Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

smusta
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 01, 2014 7:09 pm
Bydliště: Kaplice

Příspěvek

I v případě se nejedná o komerční přepravu? Nejedná se při tom o zaměstnanecký poměr ani o výkon povolání. Mně jde o to jestli toto vozidlo může legálně řídit osoba která nemá vydanou kartu řidiče a nepracuje jako řidič.
ned lis 02, 2014 1:41 pm

RADO71

Příspěvek

Stašího data..ale nevím,tohle jsem našel...otázka jak je to věrohodné...


http://soubory.proridice.eu/tachografy/ ... ografu.pdf
ned lis 02, 2014 1:56 pm

Praetorian1973
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 07, 2014 3:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Řešil jsem to letos v květnu, kdy jsem jel, ale pronajatou 12-ti tunou, do Plovdivu, vezl si tam materiál a neměl ještě kartu. Auto digitální tachograf mělo.

Vedl jsem záznam ručně na zadní stranu sjetiny z tachografu, vždy jsem si vyjel lístek před započetím jízdy a uvedl osobní údaje. S sebou jsem měl několikajazyčné objednávky, ze kterých vyplývalo, že si vezu vlastní věci na stavbu konstrukce. Jen na čáře HU/RO ná chtěli skoro zavřít, ale spíše jim šlo o všimné. Když jsem řekl, že budu kontaktovat ambasádu, pustili nás. Neměli žádný argument v případě nekomerční přepravy.

Povedeš tedy ruční záznam a pokud doložíš druh dopravy (vlastní soukromý transport), mám za to, že neporušíš zákon. Co nemám ověřeno, je vazby na váhový limit auta .............
ned lis 02, 2014 2:02 pm

Praetorian1973
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 07, 2014 3:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Řešil jsem to letos v květnu, kdy jsem jel, ale pronajatou 12-ti tunou, do Plovdivu, vezl si tam materiál a neměl ještě kartu. Auto digitální tachograf mělo.

Vedl jsem záznam ručně na zadní stranu sjetiny z tachografu, vždy jsem si vyjel lístek před započetím jízdy a uvedl osobní údaje. S sebou jsem měl několikajazyčné objednávky, ze kterých vyplývalo, že si vezu vlastní věci na stavbu konstrukce. Jen na čáře HU/RO ná chtěli skoro zavřít, ale spíše jim šlo o všimné. Když jsem řekl, že budu kontaktovat ambasádu, pustili nás. Neměli žádný argument v případě nekomerční přepravy.

Povedeš tedy ruční záznam a pokud doložíš druh dopravy (vlastní soukromý transport), mám za to, že neporušíš zákon. Co nemám ověřeno, je vazba na váhový limit auta .............
ned lis 02, 2014 2:10 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nejde o komerční přepravu. Pokud je vozidlo určené pro přepravu zboží, tak se na něj výjimka nevztahuje. Pouze u vozidla nebo jízdní soupravy do 7,5 tuny lze využít výjimku čl. 3, bez použití tachografu a kontrole norem. Musí se jednat o přepravu kdy vozidlo řídí soukromá osoba na svůj účet. Pojem „neobchodní přeprava zboží“ uvedený v čl. 3 písm. h) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 561/2006 ze dne 15. března 2006 o harmonizaci některých předpisů v sociální oblasti týkajících se silniční dopravy, o změně nařízení Rady (EHS) č. 3821/85 a (ES) č. 2135/98 a o zrušení nařízení Rady (EHS) č. 3820/85, musí být vykládán v tom smyslu, že zahrnuje přepravu zboží uskutečňovanou jednotlivcem na vlastní účet a výlučně v rámci činnosti prováděné ve volném čase.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř pro 17, 2014 6:55 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů