspěvek

kliknuto na "To se mi líbí" :)
čtv črc 11, 2013 11:28 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

Ahoj ta moja mě vyprala kartu do tachografu,teď mám 14 dní dovolenou a nemám to kde vyzkoušet jestli půjde.co myslite nebude kartě nic a normalně pojede že jo.
sob srp 03, 2013 7:07 am

jirka382

Příspěvek

pokud ji nevyvařila, tak snad pojede, ale to víš oxidaci nelze vyloučit
sob srp 03, 2013 7:45 am

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

Nechal sem ju v bermudech a večer čučim na koš prádla tak mě to trklo a ejhle byla tam,ještě že ji nevzala přes žehličku
sob srp 03, 2013 8:03 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů