Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
kuntík

Re: ADR

Příspěvek

Když dokáže být profíkem kdejaká krysa...https://www.youtube.com/watch?v=7N87uxyDQT0
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon čer 12, 2017 12:00 pm

slobo

Příspěvek

:shock: :think:

tam - ty - manévry

příspěvek
pon čer 05, 2017 2:48 pm

"Co přesně cisterna vezla nám nikdo nechce ( nechtěl ) říct,"
Rozumí tomu někdo :?: :idea:

vtípek

Obrázek
\9/
pon čer 12, 2017 4:59 pm

sof

Příspěvek

Ako už je písané, ta náhradní má Kemlerův kód 83 a UN kód 2357, mohlo by tedy jít o cyklohexylamin, toxickou hořlavou žíravinu...

Vo wikipedii je to len po anglicky a cez prekladač vyšlo toto:

Cyklohexylamín je organická zlúčenina patriaca do triedy alifatických amínov. Jedná sa o bezfarebnú kvapalinu, aj keď podobne ako mnohé amíny, vzorky sú často sfarbené kvôli kontaminantom. Má rybí zápach a je miešateľný s vodou. Rovnako ako ostatné amíny, je to slabá báza, v porovnaní so silnými zásadami, ako je NaOH, ale je to silnejšia báza než jeho aromatický analóg, anilín.

Je horľavý, s bodom vzplanutia pri 28,6 ° C. Je toxický pri požití aj pri vdýchnutí; Samotná inhalácia môže byť smrteľná. Ľahko sa absorbuje cez kožu, čo dráždi. Je to žieravé. Cyklohexylamín je uvedený ako extrémne nebezpečná látka, ako je definované v článku 302 amerického zákona o núdzovom plánovaní av práve správneho práva Spoločenstva. Používa sa ako pomôcka pri splachovaní v priemysle tlačových farieb. [6]

Zaujmavé na tej nehode nieje pre mňa drogový test vodiča, ale váha nákladu -32 ton. Tak sa vraví v reportáži na Nove a aj v iných médiach to bolo uvedené. Ťahač je ale dvojosák. Snažil som sa nájsť nejaké lepšie fotky, ale kvalitnú fotku zadnej nápravy som nenašiel. Ale aj z toho mála čo som našiel sa dá vidieť, že zadná náprava je len jedna. Ak sa novinári nemýlia a naozaj mal náklad hmotnosť 32 ton, tak to je väčší problém ako test na drogy.

Obrázek Obrázek Obrázek

Ja o kvalite novinárskych informácii veľmi pochybujem, takže je možné, že tú váhu nákladu nejak pomotali. Ale ak nie a naozaj to bolo 32ton, potom by mala mať problém aj firma kde sa to nakladalo. Do dvojosáka sa 32 ton legálne naložiť nedá. To už je hodne cez mieru a čo je podstatné, tie tony navyše už sú cítit a nejde sa s tým dobre. Na to treba trojosák.

Ak sa pozriete na fotky náhradnej cisterny, zase poslali dvojosák.

Obrázek Obrázek

Tam by už ale záležalo na tom, koľko nákladu sa im podarilo prečerpať z havarovanej cisterny. Ak prečerpali skoro všetko, tak náhradné auto je zas prúser. Znova to nevychádza na hmotnosť. A to sa my nechce veriť, že by znova takto riskovali. Ale zase sa my nechce veriť ani to, že by hasiči tak veľké množstvo (cca 7ton) nechali v havarovanej cisterne.

Pre tých čo nevedia o čom píšem.. Ja sa vo vašich českých hmotnostných limitoch nevyznám.. Ale, pokiaľ sa dobre pamätám, tak u vás je maximálna hmotnosť súpravy 48ton - 6 náprav. Ten havarovaný ťahač spolu s cisternou má prázdnu váhu okolo 15ton. Takže by teoreticky mohol naložiť 32 ton a stále by bol v limite do 48ton. Ale má len 5 náprav. A to znamená, že mu nesedí hmotnosť na nápravy. A to veľmi výrazne. Nehovorím o nejakých smiešnych 500 kilogramoch. Tam prekračuje povolenú hmotnosť na hnanej náprave o niekoľko ton. A to už nieje sranda. Pár krát som išiel s tak naloženým autom. Občas sa to u nás stane, že je cisterna naložená pre trojosák a musí to niekde potiahnuť dvojosák. Ale to býva výnimočne a nikdy nie ADR. Ja by som s takto naloženou ADR nikdy neišiel.

Ktovie aká bola skutočná hmotnosť nákladu, je to pre mňa tak trochu záhada..

Ak som sa v niečom pomýlil, tak ma opravte. Ja jazdím na dvojosákoch a tam môžem legálne naložiť do podobnej cisterny ako havarovala okolo 25 ton maximum. ADR nakladám väčšinou len v nemecku alebo rakúsku a tam my do takej súpravy naložia maximálne len 23-24 ton.

Keď sa pozriete na túto fotku, tak je tam dobre vidieť, ako novinári pracujú, ako informujú a aký v tom majú bordel.

Obrázek Obrázek

Je to z tejto adresy. Hneď na úvod tam majú špatnú fotku. To nieje z tej nehody, to nieje tá cisterna. To je prevrátené silo z celkom inej nehody. Tomu kto tam tú fotku dal to bolo jedno. Cisterna ako cisterna, hlavne že to leží na boku. Neviem prečo musia takto hlúpo klamať. Ale na tej fotke je vidieť, že tam náhradné silo priviezol trojosák. :D
úte čer 13, 2017 12:51 am

Krocan

tuny

Příspěvek

Já odhaduji, že pokud už se novinář dobral svoji snahou k pravdivý informaci (a tomu, že svojí snahou, tak tomu já bych neuvěřil), tak ji stejně vlastním lajdáctvím a hloupostí zmotá a převrátí (tak jako řidič cisternu). Dle mne šlo o celkovou hmotnost vozu i s nákladem.
A v ČR je opravdu na 6 náprav 48t. a na 5 náprav 44t.
Sedí Mindža na verandě,
Káro kouká z okna ven;
"dobré ráno slečno Mindžo!"
..."Ááá pan Káro, dobrý den!"
úte čer 13, 2017 9:24 am

kuntík

Příspěvek

Nemám tucha co taková cisterna váží, mohlo by to být s tahačem kolem těch 15t což je 29t nákladu. Ale mohlo by to být i 13t, pak už je to 31t nákladu. Je reálné aby ta cisterna vážila do pěti tun?
A ted si ještě vybavuju ačkoliv do toho moc technicky nevidím, že na návěsu se používají napravy bud na 8 nebo 9tun.?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte čer 13, 2017 2:11 pm

slobo

Příspěvek

manévry
mezi exitem Držovice a Olšany na Prostějovsku.

-řidič polské národnosti
-cisterna převážela 32 tun
zdroj
Olomoucka drbna)

Přečerpání
nebezpečné látky.
samotné přečerpání v čase (cca 15:00-17:30) :idea: sobota 3.6.
Dočerpání zbylé
chemické látky do náhradní cisterny
V čase již brzkých ranních hodin :idea: neděle 4. června 2017
zahájili hasiči navazující další dočerpání zbylé nebezpečné chemické látky

http://tydenikpolicie.cz/u-prevracene-c ... -21-hodin/

"zhruba 32tun převážené chemické látky v tekutém stavu"
"řidič, cizí státní příslušnosti"

:sly:
http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/i ... 2.jpg?d41d
http://i3.cn.cz/15/1496569478_P201706040266301.jpg

Obrázek
g.denik.cz

:think:
Filip Bednarkiewicz
(autor 40ton.net) redakcja@40ton.net
zvičajne informuje, ak sa jednå o PL firmu

T.č. -nič
\9/
úte čer 13, 2017 3:10 pm

sof

pre kuntík

Příspěvek

Ja sa v týchto váhach (koľko presne na nápravu) nejak moc nevyznám..

Autá na ktorých jazdím ja vážia asi takto ako to je to na fotkách. Cisterny nevážia rovnako, niektoré sú ťažšie, niektoré ľahšie.

Toto je váha prázdneho auta po vykládke (bez šoféra), z plnej nárže je vyjazdené asi 300 litrov nafty.(cisterna kontajner) a v cisterne možno ostalo 40 kg produktu čo už nevytiekol. Tie kontajnery-cisterny,čo ťahám sú ťažšie ako obyčajné cisterny.

Obrázek

Toto je váha práznej cisterny pred nakládkou a podľa tej váhy 14.620kg som na nakládku prišiel asi s menším množstvom nafty v nádrži. Keď sa k tomu pripočíta 700 litrov nafty čo je možno 600kg, tak som cez 15ton.

Obrázek

Toto je staršia cisterna, je ťažká, ale vydržala dlho.Tie novšie (hmotnostne optimalizované) určite tak dlho nevydržia. A na nakláku som prišiel z asi plnými nádržami.

Obrázek

Toto je zase iná cisterna a zase iná váha na nakládke. A tentoraz je to aj váha zo šoférom.

Obrázek

Jak vidíš, stále je to okolo 15 ton.

Ale, spomenul som si na jednu firmu, ktorej cisterny som videl na jednej nakládke vo francúzku a vtedy ma prekvapilo, aké boli tie autá ľahké.

Obrázek Obrázek Obrázek

Toto je veľmi ľahká citerna, a aj auto. Možno aj ten havarovaný kus bol podobný. Ten havarovaný ťahač je Renoult premium a o nich sa vraj hovorí, že sú to ľahké autá.

Ale stále tam dačo chýba. 44ton-32ton je 12ton.
úte čer 13, 2017 10:16 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

sof-nevim co na tom nechapes,udelat maximum pro to abych se nevybulil na bok s cisternou.Prelozim ti to-drzet volant obema rukama,koukat pred sebe,vnimat provoz a situaci kolem nej,netelefonuji za jizdy(stejne to nevnimas)nejezdit nalepeny jak curak na nekom,nezavodit s nekym a nedelat z toho F1.Necumet na notas behem jizdy neskajpovat,nebyt na FB.
Neřeším...
čtv čer 15, 2017 10:19 pm

Adjunkt

Příspěvek

To je spíš řidičské minimum :)
pát čer 16, 2017 1:00 am

slobo

Příspěvek

133294
.

Hangzhou
oosten/east China

Obrázek

Video
http://www.gva.be/cnt/dmf20170717_02976 ... ntploffing

Obrázek

podľa čínskych médií,
niekoľko sto litrov farby
\9/
sob črc 29, 2017 3:03 am

Matus 815
Zaklinač

Příspěvek

Obrázek
:D :D
oli oli janko,
v robote mal manko,
bez rozumu bez lásky,
kradol z pumby bandasky
pát srp 04, 2017 6:40 pm

Krocan

Matus 815

Příspěvek

Prosím Tě, Tvůj příspěvek jsem nepochopil, můžeš mi ho vysvětlit? Díkx
Sedí Mindža na verandě,
Káro kouká z okna ven;
sob srp 05, 2017 10:49 am

Matus 815
Zaklinač

Příspěvek

Krocan: daný sklápač má byť označený v predu a v zadu oranžovými tabuľami bez ´´UN kodu a Kempler kodu´´. Označenie čo je na zadnom čele má byť na boku sklápača - bočnice ( kosoštvorcove tabuľe spolu s oranžovou 90/3077). Je tu otázne len ceduľa Ačko. Týmto štýlom ako je na fotke sú označované len cisterny ktoré prepravujú náklad 3077 - látky ohrozujúce životné prostredie, pevné 1.N
oli oli janko,
v robote mal manko,
bez rozumu bez lásky,
kradol z pumby bandasky
sob srp 05, 2017 1:06 pm

Krocan

Matus 815

Příspěvek

Tak jo, díkas za objasnění. Na to, že mám ADRku (sice skoro rok propadlou) tak tomu teda fakt hóóódně rozumim :mrgreen:
Sedí Mindža na verandě,
Káro kouká z okna ven;
sob srp 05, 2017 3:47 pm

JiRaY

Příspěvek

Jen vysvětlení k tomu,co vezl :-)http://www.fnagro.cz/adr/pike.pdf
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv srp 10, 2017 9:09 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“