Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Potkat na silnici tohodle dementa musí bejt o strach :evil:
Obrázek Obrázek Obrázek
sob lis 07, 2015 8:13 pm

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1267
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Příspěvek

Před pár měsíci takhle nahrčel na dálnici jeden od Nošovic, ubral jsem, aby se mohl zařadit.Během 500 metrů mu s plata sklouzly tři metrové hranoly, tak jsem tam kličkoval jako pako a na výzvu na vysílačce jsem uslyšel jenom" drž pi.u" :?
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
sob lis 07, 2015 8:42 pm

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

pan Jamal, předpokládám, že jste zároveň volal policii a ohlásil ohrožování bezpečnosti v silničním provozu. Dotyčnému řidiči odebrat řidičák a omezit svéprávnost.
ned lis 08, 2015 7:16 am

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

pan Jamal: tak tohle bych nevezl, a ani bych za ním nechtěl jet, když vidím ten bagr přikurtnovaný a ten návěs je taky kopa šrotu, jak mohl projít na technické ? To mi nejde do hlavy...
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
ned lis 08, 2015 10:57 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Normálně, za litr...
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned lis 08, 2015 11:18 am

tatrák pája
Příspěvky: 375
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Příspěvek

Toto s tím bagrem nevymyslíš, už jen to, že sedí pouze na hranách návěsu, které nemají téměř žádnou nosnost. Myslím, že nechat to tak přes víkend, tak spadne sám. Jinak nevím, jak mu vyjdou váhy na nápravy a poměr mezi kozlem a návěsem. Řekl bych, že po rychlejší zatáčce se uvidí v TV
ned lis 08, 2015 5:03 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

smutny je, ze s takhle jednoduchym myslenim jezdi lidi vic ... i kdyz vidim kolikrat nakladat prazdny slozeny zelezny klece, plny auto a pomalu az ke stropu, cca 19 - 20 tun a frajer tam da jednu kurtu na posledni radu a mysli si, jak to nezajistil, tak jen kroutim hlavou ... jestli je uz clovek tak linej, nebo si fakt mysli, ze to tak je ok fakt nevim ... ale kdyz nektery ty letce pozoruju, jak sotva lezou a i odplachtovat je leckdy nadlidskej vykon ... ale jen nez vlezou za volant, to je pak silnej dost ...
ned lis 08, 2015 6:59 pm

Athari
Příspěvky: 38
Registrován: pát dub 03, 2015 7:32 pm
Bydliště: Prostějov

Příspěvek

Tak na mě taky kolikrát čumí když skáču v návěsu a kurtuju. Neříkám že kurtuju všechno, ale sám musím vědět jestli to může spadnout nebo ne, a taky podle váhy, kolikrát kurtuju i role folie naskládaný na sobě.

Někdy vozím nějakou elektroniku, papírový krabice na paletách a zafoliovaný, někdy se ani neopírají o sebe ani o latě, cca 8 tun. To musím taky kurtovat? To fakt nevím jak bych asi stáhnul, a je to zboží za 1,5-2 miliony tak se o to fakt ani nepokouším, když vím že to promáčknu i rukou.
ned lis 08, 2015 8:18 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Já vozím občas elektroniku taky,cca 10-13 tun a nekurtuju to nikdy. Většinou s tím jedu přes D v noci,ale vím že kolegu stavěli,musel to před nima zakurtovat a spodní krabice byly na sračku,takže byl průser. Je to takové ošemetné,když ti skoro nikdo nechce do camráku připsat NICHT GURTEN a stejně si s tím i tak bagoun vytře prdel. Já také kurtuju z 80-90% vše. Nebudu nikoho sponzorovat a ta půlhodinka mě neposere! Já když vidím jak někdo zatáhne plachtu,zavře vrata a práskne do koní jen aby byl o 20 minut dřív někde na hofu,tak se přiznám že tomu nějak nerozumím.
kličkoval jako pako a na výzvu na vysílačce jsem uslyšel jenom" drž pi.u"
nj česká truckerská kultura v celé své kráse :sly:
pon lis 09, 2015 1:56 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Takovyho vysílačkovyho boxera jsme taky měli na firmě. Na každyho sprostě hulákal, každymu vyhrožoval, ale když někdo zastavil, tak se zamčel v kabině :D .
pon lis 09, 2015 5:03 pm

Athari
Příspěvky: 38
Registrován: pát dub 03, 2015 7:32 pm
Bydliště: Prostějov

Příspěvek

Tak já to nemam jak zakurtovat, ani kdybych dal nahoru paletu tak je všechno na sračky. Vozím taky nějaký svitky něčeho, každá paleta má tunu v takovejch boxech, ani ne metr na vejsku, to taky nekurtuju, dávám akorát latě dolů aby to bylo na nich
úte lis 10, 2015 2:45 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

tak na tu elektroniku je nejlepší skříň, jinak mezery můžou být max na pěst, záleží taky na tom, jestli má tvůj návěs nějaký ten XXL certifikát že nějakou váhu na boky udrží. Osobně nechápu, proč se tak málo objevují bočnicové návěsy, bočnici zavřeš během 3 vteřin, ta jak dlouho vyskládáš hliníkové latě do stejné výšky? Dřevěné latě neurdží nic, hliníkové o něco více ale v exremním případě se také prohnou a vyskočí ven. Bočnice drží ve sloupcích na pevno, udrží mnohem více. Známý dopravce nakupuje návěsy už jen s bočnicemi, v německu ho policajti prakticky nezastavují, mají je raději než je plachtu na boku.
stř lis 11, 2015 1:07 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

k tem bocnicim-je pravda ze D policajt je ma rad.Ale taky je pravda ze me dnes vyhodil v NL z nakladky,ze naklada jen shrnovacky,a ne toto...Papir ,role.Ne ze by mi to az tak vadilo,nez obe strany milion kurtu ,rohu,a jejich antismate gumy,bo klasicke modre jsou na pi.cu u nej,nalozil jsem par palet po zemi a jel domu.M.Z-litr je moc...
Neřeším...
stř lis 11, 2015 8:34 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

V bývalé firmě jsme měli jen bočnicový trojstranky lowdecky, ale prostě XL certifikát je víc a párkrát jsem zažil, že mě nechtěli naložit nebo byl náklad jen takovej, že by mezi bočnice nevlezl(dřevotříska). Takže teď už jen tautliner s XL certifikátem. Hold pro někoho je papír víc, než sajtna
stř lis 11, 2015 9:15 pm

Uživatelský avatar
Witmen
Příspěvky: 1266
Registrován: stř pro 01, 2010 10:20 pm
Bydliště: Uherský Ostroh-Zlínský kraj

Příspěvek

jednu kurtnu nebo gumicuk či co to bylo jsem tam viděl :D

Obrázek
upload imagem
čtv lis 12, 2015 6:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů