Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

kaktuss

Příspěvek

No jezdí nás tu práci deset a tři máme ty nový tachografy, pět starší a dva kolečka.
Nechceš mi říct, že když všichni máme ten samý názor a ty samý zkušenosti,tak ani jeden z nás nezná 561 a neumí s tachografem?
Jen pro tvoji informaci: tobě po zastavení tachograf minimálně minutu dobíhá, ale mě, pokud zastavím do 29 vteřiny, tu danou minutu vrátí jako buď pauzu nebo kladívka.
Takže 10 zastavení a popojetí 20 metrů pod nakladač je ten rozdíl.
sob říj 20, 2012 12:27 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

já jsem třeba schopen ušetřit za den i 1 hodinu jízdy,tak se snaž a i s novým ušetříš nejen těch 20 minut :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob říj 20, 2012 12:40 pm

kaktuss

Příspěvek

Tak jo. Já jsem schopnej ušetřit 24 hodin za den. A kdo je víc?
Teď vážně. Ten tachograf vážně ušetří jízdu. Musíš mít s čím porovnat. Ale pokud tvrdíš, že né, pak to co psal TACHO ztrácí význam, nemyslíš?
sob říj 20, 2012 12:56 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Koukám že Tachův "dvojí metr" se probírá aj tady. Stejně jako kolega kaktuss, i já si myslím že o svojí práci něco vím.
Můj názor zde:
http://board.proridice.eu/viewtopic.php ... 4&start=13
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
ned říj 21, 2012 9:08 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

určitě je to výhodnější,že jsi schopen ušetřit nějakou sekundu,a určitě to občas řidiči pomůže když příjde nějaká hloupá situace.
podle mě jde ovšem o úplně jinou věc.a to jak koukám moc lidem nedošlo.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned říj 21, 2012 10:02 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

A jakou pro Boha?? Snad si i Ty nemyslíš, že teď se teprve začně "legálně podvádět" :?
Já osobně souhlasím s názorem VencyZE.
praxe a čas ukáže kde se pravda nachází
:hand:
ned říj 21, 2012 10:13 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

osobně si myslím že to může být zneužito,ovšem v podstatě je to jedno,páč už ........
pak je to že jeden to má prostě výhodnější,jeden cuknout může,druhý už nemůže a blabla
to že to i mi osobně dává smysl,že je to prostě určité + pro řidiče,že nebude opravdu trestán za kdejaké pocuknutí,je i přínosem pro klid duše,ale jak to známě "všichni" řidič to zneužije mnohem dříve než nějaký tentons z firmy mu to přikáže :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned říj 21, 2012 10:22 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

A ty jako si umíš představit jak po 29sec. cukáš :? aby jsi si "polepšil"? Využiješ to tak leda když se jinak porovnáš na parkovišti aby zaparkoval jiný kolega nebo projel co já vím, a to je DOBŘE, protože těch drobných porušení 561 se řeší tolik že konečně někdo rozumný začal přemýšlet. Řeknu Ti jak probíhají kontroly v ČR, dáš kartu - načtou - hlásí chybu - neřeší to nikdo, nikdo se Tě na nic neptá, kauce (ta nejvyšší sazba samozřejmě) popř.pokuta postih atd. A zlomek zlomeček řidičů jde do správního řízení kde se obhájí....
:hand:
ned říj 21, 2012 10:31 am

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Tak já pořád žiju v tom že řidiči jsou svéprávní, s dostatečnou mírou sebevědomí a nenechají si diktovat od někoho od stolu, stovky kilometrů daleko, jakým způsobem mají nebo nemají pracovat.
Teď jsme to probírali s Tinou v tom smyslu že existuje více různých pohledů. Ok, ne všichni řidiči jsou dostatečně sebevědomí a ne všichni znají svoje hranice a ne všichni dokáží, nebo můžou říci šéfovi kategoricky ne, tohle se nedělá/nejde/nezvládnu. Za sebe říkám že práce v takový firmě kde mi budou diktovat jakým způsobem mám nakládat se svým odpočinkem, by pro mě neměla význam, resp bych tam nevydržel. To si radši doma budu opravovat ty auta.
Vzdávám se další diskuse. Jdu radši do dílny a na pivo
:roll: .
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
ned říj 21, 2012 10:37 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

cukají i se starším digi.
tohle cuknutí jako na parkovišti a tak beru a osobně to pro tento účel chápu a dává mi to smysl,o tom není diskuse.
třeba já nedávno,můj případ
stojím na šachtě,parkoviště taková louka bez trávy,nakládám až ráno takže točím pauzu,najednou přišla taková průtrž mračen že jsem musel odtamtud vypadnou a co ted,no jasný zmizneš ale ..........,kdybych měl nový tak jsem v naprostém klidu.v tomhle směru s tímto "minutovým pravidlem" naprosto souhlasím a nemám nic proti tomu.
ale jen si prostě kladu otázku bude to opravdu tak ?
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned říj 21, 2012 10:37 am

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

taky jsem jednou vyndal z tachografu prázdné kolečko,holt sem ho tam ráno dal obráceně,no bože stalo se,najeto 200 km a když by mě chtěl nějákej frajírek dát nějákou kauci na 100tis tak ho radši umlátím k smrti.
a jen tak mimo,pro mě znamená kauce to,že to je oficiální úplatek
2x Nissan atleon 210
ned říj 21, 2012 11:42 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar.
No nevím jestli to dobře chápu,ale mělo by se jednat o ,,rozumnější škatuli",která umožní pocuknout,uhnout na parkovišti či ve fabrice.Po tom nás tu ale dost volalo.A ted když to teda začli dělat,je kolem toho zase odborářská hystérie.Tak nevím chlapi,přece nemůže stroj řešit zaměstnanecko-zaměstnavatelský vztahy.To je asi na každým,jak se k tomu postaví.A je to furt dokola,co si budem povídat,v tejdnu se nadává na nedodržování 561,ale v pátek když se uhání domu a chce se stihnout točený v hospůdce tak se zas nějakej ten podfuck jako zlo nebere..No lidi jsou lidi-zaměstnanci i zaměstnavatelé.
TTN
ned říj 21, 2012 7:49 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Tady ten tachograf mám a podle mě je to dobrá věc. Na cukání ve frontě na Onu v Chlumci se to hodí. Ono když člověk během hodiny 4x cukne o 20 m, tak ho to v pauze nijak neomezí a popravdě třeba hodinu potom dělat zas 45 pauzu už se mi ani nechce.
ned říj 21, 2012 8:09 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

no ale jsou byrokrati a mirkové dušínové a ty si zatím budou vždy stát :!: hlavně aby mohli někoho jebat a mít vždycky poslední slovo :!: kdo si tu pauzu bude chtít udělat,tak si jí vždycky udělá
2x Nissan atleon 210
pon říj 22, 2012 8:53 am

lukasV

Příspěvek

4215: Mal som vypisany dovolenkovy papier na cele obdobie spat a ziadne kolecka :lol: :lol: :lol:
stř říj 24, 2012 1:03 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů