Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
skopcak2
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 18, 2012 10:14 pm
Bydliště: Mnisek pod Brdy

nechtene prejeti aetru v nemecku

Příspěvek

Zdar chlapy nevite nekdo nahodou nejaky mezinarodni kody,ktery se pouzivaji na zapis na vytisk,ci kolecko.
Nedavno chytily prave kolegu v nemecku a mel prejeto a ikdyz si napsal ze nemohl najit misto tak mu to neuznali,prej u toho ma byt napsan este nejakej kod.
úte srp 21, 2012 9:14 am

Uživatelský avatar
stapro
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 28, 2009 10:23 am
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek

Já nevím jaký kódy se používají,ale já píšu vždy §9 AETR a za to čas od kdy do kdy jsem překročil jízdu a jméno a podpis.Vždy to zatím uznaly
ned srp 26, 2012 10:06 am

jenis
Příspěvky: 61
Registrován: stř led 18, 2012 9:21 pm
Bydliště: olomouc

Příspěvek

no,jestly jezdíš na východ,tak možná ano AETR.
my tady v EU jezdíme dle 561/2006
a uplně nám stači napsat důvod,a pod to třeba §12/561
Všude je chleba o dvou kurkách...
úte srp 28, 2012 4:17 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

takhle vypsaný to je tak na správní řízení pokud to píšeš na výtisk z tachografu.
tam se to musí vypsat jak na kolečko,jméno,km atd atd a pak důvod :roll:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
úte srp 28, 2012 7:25 pm

skopcak2
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 18, 2012 10:14 pm
Bydliště: Mnisek pod Brdy

Příspěvek

jenomze v nemecku kdyz mas co docineni s bagounama,tak to je skoro jak spravni rizeni
Ja taky nevym jak ty kody znej nebo jestli to jsou ty paragrafy,ale kazdej je prej na neco jineho a dokonce by mel existovat i nekterej,kterej napises na CMR kdyz si nebyl pri vykladce nebo nakladce tak aby na tebe pak nemohli,kdyby nahodou neco.
pát srp 31, 2012 11:01 am

matty132
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 25, 2012 6:28 pm
Bydliště: osík

Příspěvek

FF017 je kod na nakladku,napsat do poznamek...ale jen kdyz si u nakladky opravdu nebyl,vetsinou to znaj a uz se mi stalo ze mi kvuli tomu jnechali slozit naklad
pát srp 31, 2012 10:24 pm

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Re: nechtene prejeti aetru v nemecku

Příspěvek

Má někdo seznam kódů co se píšou na CMR když jsem nebyl u nakládky,nekompletni či poškozené zboží?
ned zář 17, 2017 9:52 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: nechtene prejeti aetru v nemecku

Příspěvek

kolonka 18,5 a,b,c...Strilim to z hlavy nenam pred sebou tyskopis CMR.Jedno znamena velky pocet nakl.kusu,nelze spocitat,pak nalozeno odesilatem,nebyls u toho nebo spatne zabelene zbozi.Nekde se to da dohledat.Zaklad vseho je vsak ze to musi byt i na prvnim,cervenem listu CMR,ktery nechavas na nakladce.Ne ze si to dopises za jizdy nekde na modry list,to uz ti je k hovnu.Jsou i v CZ firmy kde ti vsak CMR stouto poznamkou hned vyhodi a chce cisty.
Neřeším...
ned zář 17, 2017 12:23 pm

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Re: nechtene prejeti aetru v nemecku

Příspěvek

No mě se právě teď stalo po 20ti letech,že chybělo zboží...tak bych tomu rád napříště předešel.
ned zář 17, 2017 8:22 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

splintet1

Příspěvek

K těm výhradám v CMR. Je na to taková malá brožurka za pár korun, koupíš ji třeba na ČESMAD v Plzni ( Na Nácestném- celnice, hospoda, bývalý Četrans) Domažlická ulice u toho velikého kruháku na Borských polích.
Jsou tam napsané výhrady v češtině, angličtině, němčině, španělštině, ruštině a teď si nejsem jistý, ale myslím, že i v portugalštině, polsky a italsky. Jsou přehledně rozdělené a Ty bys měl do CMR vypsat výhradu podle pravdy v češtině a v jazyku odesílatele, popřípadě v jazyku, kterému je schopen odesílatel porozumět. V poučení v té brožurce je napsané, že napsat pouze kód výhrady nestačí.
Já tu brožurku mám, ale bohužel se stěhuji do jiného auta a nenajdu ji sofort. A tou brožurkou by měl být vybaven i ten nejposlednější dopravce a dát svému řidiči správné pokyny a instrukce k vyplnění výhrady do CMR.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned zář 17, 2017 8:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů