Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

kluci prosimvas,muzu v nemecku v nedeli dojet z Nurnberku na Rozvadov? tenkrat nam to nekdo zjistoval a ja uz si to nepamatuju, ze pry tam je nejaka vyjimka,diky...
pát kvě 08, 2015 4:00 pm

mili
Příspěvky: 319
Registrován: sob bře 02, 2013 4:57 pm
Bydliště: Plzensko

Příspěvek

Nemůžeš,tohle platí jen pro sobotní zákazy o prázdninách.
pát kvě 08, 2015 4:07 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

diko..to je skvely,zustanu pul hodky pred rozvadovem :-D
pát kvě 08, 2015 6:24 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

S tím průjezdem-jen můj názor-podle mne pokud je tam cedule začátek a konec obce jsem v pohodě ne?Taky jsou vyjímky na sklizeň,obilí,řepa,atd.Ještě když jsem měl Tatry,tak jsme měli vyjímku na opravu a výstavbu komunikací,přepravu horký balený směsi.Cedule nám pak nedávali,prý to vyplývá ze zákona-ověřovali to na ministerstvu dopravy.Taky tam je tuším odstranování škod živelné pohromy.
TTN
ned črc 12, 2015 10:36 am

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

a převoz sena taky spadá do výjimky? Vím že je tam rozměrová tolerance, ale jestli i skrz ty zákazy, děkuju
ned črc 12, 2015 11:55 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Zdravíčko. Kamarád jede na Prahu 1 (k Velvyslanectví Italské republiky - Malá strana) s dodávkou do 3,5t. Jede tam soukromně pro nějaké věci kamaráda a požádal mě, jestli bych mohl zjistit zda tam potřebuje nějaké povolení? Díky moc
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
pát lis 20, 2015 10:35 am

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Vojtas.DAF: Kamarád ať si nezapomene vzít občanku, v Nerudový ulici stojí nepřetržitě policisté kvůli teroristům a prohlížejí i motory osobáků, jinak ohledně zákazů dodávek co vím tak tam nic není
pát lis 20, 2015 3:21 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Super! Děkuji mockrát
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
pát lis 20, 2015 4:36 pm

KULDA9
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 13, 2015 1:39 pm
Bydliště: Dolní Libchavy

Příspěvek

Tak nevím, jestli neumím hledat, ale prosím Vás tímto o nějaký odkaz, kde se dají najít nějaký stránky se zákazama jízd pro kamiony na Slovensku, v Maďarsku a Německu...dík za pomoc
Chtěl jsem klid od dispečerské práce...no D1 a D2 mi to zhatili....
pon led 04, 2016 5:55 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
pon led 04, 2016 6:46 pm

KULDA9
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 13, 2015 1:39 pm
Bydliště: Dolní Libchavy

Příspěvek

Díky moc za superrychlou a skvělou odpověď...fakt skvělá stránka a zítra musím vyrazit na Slováky o dvě hoďky dřív... :twisted:
Chtěl jsem klid od dispečerské práce...no D1 a D2 mi to zhatili....
pon led 04, 2016 7:15 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

rádo se stalo :)
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
pon led 04, 2016 9:36 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

(3) Zákaz jízdy podle odstavců 1 a 2 neplatí pro vozidla užitá při
a) kombinované přepravě zboží po železnici nebo po vnitrozemské vodní cestě a pozemní komunikaci od zasilatele až k nejbližšímu překladišti kombinované dopravy nebo z nejbližšího překladiště kombinované dopravy k příjemci,
b) nezbytné zemědělské sezonní přepravě,
c) činnostech bezprostředně spojených s prováděnou údržbou, opravami a výstavbou pozemních komunikací,
d) přepravě zboží podléhajícího rychlé zkáze 20), pokud toto zboží zabírá nebo v průběhu přepravy zabíralo nejméně jednu polovinu objemu nákladového prostoru vozidla nebo jízdní soupravy,
e) přepravě živých zvířat,
f) přepravě pohonných hmot určených k plynulému zásobování čerpacích stanic pohonných hmot,
g) nakládce a vykládce letadel, lodí nebo železničních vagónů na vzdálenost nepřesahující 100 km,
h) přepravě poštovních zásilek,
i) jízdě bez nákladu, která je v souvislosti s jízdou podle písmen a) až h),
j) živelní pohromě,
k) jízdě vozidel ozbrojených sil, ozbrojených sborů a hasičských záchranných sborů,
l) přepravě chemických látek podléhajících teplotním změnám nebo krystalizaci,
m) výcviku řidičů,
n) odstranění havárií vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu.


Tak, pokud vezu beton, podle odstavce l) mohu jet. Ale podle odstavce i) nemůžu jet, když jsem prázdnej.
Co to ale znamená, že jsem prázdnej? Papírově jsem prázdnej, pokud mám potvrzený DL - ale ve skutečnosti tomu tak není, dokud auto nevymeju.
Nebo platí že mám náklad, i když mám potvrzený DL?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon led 04, 2016 11:04 pm

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

Davide,

Příspěvek

a není plnej mix zároveň přeprava zboží podléhající zkáze? Protože když to zatuhne, tak máš vymalováno..
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
úte led 05, 2016 2:48 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Vztahuje se na to ten odstavec l)
Beton je chemická látka krystalizující, kde i záleží na teplotě. Při vyšších teplotách beton krystalizuje (tvrdne) rychleji.

Mě jde o to, že jestli mám naloženo/prázdno se určuje úředně podle papírů. Ale i když jsem papírově prázdnej, pořád tam beton je - a podle odstavce i) jet nemůžu. Tak jestli někdo neví, co by mi na to buzerhlídka řekla. Jestli by došlo na dizkuzi, nebo jestli je to v cajku když ho pošlu na žebřík, at se sám podívá.


Reálně kontrola na tohle asi nehrozí (nestaví se moc friga, pochybuju že by někdo stavěl mix co točí), ale rád bych to věděl, kdyby náhodou
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte led 05, 2016 8:19 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kop a 11 hostů