Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

kurty a pivo

Příspěvek

mam otazku ve stredu me v decine zastavila policejni sestava stou slavnou dodavkou u ktere se tu fotil nas jizlivec s usti a po celkove kontrole stavu a dokladu ktera byla dost dukladna vypadlo s pana policejniho ze chce videt naklad rekl sem mu ze vezu pivo a mam tam tak 4 palety po kontrole nastalo neco co sem necekal bylo me oznameno ze nemam dostatecne zakurtovano koukal sem jako tele okamzite sem kontroval ze jak mam zakurtovat palety s pivem me bylo receno ze zakon je zakon a pokud to nebude tak 2 body a 2000 na miste a nebo spravni rizeni ale stejne sem se ptal kolik pivaru s plzne jezdi s kurtama a nebo CS Cargo neodpovedeli me dali me doklady a jel sem dal ale porad me to nejak vrta hlavou :roll:
M-B Atego 1218 frigo
čtv zář 30, 2010 8:46 pm

delivio

Příspěvek

smz
Naposledy upravil(a) delivio dne pon črc 30, 2012 1:54 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv zář 30, 2010 10:30 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

ok to chapu na kamionu sem to takhle vozil ale ja ted jezdim normalnoi denni rozvoz po obchodech a tak neni v mych silach po kazde vykladce zase zakurtovat casove je to nestihnutelny a zadny rozvozce ani co ja sem videl to tak nedela a je to pekny vopruz mam to zajisteny zabranou i jezkama ale kurty sou blbost protoze bych musel mit rohy pres cely palety to je taky blbost :twisted:
M-B Atego 1218 frigo
pát říj 01, 2010 3:56 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No já si myslím, že je to capina, náklad má být zabezpečený, ale co je to vlastně zabezpečení? Nesmí se nikde vysypat. Já bych chtěl po panu policistovi přesný výpočet o kolik kurtů mám méně než má být a o kolik směrově nevyhovuje zabezpečení hliníkovýmy zábranami. Podle mího si dost často cucají z prstu co a jak má být kurtováno, pamatuji si, že nějaký výrobce má nafukovací boční plachtu aby se bedničky nekymácely a je to na to rovnou určené a to si výrobci zabezpečení nákladu cucají z prstu? Popravdě.... svázat bedny kurtama nic neřeší, lahve jsou volné, tak jako tak.
pát říj 01, 2010 4:51 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

mira ano spravne o to mi jde sice jakoby svazu vrch ale kdyz to bude chtiti tak to stejne lehne uz se vysypalo tolik plzenaku a nikde sem zadny kurty nevidel a ze by kvuli tomu vysilovali sem taky nezahlidl :mad:
M-B Atego 1218 frigo
pát říj 01, 2010 4:58 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

No jestli vozíš v malým pivko jako kluci zavážej Penáky,tak těbuh,závozníka a všechno v rukách,někdy i sudy k tomu.Elektriku moc pujčovat nechtěj-po té,co s tím někteří neuměli a vysypali,a kluku,co nemaj měchy je mi líto,kolikrát slušnej uhel k rampě.
Asi tak z jara byl rychlej pivař na nájezdu z Prumyslový na Jižní spojku,byl v pěkným náklonu na převácení,ta plachta musela zvonit,jak to na ni bylo navalený,ale držela.
Za náklad jsme zodpovědný,to jo,ale musej stačit vzadu šprajcy a dosttatek prken na boku.Dříve jsme žádný kurty,rozpěrky nebo tyče neměli,a všechno šlo,jen ta huistota a rychlost provozu byla kapku jinde. :wink:
pát říj 01, 2010 5:41 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Nooo ono popravdě... To že plzeńáci pořád něco sypou je právě jeden z kamenů úrazu. Auto na pivo by mělo mít nejmíň bočnice a místo desek by byl lepší hliník. Podle mého nemá CS Cargo na pivo udělané auta. Jinak 4 palety desky v pohodě udrží, 33 palet, to už je prostě moc.
pát říj 01, 2010 5:56 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

http://www.usmd.cz/akademie/clanky/2007 ... akladu.pdf

Tušim,že od 1.1:2011 začne v plném rozsahu být kontrolováno řádné uloženi a upevnění nákladu dle výše uvedené normy.Byl jsem na školení a dělám ted´ chytrýho :D .Nejen v Německu je při kontrolách brán potaz i pevnost kostrukce nástavby(plachty,čela,sloupků,apod.).Rozdíl je v Code nástavby.Bud Code Standard nebo Code XL.

http://www.schwarzmueller.cz/downloads/zabnakl.pdf

V Německu u vozidel vozící nápoje jsou tyto nástavby dávno běžně k vidění.Nebo skřínová nástavba.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
pát říj 01, 2010 6:26 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Když už sme u vázání kurtama, mám takový OT... nevíte někdo kde by se daly koupit chránící návleky na kurty - popruhy? představuju si něco jak placatou gumovou hadici... ptal sem se v adipu, v metráži vubec a na objednávku chtějí asi 150kč za 30cm kousek, prostě ochranné návleky aby se popruhy neprodíraly jsou dražší, než celá 12m kurtna... a to je paradox....
pát říj 01, 2010 7:01 pm

frantaemail

Příspěvek

smazáno
Naposledy upravil(a) frantaemail dne sob led 08, 2011 8:04 am, celkem upraveno 1 x.
pát říj 01, 2010 7:17 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Nojooo, ale když já nejsem hasič :-) A jinak, normy jsou hezká věc, ale když k tomu nemáte návěs, tak jsou vám k ničemu - například když máte méně ok než se dopočítáte... takže kupovat nový návěs - a kdo to zaplatí? :?: :roll: Už to avizované zvýšení mýtného nikdo nebude brát v potaz. A vůbec celé to počítání je padlé na hlavu, na průmyslovce sme to počítávali - podobné věci, ale víc jak dva příklady ste stejně nestihli... a to nepočítám jak běhám po korbě s úhloměrem.... A to samotné tření - už to je naprostá sázka do loterie - stará podlaha má jiné tření než úplně nová, mokrá má také jiné tření , špinavá, s prachem, bez prachu atd, atd a koeficienty tření se vám podle různých tabulek můžou měnit tak, že se klidně pohybujete v počtech od 10 do 50kurtů a oba výsledky by mohly bý považovány za správné. A rozsoudila by vás jen státní zkušebna a testování v laboratoři.
pát říj 01, 2010 7:43 pm

frantaemail

Příspěvek

smazáno
Naposledy upravil(a) frantaemail dne sob led 08, 2011 8:04 am, celkem upraveno 1 x.
pát říj 01, 2010 8:08 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

míro míro,dělej to prosímtě tak,jak to stát chce,vlez někam k hydrantu a ukradni hadici rozřezej ji,a rozházej nesmyslně kurty po návěsu,nevadí že tam budou k ničemu ale důležité bude,že tam budou.já asi přestanu vozit stěrky v kýblích pač jsou na paletě 2 řady kyblíků a když dám za sebe na prostředek 8 palet tak budu potřebovat 16 kurt na každé straně auta mám 4 oka tak si tech dalších 12 strčím asi kam?nevim ale stejně je to fuck pač jsou všude zákazy vjezdu nákladním autům takže se s kurtováním nemusím zabývat pač nikam nesmím jet. myslím si že nášemu národu vládnou samí buzeranti a homosexuálové
2x Nissan atleon 210
pát říj 01, 2010 10:12 pm

Uživatelský avatar
topliner580
Příspěvky: 147
Registrován: úte zář 14, 2010 4:05 pm
Bydliště: HORNÍ SKRÝCHOV/ Ålesund Norway

Příspěvek

mirazapletal: přesně ;) vzoreček na vypočítání přikurtování může bejt jakej chce ale když na to nemám návěs a pokaždý jsou jiný fyz. podmínky tak se můžu jít klouzat, matematik nejsem, nemám na to školu... :lol: jediný co nám v tomhle SNAD trošku pomůže bude ten projev snahy ( když tam někam dáme o kurt navíc než se na to vys***... ) ale nikdo neví uvidíme od 1.1. 2011 co nám na to budou pomáhači a chrániči říkat... 8) [/b]
pon říj 25, 2010 10:13 pm

Penguin
Příspěvky: 151
Registrován: ned říj 26, 2008 8:28 pm
Bydliště: Mariánské Lázně

Příspěvek

A to jsem se před rokem divil,když mne zastavili celňáci a po kontrole dokladů a karty,mne chvilku připadalo že to je skrytá kamera - prý mám nezabezpečený náklad (nový prázdný šanony na paletách,celková váha 2200kg včetně palet,zvedlá náprava),tak mu říkám,že když to zakurtuju,tak to zničim - to mi i BAG uznaji a to s tim jedu do Říše,že to ta fólie kterou je to obalený udrží - znovu kouknul do papírů - aha já viděl 22000kg,tak to je jiná... Ale jeden kolega od nás kurtoval ve Švýcarsku LEGO a byli docela nekompromisní,jeden úšklebek a pokuta ho asi neminula... Pivo jsem vezl několikrát a nezakurtovaný,z Německa asi před rokem džusy a o kurtech nechtěli na nakládce ani slyšet,ale já spíš taham dřevo,železo a papír a tam se kurtuje jak o život
úte říj 26, 2010 4:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů