Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:06 am, celkem upraveno 1 x.
pát kvě 23, 2014 2:41 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

sof tvoj zmysel pre humor sa mi pači isť s kľučom na kolesa na pivo :lol: :lol: samozrejme myslel som v kabine, ked v anglicku je skrutkovač považovany za zbraň a zoberu ti ho tak manapadlo co by robili v pripade ked by našli pri šoferovy kľuč na kolesa či to budu považovať tiež za zbraň alebo nie :lol: :lol:
pát kvě 23, 2014 4:56 pm

čert
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 150
Registrován: pát čer 21, 2013 11:56 pm
Bydliště: Vysočina

sof

Příspěvek

Neříkám, že nemáš pravdu, ale je to trochu přitažený za vlasy... Jen namátkou, co tady mám v kabině a mohl bych tím někoho zabít: notebook, měnič, malá kurta na svazování dveří, flaška Jacka z Tenesee a určitě by se něco našlo, ale nechce se mi rozhlížet... Vím, že v Jugo se dá hodně věcí uplatit a nemáš problém, ale jde mi o to, že kdyby se fakt něco posralo a musel by ses bránit (nemluvím o zabití), tak jak by to ofiko dopadlo...
pát kvě 23, 2014 5:57 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Poštuduj .. bajvoko v kostce to máš tady

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011110602

Jinak těch situací napadení a ev. následného postihu je neurekom, takže rady ber s rezervou ..

Za sebe říkám, radši předvídat průserové situace a klidit se .. trochu uvažovat v pravděpodobnostech..

Když přijde na lámání chleba, asi lepší živý s postihem, než bez trestu a ve futrále ..

Co se týká attackmana .. asi víš, jak může být u soudu nepříjemné tvrzení proti tvrzení v připadě, že ho jen tím olovem načechráš a přežije to
:wink:

Tohle Všechno je na tobě, nakolik si věříš všechno tohle v pár desetinách vteřiny rozmyslet :)
pát kvě 23, 2014 10:17 pm

delivio

Příspěvek

Žorž.FH12
Díky za link.
odborník na nože s pohledem zoufalce
http://www.novinky.cz/krimi/337167-za-t ... trest.html
pát kvě 23, 2014 10:38 pm

čert
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 150
Registrován: pát čer 21, 2013 11:56 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Dřív jsem tam problém nikdy neměl, ale tak mě to napadlo-ne, že si to zejtra rovnou odnesu do auta, abych to v pondělí nezapoměl... Ale co není, může být
pát kvě 23, 2014 11:43 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

Nevim jak je to u pistole.Ale jako myslivec vim že když jedeš lovit do zahraničí tak musíš mít povolení o vývozu a hlasi se to nekolik dnu předem. S tou pistolí to taky nebude tak jednoduchý. Nejlepší by bylo zajít na Policajty, ty ti to řeknou přesně.
sob kvě 24, 2014 9:21 am

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

delivio: tak tenhle zrovna moc nepředvídal :? .. Ale někdy se to bohužel semele, ani nevíš ..
sob kvě 24, 2014 12:02 pm

delivio

Příspěvek

Žorž.FH12 v pohodě.Jen jsem to přidal jako ukázku k dvěma odstavcům z tvého linku.
V podstatě je to velmi jednoduché: zodpovědnost neznamená nic více (ale také nic méně), než uvědomit si – pokud možno předem – důsledky svého jednání, a přijmout je; pokud je přijmout nechceme, jednat jinak. Toto je důležité, a proto si to zopakujeme a zdůrazníme:
Zodpovědnost a svoboda jednání jsou dvě strany téže mince; jedna nemůže existovat bez druhé. Ten, kdo není zodpovědný, se nemůže rozhodovat svobodně (právě proto, že není ochoten přijmout důsledky svého rozhodnutí); stejně tak ale platí i opak: ten, kdo nesmí o svém jednání rozhodnout svobodně, není za (násilím vnucené) jednání zodpovědný. Právě tento fakt je příčinou, proč tam, kde jsou nejrestriktivnější zákony, je nejméně zodpovědných lidí – a naopak.
sob kvě 24, 2014 12:44 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Jen mě napadá, jestli jde být vůbec v dnešní době a dnešním světě na byť na 99,9% zodpovědný a to ať vůči sobě, nebo i svému okolí .. spousta věcí tě i nepřímo kolikrát nutí jednat nezodpovědně, ale není to otázka toho, či chceš nebo ne, takže i ta zodpovědnost je hodně relativní :)

Ale jinak s tím článkem souhlasím, i když je to jen laboratorní teorie :)
sob kvě 24, 2014 2:10 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

jsem aktivní sportovní střelec, cestoval jsem mnohokrát do ciziny se zbraní a 100% ti řeknu že jezdit se zbraní je nesmysl. Buď jí budeš tahat na černo a budeš riskovat že při pořádné kontrole skončíš v poutech s výhledem na pobyt v cele, repatriaci do ČRa zákaz pobytu v dané zemi, pokutu atd .... nebo legálně tzn že si uděláš evropský zbrojní pas, na každejch hranicích strávíš min 3hodiny papírováním včetně toho že musíš mít pozvánku od nějakého střeleckého klubu na závody a stejně tě to nepravnuje zbraň "nosit" nabitou na obranu ale pouze jí přepravovat nenabitou a uloženou odděleně od nábojů. Každý stát má vlastní zbrojní zákon a dost se liší, třeba v D je problém mít tvz onehand nůž, což je dnes moderní zavírák kterej se dá otevřít palcem jedné ruky i když bude mít krátkou čepel. V A ti zabavěj a oflastujou i baseballovou pálku ......
A díky snahám jedné norské eurokomisařky to bude ještě horší.... :(
sob kvě 24, 2014 2:14 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Osobně myslím, že to co ta dáma navruhuje je hodně přes čáru a nemá šanci na úspěch .. no i když .. :?
sob kvě 24, 2014 2:22 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

No ta baba doufám že to neprotlaci. V praxi by to bylo tak že myslivci budou mit sve zbrane nekde v centralnim skladu u policajtu a pokaždé když pujdou do lesa pojedou vyzvednout zbraň, kterou legalne vlastni. Jestli to tak pujde dal tak nam doma zakážou i kuchynske noze. Cela EU by mela jit do prdele.
sob kvě 24, 2014 2:37 pm

delivio

Příspěvek

Vejr
Myslíš ten návrh v Eu parlamentu? To už bude konečná, ale projde to dle mého. Bojí se lůzy :D
sob kvě 24, 2014 3:56 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

sob kvě 24, 2014 4:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů