Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Diety

Příspěvek

Mám takový jednoduchý dotaz ohledně diet. Je povinen zaměstnavatel uvádět na výplatní pásce částku, která mi byla vyplacena? Nebo nějaký jiný doklad o tom kolik mi bylo vyplaceno? Jak to funguje v praxi? Díky.
ned črc 06, 2014 1:27 am

ned črc 06, 2014 9:51 am

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano, to všechno chápu, ale bývalý zaměstnavatel se kterým se teď soudím mi nikdy nevydal žádný doklad o tom kolik mi vyplatil celkem na dietách. Nebylo to ani na výplatní pásce. Přece když přebírám nějaké peníze, tak o tom musím mít doklad.
ned črc 06, 2014 3:13 pm

delivio

Příspěvek

Asi nechápeš, když jste to dotáhli do soudního sporu.Na výplatní pásce to není povinné uvádět. To ví každý. Je to svatý grál. Proto "někteří" chtějí dělat dopravu za každou cenu :wink:
Legislativně je to popsáno dobře pro obě strany, aby se naučili jak to mají dělat.Včetně stovek rozsudků v tomto směru.
Dokonce je snad pár otázek v testech kolem legislativy při získávání koncese
Tady na TF je kolem toho psáno taky mnoho.
ned črc 06, 2014 3:42 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jan3333 - měl by ti vyplatit tolik, kolik jsi měl spočítané na Vyúčtování pracovní cesty, které jsi mu předkládal.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned črc 06, 2014 6:08 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jasně, ale tohle jsem mu odevzdal a blbec jsem si neudělal kopii. Já to potřebuju ze dvou důvodů. Jeden je ten, že s ním vedu soudní spor kvůli příplatkům, přesčasům apod. a taky kvůli neproplaceným dietám. Druhý problém je ten, že jsem potom nějakou dobu pracoval v německu a měl jsem v práci úraz a mám trvalé následky a němci mi chtějí na základě mého přijmu z doby kdy jsem pracoval v česku vypočítat úrazovou rentu. A tady narazila kosa na kámen. Plat jim doložím rozsudkem, ale problém je ten, že němci započítavají diety do přijmu a uvádějí je na výplatní pásce. Nedaní se, ale bere se to jako příjem. Né jako u nás. A kdž se mi to nepodaří od něj získat a němcům doložit, tak přijdu měsíčně o cca eur a to doživotně.
ned črc 06, 2014 7:51 pm

delivio

Příspěvek

Jan3333
To že jsi si nedělal kopie je snad jasné, když jsi chtěl vědět, zda je povinnost uvádět stravné na pásce.
Neděláním kopii jsi si zavařil a máš to o to těžší se dostat k přesné sumě.Pokud jsi si nevedl řádně , ani smart řidičskou knihu tak další problém a pokud jsi si nezadával, ani ukončení tak máš smůlu.
Nejsi nijak schopen zpětné rekonstruovat jízdy.Tady jsi v CZ a "všichni jsme rádi za lemplování FÚ"
ned črc 06, 2014 8:54 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Prave ze jsem schopen to dolozit. Jezdil jsem s busem z cech do nemecka a mam rozpis smen a jizdni rad. :?
ned črc 06, 2014 9:08 pm

delivio

Příspěvek

tak co vůbec řešíš. Sestav si to znovu. Až to budeš mít tak to dej tvému právnímu zástupci. On už bude vědět, co s tím má dělat.
Pak můžete po sobě házet "koule". Komu dojdou dříve prohrál :wink:

Přes OSSZ si vytáhni odvody a zpětně tak určíš mzdu. Přeneseš důkazní břemeno.Ty soudy už vědí jak to chodí.....je to jak nekonečný seriál a pořad L.Hrušky
ned črc 06, 2014 9:13 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Se mzdou je to v poradku. Mam vyplatni pasky, ale je na nich 165h misto skutecnych 290mesicne. Uz jsem mel stani u soudu a dalsi je v zari. Vypada to slibne.
ned črc 06, 2014 9:49 pm

delivio

Příspěvek

neumím moc počítat. Hodně štěstí
ned črc 06, 2014 10:00 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

no myslim,že vysouddíš balík pokud to máš jak dokázat,ty jízdní řády,karta řidiče...myslim že to jde dva roky zpětně??
pon črc 07, 2014 8:12 am

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Vysoudit se dá všechno 3roky zpetne, ale ja tam tak dlouho nepracoval.
pon črc 07, 2014 3:04 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Chlapci jeste jeden dotaz. V zakoniku prace se pise, ze zamestnavatel v soukromem sektoru muze diety snizit na 75%. Ja mel pobirat 2/3 tj. 30eur, ale daval mi zminenych 75% tj. 22,5eur na den. Podotykam, ze jsem mu nic nepodepsal, s nicim takovym me neseznamil ani me o tom neinformoval. Jak je to doopravdy? Diky.
stř črc 09, 2014 11:09 am

delivio

Příspěvek

Ano to může, a stejně tak může navýšit, ale to už podléhá zdanění.
Vem 500 kč a sedni s kámoškou účetní a ta ti poví tolik akcí, že budeš koukat.
Naposledy upravil(a) delivio dne ned črc 13, 2014 6:45 pm, celkem upraveno 1 x.
stř črc 09, 2014 12:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů