Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Ne, naštěstí to nerozpitvavali. Jenom ho zdrbali a hledali problémy jinde. Přesně jak psal Krocan :)
sob zář 17, 2016 6:42 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Dokládat staskou je pitomost....já u sebe nemám stasky z předchozích dnů.
Jestliže v servise použijí jízdu na OUT ( což je běžná praxe ) musí to dokazovat zaměstnavatel, ne já na místě.
sob zář 17, 2016 7:35 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Podle mě by měl servis vyjet lístek a hodit tam razítko. Ale na to se asi každej vys... .
sob zář 17, 2016 7:58 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

osobne jak beru auto ze servisu,volvo,delam vytisk hned a jdu za majstrem pro stempl,dopisu ze zadu ty bludy a nezajima me ze stim nejaky hnup jezdil po zadnich treba po place,neni to muj problem ja byl doma.
Neřeším...
sob zář 17, 2016 10:10 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

dlouhý nakládky/ digitál bez magnet

Příspěvek

jak řešit dlouhý nakládky když končí výkon? CZ Praha,vnitro, tacho digitál bezmagnet, půl auta naloženo je 21h, výkon v háji, zbývá ještě min hodina dvě než tě doloží/železo,jeřáb. uzavřený areál firmy./mají i ubytovnu/ ve 21 ti měl končit výkon, ráno v 6-7 jsi chtěl vyjet. můžu ve 21 vydělat kartu, a jít chrápat na ubytovnu, s tím že si to tam skladníci doloží a popotáhnou od rampy?
stř zář 21, 2016 8:30 am

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

když budeš mít účet z ubytovny tak jo, nejseš v autě, co se děje s autem je věc firmy. Jinak to neokecáš. Tohle nedělám i když jsem denně doma, nemám jak to prokázat, kartu nechávám v tachografu. Když mi dělali o pauze servis tak jsem kartu vyndal a si nechal potvrdit výtisk. Servis jezdil na OUT bez karty.
stř zář 21, 2016 5:45 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Toto dělá a praktikuje hafo firem, ale jak dojde na lámání chleba tak všichni od tebe dají ruce pryč. A být kontrolním orgánem, tak ti nevěřím, i kdyby jsi se dušoval na smrt svých dětí, dokud by jsi mi neukázal lístek z ubytovny. :wink: :wink:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř zář 21, 2016 7:30 pm

tt_tony
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 13, 2016 7:59 pm
Bydliště: Divišov

OUT v autobusové dopravě

Příspěvek

Měl bych dotaz. Vím, že v 561 je vyjímka pro autobusovou linkovou dopravu, přičemž linka nesmí přesáhnout 50km. Jak je to třeba s přejezdy mezi linkami po prázdnu ??? Podle mne se v tu chvíli nejedná o linkovou přepravu osob, tudíž není možnost použití režimu OUT. Měl jsem tkový rozhovor s dispem, který mi řekl, že nechápe proč nejezdíme v OUT :shock:
čtv led 12, 2017 7:10 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Pokud bys chtěl opravdu zaručený výklad, tak bych se asi obrátil e-mailem na CSPSD nebo na Ministerstvo dopravy. Jinak selským rozumem bych v tom nehledal žádnou vědu - v nařízení 561 se nejedná o výjimku, ale je tam doslovně napsáno, že se nařízení nevztahuje na silniční dopravu vozidly používanými pro přepravu cestujících v linkové dopravě, jestliže délka tratě této linky nepřesahuje 50 km.
Pokud tedy máš v buse rozpis linek, které máš odjezdit a žádná nepřesahuje 50 km, tak bych jezdil celý den na OUT. Přece i z garáže vyjíždíš s vozidlem, na které se to vztahuje, na nic jiného bus nepoužíváš. Pokud bys ale během dne stihl mezi linkami ještě odvézt děti na plavání, pak už by to na OUT nebylo.
stř led 25, 2017 10:51 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů