Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Prosim o radu jak na nektere darebaky

Příspěvek

Zdravim vsechny...sam jezdim uz 12let. nyni jsem se setkal s necim s cim si nedokazu poradit ani nijak vysvetlit. V lete letosniho roku jsem mel problem s jednim s jednim zamestnavatelem co se tyce nejdrive tech. stavu auta..(zamestnavatel o sile 1 soupravy a restaurace u Olomouce)..s tim jsem si samozrejme poradil ale po mem navratu kdyz jsem mel dostat podepsanou smlouvu.. (pred vyjezdem mu chybel jakysi papir) ...a mel jsem podle dohody dostat vyplacene diety...se ke me nechtel znat jen odevzdat veci a vypadni...chces mit vse na papire tak ven....nic jineho mi nezbylo a myslim si ze spravne jsem nahlasil vse na Policii protoze jsem nemel s nim zadnou smlouvu a takto byl nucen dat mi papir alespon na dohodu o provedeni cinnosti a abych dostal penize alespon nejake tak na okresni inspetorat bezpecnosti prace...
Potud vse ok....penez tedy diet jsem se nedockal do dnes....ale co je dulezite a ceho jsem se dockal ze chodim a pri shaneni prace se dozvidam od jinych firem ktere s nim nemaji nic spolecne ze po provereni me osoby se ohanim pravnikama a ze nechteji mit ve fa. problemy...tak ze si to s praci tedy s mym nastupem do zamestnani rozmysleli...a to se jedna o fyrmi ,ktere pribiraji...to zn. udelate pohovor ...(odevzdate papiry ridicak karty a pod..) a druhy den mi volaji s touto informaci ze jsem udajne problematicky...
To znamena ze maji mezi sebou nejaky portal kde si vymenuji a zverejnuji vase data..(bez vaseho vedomi samozrejme) a tam skonkretne treba u mne napsal dotycny ze si nevim volate policii nebo ze se snazite domoci sveho prava na vyplatu nebo stravne treba pravni cestou....
Nevite nekdo o jaky portal se jedna aby se takovemu darebaku mohlo vzeprit treba pomoci uradu na ochranu dat?? diky za spolupraci... protoze takhle si tam o vas muze kazdz co chce napsat...zvlaste pokud se nepohodnete ve fyrme...a muze z vas tam udelat taky darebaka...i kdyz to neni pravda.. [/u][/b]
pát lis 02, 2012 10:22 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

ten portal se zřejmě jmenuje "společný stůl v hospodě" nebo "telefon" nebo tak něco :roll:
pát lis 02, 2012 12:47 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Příspěvek

No to asi tak nebude...prisel jsem na druhem konci republiky a pri pohovoru jsem se ni slovem nezminil o tomto incidetntu a v papirech byt nemuze protoze mi ten darebak nedal ani radnou smlouvu...neplatil tedy zdravotni ani social....tak kde je chyba?? nekde musel nakydat spinu...ze by neco bylo takoveho treba na Raalu nebo tak?? rozhodne se jedna o podvodnika...po dosetreni a az budu mit nejaky papir v ruce tak ho tu hodlam zverejnit...aby i ostani si na nej mohli dat pozor...a nejsem co vim tak jedinny komu to provedl...jen ja nedrzel hubu a nenechal si to libit...
pát lis 02, 2012 1:06 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Těžko může jeden dopravce platit řádně mzdy a odvody, když další dopravci to běžně a beztrestně nedělají.
Měl by o mnoho vyšší provozní náklady, než ostatní. Takže každý to více, nebo méně šulí.…
Dokud tady budou politici a státní úředníci krýt podivné nákupy letadel, rozdělování státních zakázek, krácení daní a mezd, zaměstnávání na černo…
budou existovat i seznamy zaměstnanců co si umějí spočítat a nárokovat svou mzdu.
Kde ty seznamy jsou je docela jedno. Až se změní poměry a stát bude účinně kontrolovat, vyšetřovat i postihovat tyto zlodějiny, pak ty seznamy nebudou nikoho zajímat, protože většina bude platit správně a nebude problém jít pracovat tam, kde normálně platí.
Ale kdy a z jakého důvodu se ty poměry změní??? Volit chodí hlavně ti, co jim stávající stav vyhovuje…
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát lis 02, 2012 2:05 pm

delivio

Nesouhasím

Příspěvek

Co tak pánové se postavit k tomu čelem a dělat něco proti tomu. zatím to nezajímá nikoho z vrchu, jelikož dole je klid. Jasně.Dva se domluví a třetí v hloučku už je problém.

je to a bude to věčné téma dokud si lidé neuvědomí, že nastupovat někde bez pracovní smlouvy je stejně risk jako si nechat stavět dům firmou bez řádné smlouvy.

jak je možné že to pořád takto děláte. Ok nastoupím až si sežene ten doklad co mu chybí. Vždyť oni ti nepoctivý dopravci vědí, že stejně nějaký se najde kterého můžou zmastit.

jasně že si to řeknou a nepotřebují portály, ale není problém to flágnout na kde jakou dopravní databázi kde mají chat a přečtou si to tam jako my zde.
Když se podporují takovou lůzu i řidič samotný.

Zde máš jednoho z kolegů http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... 8c55e80322
a další stovky jsou rozesety po celém fóru.

A co teď nic podej pokud máš podezření na spáchání trestného činu oznam to a to pujde samo. vyčísli si škodu .
pát lis 02, 2012 2:21 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Příspěvek

Jeste jen doplnuji:...po pohovorech mi bud ihned nebo az domu zavolaji treba tesne pred nastupem..ze se omlouvaji nebo ze si to rozmysleli a na moji otazku proc? mi v pohode rekli ze nechteji mit za zadky pravniky...je fajn ze se nekteri biji alespon neceho..ale bat by se meli jen nepoctivci a ti co nas okradaji..kteri se zvi tim ze nezaplati ridicovi za praci...protoze at je to jak chce...je to o poctech,,,kdyz 100lidem nezaplati...tak ho da k soudu pouze 2-3lide ze sta...pokud bude dluzit kazdemu pouze 1x vyplatu s dietama...tj napr: 30tis na hlavu...kolik to asi dela na tech sto lidi...no a ti ě nebo 3 co se vzeprou....no tak tem se to osladi....ze pani podnikatele!!!...nejlepsi obrana je utok...no plati to samozrejme na ty podnikatele kteri takovzm zpusobem profituji...tem slusnym se omlouvam ti do toho pytle nepatri....jen o nich asi zatim nevim a nevim kde je hledat...protoze mi najednou prijde ze se vsichni boji nekoho zamestnat kdyz nedej boze zjisti ze se nekdo domahal a nedej boze i uspesne svych prav a naroku...Je mi lito ze nikdo z onich zamestnavatelu si mysli ze snad jsou nadlidi...a ze zakony plati jen pro nepodnikatele...
Co dodat zaverem...staci si poslechnout co o nas rikaji v zahranici a jak o nas mluvi...s nekterymi nazory se stotoznuji...jsme kocourkov...UPLATKARSKA zeme..(praci si ji nekteri plati ve forme whisky nebo vina ze spanelska popr. Tunakem ze spanel..pro ruzne kancelarske sily nebo dispo)
No... ja za praci neplatim...561/2006 dodrzuju vcetne zakoniku prace...a to je spatne..a cely ten kamen urazu..
Hodne veci si delame my ridici sami..
pát lis 02, 2012 2:30 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

pro delivio

Příspěvek

Dekuju...presne to mam na mysli...a chci to dat k nejakemu prosetreni protoze podezreni na urcitou osobu mam jen nevim na koho a kam se obratit...zda opet na policii a hlavne potrebuju na to dukaz nejlepe kde se takova zprava muze nachazet aby bylo z ceho vychazet a proti cemu bojovat..jakmile zjistim tohle pak uz neni problem to hnat treba pres urad na ochranu dat a treba i pro pomluvu a pod...
pát lis 02, 2012 2:36 pm

delivio

Profa007

Příspěvek

Trestní oznámení na neznámou osobu musíš podat.
Mohlo by se jednat zároveň o několik trestných činů. Např: Podvod,Nedovolené nakládání s osobními údaji a další.

Mobbing je jedna z forem které končí až sebevraždou odhad je 20% zdroj wikipedie.

Sankce? http://www.oou.cz/index.php?file=ochrana_dat_sankce

Zákon : http://www.oou.cz/index.php?file=person ... _zakon_101

A DOdávám to co málo kdo řeší.

"Jelikož je při nezákonném nakládání s osobními údaji porušeno právo na ochranu osobnosti člověka, jež chrání podstatné atributy lidské existence jako je např. soukromí, důstojnost, čest apod., jejichž náprava je obtížná, ne-li nemožná, jsou sankce za porušování povinností při nakládání s osobními údaji stanoveny poměrně přísně (např. ve srovnání s neplacením daní". Zdroj uveden viz odkaz u sankcí
pát lis 02, 2012 3:09 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Sibr píše:Těžko může jeden dopravce platit řádně mzdy a odvody, když další dopravci to běžně a beztrestně nedělají.
Měl by o mnoho vyšší provozní náklady, než ostatní. Takže každý to více, nebo méně šulí.…
Trochu ti to ještě doplním:
Ten kdo to nechce šulit, kdo chce mít vše ok tak končí, pouští nevýhodné práce a tu práci veme někdo kdo to šulí trochu a po čase také končí až to berou firmy kde se nedodržuje skoro nic.
Pokud skončí solidní firma, ostatním v okolí zmizí možná konkurence a výsledek je jasný.
Pokud skončí dvě solidní firmy ....., ale co mají řidiči dělat? Z něčeho musí žít a tak jim nic jiného nezbývá než brát práci u těch méně solidních. A pokud nechtějí slevit ze svých nároků práci hledají velmi těžko, střídají zaměstnavatele jednoho za druhým a nakonec stejně musí ze svých požadavků slevit, jak moc to už je na každým. Bohužel je to začarovaný kruh.
A s tímto stavem jaký zde v dopravě panuje, už těžko něco dopravce a kor řidič udělá.

A proč nemůžeš najít solidního dopravce? Ty co ještě jsou od nich se neodchází, těžko shánějí novou práci, aby nemusely slevit ze svých zásad tak nepřijímají. A spousta jich skončila.
pát lis 02, 2012 4:50 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

odpoved pro posa ...

Příspěvek

Ja skoncil protoze skoncil ten muj dopravce to bylo dost tezky...mel nejake potize sve jine...ne s placenim..a musel jsem tedy hledat nahradu a proto ze to bylo ze dne na den...tak se stalo to co je shora popsano...a ted se v tom placam...nikdy pred tim jsem problem s praci nemel..a z me strany uz vubec ne...ya 12let po eu nemam ani jednu pokutu byt za spatny zaparkovani...v prenesenem slova smyslu jestli rozumis...vzdy jsem to jenom znal z vypraveni...i kdyz samozrejme vim o ruznych praktikach...ale tohle dle meho soudu nema co v pravnim szstemu co pohledavat...tohle by mela resit asi kriminalka nebo urad na ochranu osobnich udaju....preci zakony plati pro kazdeho...nebo ne??
pát lis 02, 2012 5:08 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát lis 02, 2012 6:19 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

pro martin440

Příspěvek

Dekuju...... neco takovyho...jen nevim jak se do toho dostanu...bez ICO me to nezaregistruje..a tedy ani nezobrazi... :( :?:
pát lis 02, 2012 6:55 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Jedma věc je jistá a málo poctivých lidí to chápe:
Můžou vás neprávem perzekuovat, můžou vám zadržovat výplaty, můžou vám nevyplácet cestovní náhrady, můžou krátit daň i odvody z vašich mezd, můžou úplně všechno!
Nepomůže žádný kontrolní orgán jako je MPSV, SUIP… Ti mohou dát pouze pokutu, ale nemůžou přikázat, aby vám cokoliv zaměstnavatel uhradil. Výsledky jejich kontrol můžou být pouze použity u následných žalob, nebo vyšetřování jako důkazy. Dokud to nezačne řešit exekutivní orgán (soud, policie), není žádná šance na náhradu škody ani ničeho jiného. A i když to některá z těchto institucí začne řešit, tak to může trvat delší dobu.

Delivio výše napsal nesouhlasím! Má pravdu.
Další možnost řešení by byla, kdyby tady nežádal každý za sebe o radu, ale kdyby okradení řidiči dali důkazy na jednu hromadu a podali by společný podnět ke kontrolám a následně žaloby na více zaměstnavatelů. Pak by to mohlo nabrat rychlejší spád. Komu se do toho chce?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob lis 03, 2012 2:49 am

delivio

Příspěvek

Profa007

neregistruj se nikam.Máš k tomu důvod? je to na stejném principu jako zde o dopravcích a firmách. Jen na jiných fórech musíš mít ičo nic víc.

šibr- teď souhlas. Jo nikdo neboli většina to nechce. Pokud se to nestane jemu tak to má na ...... a pro druhé "nemám" zájem něco řešit.přitom to není jen o řidičích,

vice v moji sekci.
sob lis 03, 2012 5:34 am

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

zadej svoje jmeno do internetového vyhledavače a třeba něco vypadne i s nějákou pomluvou
2x Nissan atleon 210
sob lis 03, 2012 11:50 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů