Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

cerealis24
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 04, 2013 2:35 pm

Pomohl by někdo prosím s papírama? - (doba řízení apod.)

Příspěvek

Zdravím, nenašel by se tady prosím někdo, kdo by byl tak hodný a pomohl mi s papírama, resp. co a jak vyplnit.
Kdyby se našel někdo, kdo by mi oskenoval a poslal papíry, které vyplňuje on (samozřejmě vyplněné), abych mohl mrknout jak se to dělá a popř. kdybych něčemu nerozuměl, tak bych se zeptal.
Snad na tom není nic tak těžkého, ale abych si v tom byl jistý.
CMR jsem již viděl a to snad zvládám, ale ostatní papíry jsem ještě neviděl.
Např. Záznam o době řízení vozidla a bezpeč. přestávkách, atd, všechny ostatní papíry, které je třeba vyplnit a odevzdávat.
Kdyby se někdo tak moc hodný našel, byl bych strašně vděčný.
(samozřejmě je mi jedno, jestli to dáte rovnou na forum, nebo jestli nebudete chtít zveřejňovat a pošlete přes soukromou zprávu).

Děkuji předem.
pát říj 04, 2013 10:34 pm

jk
BAN
Příspěvky: 187
Registrován: sob srp 31, 2013 9:45 pm
Bydliště: kaplice

Příspěvek

co myslíš ostatníma papírama? celní nebo puťovky? ptej se.....ono je to fakt brnkačka
pát říj 04, 2013 11:21 pm

cerealis24
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 04, 2013 2:35 pm

Příspěvek

Ne celní ne, pro začátek alespoň kompletně vyplněnou puťovku.
Já zhruba vím, že se píše místo odjezdu, místo nakládky, přejetí hranic, místo vykládky, místo nakládky, přejetí hranic, místo vykládky a návrat.
Ale chtěl bych to vidět, jak se to celé zapisuje.
Jsem úplný začátečník, takže v tom mám trochu bordel. Jen co vím, že se jiné papíry vyplňují na mezinárodní přepravu a jiné na vnitrostátní.
Chtěl bych vidět všechny vyplněné papíry, které se odevzdávají dispečerovi, nebo majitelovi firmy.

Díky moc.
sob říj 05, 2013 1:10 am

jk
BAN
Příspěvky: 187
Registrován: sob srp 31, 2013 9:45 pm
Bydliště: kaplice

Příspěvek

hele ono je to jednoduchý, ale každej to chce jinak, já ttřeba u současný firmy hranice nepíšu. Nejlepší by bylo když zajdeš za dispem at ti řekne co a jak chce.
sob říj 05, 2013 9:25 am

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

to je právě to, že stazku má každej jinačí a i požaduje jinak ji vyplněnou. Spíš ten kontrolbuch pokud jezdíš s dodávkou ven by tě měl zajímat
sob říj 05, 2013 12:44 pm

cerealis24
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 04, 2013 2:35 pm

Příspěvek

Ono ani tak nejde o ty hranice atd., to už se doptám, jestli tam hranice psát nebo ne, ale jak se celkově vyplňují ty časy, co když jedete přes noc, to napsat do sloupečku -datum- dva datumy apod?

Prostě tohle, ale vyplněné:
http://www.optys.cz/zbozi/zaznam-o-dobe ... istu_1174/


A jestli jsou, tak bych chtěl vidět i další papíry.
Teď vím, že teda na mezinárodní dopravě je třeba mít CMR, puťovku a je ještě něco?
Na vnitrostátní dopravě se CMR nepoužívá a puťovka ano nebo ne? Co se vše vyplňuje na vnitrostátní dopravě?

Díky moc.
sob říj 05, 2013 4:05 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

prosimtě dyť ti to řikám že stazku (alonž, puťovku), chce každej dopravce mít vypsanou jinak. Prostě si řekni o kopii stazky někoho kdo to dělá dobře ať víš ne? My ti tady něco povíme a pak to budeš mít pro svýho šéfa blbě.

CaMRák se občas používá i po vnitru, ale v zásadě po vnitru ti stačí jakejkoliv dodací list.
sob říj 05, 2013 8:27 pm

jk
BAN
Příspěvky: 187
Registrován: sob srp 31, 2013 9:45 pm
Bydliště: kaplice

Příspěvek

už jsem ti to psal....zeptej se u vás na firmě jak to chtějí a navíc vždyt jsou všechny kolonky popsaný, tak je to snad jasný, co se týče těch časů, tak já jedu na deseti minuty tzn když přijedu třeba v 7:15, tak píšu rovnou 7:20, odjíždím v 9:43 píšu 9:50
co se týče vnitra, tak někdo používá i vnitrostazky, kde se dávaj razítka odesilatele potažmo příjemce, ale to se opět musíš informovat u vás....nebo snad šéf kouše? Asi ne co?
sob říj 05, 2013 9:05 pm

cerealis24
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 04, 2013 2:35 pm

Příspěvek

Nenajde se prosím někdo, kdo by mi oskenoval nebo ofotil alespoň tu puťovku vyplněnou?
Je mi jedno, jestli tam píšete hranice, nebo nepíšete atd, jen bych se rád podíval a ujistil, že to chápu.
Jestli se někdo takový najde, budu vděčný, díky moc.
sob říj 05, 2013 11:06 pm

jk
BAN
Příspěvky: 187
Registrován: sob srp 31, 2013 9:45 pm
Bydliště: kaplice

Příspěvek

tak to už je moc... :wall: :crazy: zabal to dokud je čas
sob říj 05, 2013 11:26 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

Tak já nevim, prosim ještě někoho dalšího potvrzení že se mi to nezdá...

Já samozřejmě myslel aby ti šéf ofotil stazku někoho od Vás z firmy!!!



A to samý ti napsal JK. už nevim jak jinak ti pomoci...
sob říj 05, 2013 11:41 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

:roll:
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned říj 06, 2013 12:00 am

cerealis24
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 04, 2013 2:35 pm

Příspěvek

Já si říkám přesně to co vy akorát obráceně.
Založím si téma, kde prosím někoho, jestli by nebyl tak hodný a neofotil mi svojí puťovku.
Počítal jsem, že buď se někdo ozve a hodí to sem, nebo ne, teď vidím, že spíš asi ne a po postupném pročítání tohoto fora se vlastně ani nedivím.
Napíšete abych poprosil šéfa, ok beru na vědomí a stačí to napsat jen jednou, ne třikrát. - Evidentně mi tato rada nepomohla, tak prosím někoho znovu a znovu, dokud mi tady nepřestane spamovat s tím stejným pořád dokola.
Já se tady pořád opakuju proto, aby ostatní věděli, že mi rada řekni si šéfovi nepomohla a že pořád sháním někoho, kdo by mi jednu svoji puťovku oskenoval.
Tak prosím, jestli nejste nikdo z vás, co se tady zatím ozvali schopni mi naskenovat alespoň tu puťovku, tak mi tady alespoň už nic nepiště, aby poslední příspěvek byl, že stále hledám někoho, kdo by byl tak hodný a poslal mi to co potřebuju, abych se nemusel pořád dokola opakovat.
A kdyby jste to potřebovali nějak vysvětlit, tak mi napište soukromou zprávu, sem ne, díky.

Prosím, nenašel by se někdo, kdo by mi naskenoval svoji vyplněnou puťovku?

Díky.
ned říj 06, 2013 2:09 am

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

já bych Ti to sem rád hodil, ale máme úplně jinej vzor stazky, než na jaký odkazuješ výše..
ned říj 06, 2013 11:15 am

jk
BAN
Příspěvky: 187
Registrován: sob srp 31, 2013 9:45 pm
Bydliště: kaplice

Příspěvek

jemu je to jedno, já jen nechápu o co mu jde, popsali jsme mu to snad srozumitelně, kolonky jsou popsaný, tak co v tom hledá za vědu? Navíc se mu tu snažíme vysvětlit, že každá fa. má jiný puťovky a jinej system vyplňování. Už se mi zdá, že se nás jen snaží nas*rat. A pokud si fakt neporadí s tímhle, tak jak chce řešit třeba tohle http://www.motohouse.cz/jak-se-chovat-p ... ci-cast-ii
ned říj 06, 2013 11:42 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů