Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ještě bych dodal, že pokud jedu do práglu tak mi pravděpodobně bude stačit litr v českejch pokud jedu ven tak lituju lidi co musí jet třeba do spa s dvouma kilama :? asi tak
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát zář 14, 2012 11:54 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ti co jezdí na dva dny do práglu, tak takové drobnosti asi neřeší. Je to problém spíše pro řidiče co jezdí na dlouhodobé zahraniční cesty.

Jestli jde o pár stovek, tak to není tak palčivé. Ale stravné za měsíc v zahraničí dělá okolo 30 tisíc a s nějakými dalšími výdaji to za pár měsíců udělá klidně přes 100 tisíc. A to se už vyplatí si ten zákoník z internetu stáhout, nebo si ho za 150 Kč koupit alespoň ve zjednodušeném znění a věnovat čas studiu… :)
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob zář 15, 2012 12:12 am

delivio

Příspěvek

Martin 440 to napsal : " je to každého boj " a dodám vědí to i ti co je neradi vyplácejí nebo vůbec nevyplatí, že se o ně rvát dotyčný nebude . Stravné je zlatý důl a výnosnější jak přeprava zboží.

A zrovna včera jsem do to zmínil v jiném kontextu zde http://dopravaplus.cz/platba-za-kilomet ... race-v-cr/
ned zář 16, 2012 12:52 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

delivio

Příspěvek

jo popsal jsi to docela "trefně" , těch způsobů "odměňování" a jejich kombinací je samozřejmě víc, ale jak popisuješ- má to přímou návaznost na na vlastní fungování státu, kde se toto děje , jeho naprostý nezájem o určitou skupinu, naprostá neschopnost zajistit dodržování zákonů, které v oblibě a ve velkém sám "tvoří" Pokud jde o to něco sankcionovat, nebo předvést svoji nadřazenost, v tom je u nás politická elita na předních místech....konec konců i poslední události nám opět připomněli, jak "skvěle" :savle: funguje státní aparát...logika hodná opravdu "velikých a moudrých" když nejsem schopen vybrat daně, tak jak by to podle zákona mělo být, tak taj je radši zvednou, než aby přinutili svoje úředníky dělat to, za co je vlastně všichni a nedobrovolně platíme .....a to se samozřejmě promítá do všech odvětví ekonomiky státu a pod......
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 16, 2012 8:33 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Všechno má nejméně dvě roviny pohledu. Záleží jestli řidič nikomu nic neřekne, občas si postěžuje v hospodě, nebo na netu a bezmocně čeká, že se o dodržování jeho práv "stát" postará. Nebo jestli se o svá práva řidič hlásí na příslušných místech, ale uředníci se mu jen vysmívají a nečinně přihlížejí, jak zaměstnavatelé okrádají zaměstnance i státní kasu. Ke které skupině patří každý z vás si musí uvědomit každý sám.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned zář 16, 2012 2:10 pm

delivio

Příspěvek

je pravda, že jsou dvě roviny a to konkrétně práva a povinnosti, které jdou ruku v ruce spolu. Diety jsou odpočitatelné položka od základu daně a v tom je to kouzlo jak získat jedny peníze 2x


Kdo se neorientuje ve stravném tak přidávám sice starší znázornění, ale přehledně sepsané stravné z pohledu účetních http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/doku ... -a-danich/
ned zář 16, 2012 3:11 pm

čtv led 03, 2013 7:53 am

TLukes
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 29, 2011 6:15 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Pánové, poraďte mi prosím jak správně spočítat diety. Vracím se většinou ten samý den, ale semtam se stane, že se vracím až druhý. mám počítat celkový čas strávený v zahraničí celkově nebo strávený od půlnoci do půlnoci?
Příklad: za čáru vjedu v pondělí v 7:00 a vyjedu v úterý v 11:00.
mám to počítat dohromady 17+11=28 (24+4) takže 1/1+1/3
nebo 17 v po a 11 v ut - 2/3+1/3
Díky za pomoc
ned bře 24, 2013 1:08 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

TLukes

Příspěvek

Správně je druhá možnost,tj. za každý kalendářní den zvlášť počítáš počet hodin v zahraničí.
ned bře 24, 2013 1:46 pm

TLukes
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 29, 2011 6:15 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Díky :hands:
ned bře 24, 2013 2:06 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Samozřejmě připočítat sprchy, ubytování, WC a jiné vedlejší výdaje:
Náhrada nutných vedlejších výdajů
Zaměstnanci přísluší náhrada nutných vedlejších výdajů podle § 164.
§ 164
Náhrada nutných vedlejších výdajů
Zaměstnanci přísluší náhrada nutných vedlejších výdajů, které mu vzniknou v přímé souvislosti s pracovní cestou, a to ve výši, kterou zaměstnavateli prokáže. Nemůže-li zaměstnanec výši výdajů prokázat, přísluší mu náhrada odpovídající ceně věcí a služeb obvyklé v době a místě konání pracovní cesty.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned bře 24, 2013 2:28 pm

TLukes
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 29, 2011 6:15 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Šíbr, oni mi nejsou schopni vyplatit ani diety, které jsem si spočítal, ikdyž jich není moc (jezdím na kontejnerech, ven se moc nedostanu). A to mi je ještě krátí o 25%. Takže nějaké sprchy ... :D
ned bře 24, 2013 3:17 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Velkorisosti se meze nekladou. Klidně jim to můžeš nechat i s těmi 25%.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned bře 24, 2013 5:56 pm

kvas
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 27, 2013 3:48 pm
Bydliště: Jížní Morava

Příspěvek

Vitajte chlapci. Chcu sa vás optat ,jak je to momentálně z proplácením diet. Jezdím pravidelně na Slovensko. Na slovensku su 4 hodiny, zbytek cca 6 hodin su v česku. Mám nárok na 1/3 slovenských diet nebo jen na české diety? Předem dík za odpověď
zásadně piju domácí slivovicu - doporučujů čtyři lékaři ze tří
stř říj 09, 2013 2:03 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

kvas

Příspěvek

hned na začátku tematu odpověď máš... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř říj 09, 2013 9:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů