Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
čara
Příspěvky: 59
Registrován: čtv lis 29, 2012 5:52 pm
Bydliště: znojmo

pojistky

Příspěvek

chtel bych se zeptat tet začnu jezdit a chtěl bych se zeptat jako by jste mi poradily pojistku slyšel jsem že je nějaká pojistka na blbost nebo tak neco tak jsem se chtel zeptat jak to chodi
pon úno 11, 2013 6:36 pm

delivio

Příspěvek

Pojištění je několik

1.Pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání.

To je základ. Kde jaký poradce v pojišťovně to s tebou projde a doladí.
Naposledy upravil(a) delivio dne pon úno 11, 2013 6:59 pm, celkem upraveno 1 x.
pon úno 11, 2013 6:53 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Pojistka na blbost – pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli, maximálně do výše cca 4,5 násobku platu. Takže se pojišťujete docela draho, ale zaplatí za vás jen okolo 75 000,-Kč Ale i při tak malém plnění si pojišťovny často najdou kličky, jak pojistnou událost nevyplatit, takže nakonec můžeš zaplatit vše sám.

DAS, řidič profi – pojištění právní ochrany, platí náklady (až do výše 500 000,-Kč ročně) na soudní poplatky i právní služby v případě autonehody, škody, správních řízeních, nebo pracovněprávních sporů, případně i vymůžou, když ti výše zmíněná pojištovna na blbost nechce vyplatit škodnou událost. Všude v EU!!!

Takže já bych se pojistil hlavně u DAS a pak případně i na blbost. Není totiž problém zaplatit za soudní výlohy a právní zastoupení v EU daleko více než 75 000,-Kč.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon úno 11, 2013 6:58 pm

čara
Příspěvky: 59
Registrován: čtv lis 29, 2012 5:52 pm
Bydliště: znojmo

Příspěvek

díky moc za radu
úte úno 12, 2013 9:04 pm

man12.220
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 17, 2014 11:23 pm
Bydliště: Čr

Pojištění - Škoda

Příspěvek

Ahoj, potřeboval bych poradit s pojistkou na blbost. Jsem pojištěný u České pojišťovny jako řidič a u svého minulého zaměstnavatele jsem byl jen 2 měsíce. Během těchto 2 měsíců jsem zničil řadící páku tím, že jsem sklápěl kabinu a měl tam zařazeno. Páka vyšla na 5000 kč + 2000 kč práce. Mě by zajímalo zda mi pojištění kryje i tu práci, nebo jen tu součástku? Případně máte někdo nějaké tipy jak tu škodu vyřídit? Díky Ps.: Ta škoda se stala zhruba před 2-3 měsíci.
ned pro 07, 2014 2:32 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Když něco zničíš, tak to někdo opraví atd. Zadara to dělat nebude. Vystaví fakturu na opravu věci a tu částku pak uplatnuješ u pojištovny. Co pojištovna bude požadovat ti řeknou nejlépe tam, většinou stačí zavolat na jejich infolinku. V základu se jedná o záznam o škodě, kde uvedeš, jak ke škodě došlo, kdy a kde. Poté prohlášení zaměstnavatele, že po tobě požaduje částku takovou a makovou z důvodu náhrady škody a fakturu za opravu. Zaměstnavatel po tobě může požadovat 4,5násobek měsíční mzdy a z toho ti pojištovna zaplatí 70-90% podle toho jak máš postavenou smlouvu.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned pro 07, 2014 5:40 pm

Maillo
Příspěvky: 49
Registrován: stř črc 18, 2012 8:28 am
Bydliště: Big Bilovic

Příspěvek

Ano, zaměstnavatel má právo ti dát 4,5 násobek tvojí hrubé mzdy, ale v občanskoprávním sporu z tebe může vysoudit 100%, včetně ušlých zisků, stálých nákladů a nákladů na právníky a soudy. Takže potřebuješ odpovědnost za škody způsobené zaměstnavateli (na 4,5 násobek HM) a obecnou odpovědnost běžného života (aspoň na 1 milion na škody na majetku).

Z praxe to funguje následovně: blbostku po mě chce zaměstnavatel, tak vběhnu támhle do malé pojišťovny, protože je to o 200 ročně levnější jak támhle u Kooperativy, Allianz, Generali ......... a pak se budu divit, že mi plní jen 70%. Odpovědnost z běžného života seru, to je škoda 700 ročně. Pak večer zastavim na Rozvadově a naleju do sebe za 4kila piva a rumu a du spát spokojený, jak sem ušetřil.

Jo a pojištění právní ochrany je v dnešní době samozřejmostí, nejenom pro řidiče. No a když mi pojišťovna nevyplatí 100% škody, tak to dám jim a prachy sou do 14 dnů na účtu.

Záleží na každém, jak se k tomu postaví.
úte pro 09, 2014 11:47 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Pokud vznikne škoda v pracovně-právním vztahu, tak se na něj vztahuje zákoník práce, který tento vztah upravuje, včetně náhrady škod. Vymáhat škodu podle dvou právních norem zřejmě nejde. Pokud jsem zavázán zákoníkem práce, tak mě také dává určitou ochranu. Potom by bylo pojištění za škodu vzniklou zaměstnavateli zcela zbytečné. Nicméně zajímavá otázka pro právníky jak je to z uplatnováním náhrad škod podle nového OZ, které vznikly v pracovně-právním vztahu.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř pro 10, 2014 12:13 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů