Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Tolerance je mi jedno, mám doklad, že celkovou překračuji o 365 kg. Pokud chtějí pokutu, měli mne odstavit, převážit a pokutovat. Jednání, že před čtvrt rokem něco, pošlete 18 000, když je náklad zpracován a nelze se bránit neuznávám. Proto sháním právníka. Pokud mi tamní mediální hvězda ukáže, jak písek zakurtovat, budu to dělat. Měřit nepodstatnou hodnotu, která je pro většinu lidí neměřitelná a ještě pokutovat, to se může stát jen v ČR. Všechny sypké materiály vozím na objem, který spočítám na stavbě a hmotnost je pouze druhořadá. Objem spočtu snadno, každá lžíce ho má udaný a od CSPSD jsem dostal rozsáhlou tabulku měrných hmotností materiálů a u producenta si zjistím přesnější údaj a daří se mi na 48t celkové +-500kg.
Hlavně mi jde o to, že tyto váhy váží +-5000kg, jak šlo na Klíčově z displeje vidět. To byl jeden z důvodů, proč tam celou vážní stanici zrušili. Tam mne vážila policie a na přenosných váhách konstatovali, že jsem v toleranci a to vysokorychlostní uváděla celkovou o 5 tun vyšší.
ps, kdo jezdí přes nápravové váhy, tak ví že musí mít rychlost 3-5km v hodině, aby ho to zvážilo a tady se to prý povedlo v cca 50 km/h :lol:
stř dub 25, 2018 7:25 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Zde je ukázka jak z vás dostanou 18 tisíc a přitom jste nic neprovedli :wall: i názorná ukázka jak přesně mají s cejchovaný váhy že vám naváží o 1200 kg navíc . Cejchovaná váha kolín zzn 48300 a za pul hodky cejchovaná váha sendraźce o 500 m dál 49500 o 120 kilometrů lovosice 48130 :evil: a prej právní stát :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek
stř kvě 16, 2018 7:20 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Mas 6 naprav?
Neřeším...
sob kvě 19, 2018 10:40 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

určite má 6 náprav

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:39 pm, celkem upraveno 1 x.
ned kvě 20, 2018 1:39 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Této problematice moc nerozumím, předpokládám, že se váží ve fabrice auto při vjezdu a pak při výjezdu, aby se zjistila váha nákladu. Při delší cestě mezi nakládkou a vykládkou bych předpokládal rozdíl ve váze rozdílem množství nafty v nádrži.
ned kvě 20, 2018 11:01 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ja to taky rikam ze to je zlodejina nekoho pokutovat rychlostni vahou....Je to pouze oriantacni a ne davat tisice.At jdou do riti.Jak me chces pokutovat zvas me poradnou vahou,postavenou na rovine hlavne,aspon dve vazeni udelat,idealni by bylo najizdet jednou tak a podruhe naopak.Hlavne pomalu,v klidu,zadny stres.
Neřeším...
ned kvě 20, 2018 7:07 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Dnes mi přišel taky pozdrav z Kolína at jim pošlu 18000 kč. 1.8.2016 jsme prý byli přeložený o 1355kg, dodací listy z té doby nemám, odevzdávají se potvrzené zákazníkovi. Zboží se neváží, prý jim je vyhazuje systém podle druhu a počtu- mix potravin. Zítra jedu na Plzen tak se stavím v Berouně ve zběrně zvážit jak jim to sedí.
stř kvě 23, 2018 6:25 pm

stř kvě 23, 2018 8:43 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Jestli to bylo na mě tak mi nic nepřišlo 8)
pon kvě 28, 2018 11:01 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Já dneska prohučel váhy kousek od Kostelce... S 8m3 bych se měl vejít (těžko říct, míchačka asi nepracuje přesně na kila). Ale v Říčanech tak jezdíme pořád a nic.
A já měl 8,5m3. Což by mělo bejt cca asi 1100kg navíc.
Tak jsem zvědav :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte kvě 29, 2018 7:47 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Davide, mě to přišlo po dvou letech, a když jsi tet zmínil ty Říčany, tak na ten Kolín odkud mi to přišlo jezdí právě přez Říčany.
úte kvě 29, 2018 9:48 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ještě Neratovice když se jede od Brandýsa tam je to v obou směrech
úte kvě 29, 2018 11:07 pm

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

to Ivan Hofman: to je hodně zajímavý případ co tu popisuješ s tím přetížením v Ovčárech s těmi váženkami z nakládky / vykládky OK... A zrovna u těchto 2 firem vůbec nepochybuji, že si kalibraci i správnou funkčnost svých vlastních podnikových vah dobře hlídají protože každých 100kg chyby na váze u 1 soupravy by je stálo sakra peněz při počtu aut co se jim tam točí... Z toho by mohl být celkem precedens jestli to nějak dopadne. Každopádně je tam zásadní ten nesmyslný časový odstup mezi provedením jízdy a oznámením přestupku, znemožňující jakoukoli fyzickou kontrolu...

Možná by bylo užitečné pokusit se tu dát dohromady seznam (a průběžně ho doplňovat) kde všude už ty vysokorychlostní váhy jsou - myslím tím jen ty, které opravdu prokazatelně pokutují. A samozřejmě ten kdo tama jezdí pokud by mohl doplnit nějaké přesnější určení místa kde konkrétně se ta váha nachází. Zatím jsem věděl jen o:
1) Velké Meziříčí, silnice II/602 u místní části Jestřábec (směr z Velmezu na Jihlavu těsně za městem, oba směry), 49.3672803N + 15.97772 E
2) Říčany u Prahy, silnice II/101 ulice Říčanská
3) Kolín, silnice II/125, ulice Ovčárecká
4) Zlín-Malenovice, silnice 49, v oblasti za Malenovickou pilou
Předem děkuji za případná doplnění (ty Neratovice?) atd.

Jinak před 3 lety na jednom ze školení ohledně vážení tam velmi znalý člověk z nějaké švýcarské firmy zabývající se vysokorychlostními vážícími systémy mluvil o tom, že pokutovat na základě toho lze pouze při vypočtené validitě měření 100% a tu validitu vypočítávají algoritmy z mnoha faktorů, mj. také hodnot zrychlení / zpomalení při jízdě atd. a jednou z posuzovaných hodnot je i rychlost jízdy, která musí být v rozmezí 10 - 160 km/h. Tak možná by stálo za to vyzkoušet (pokud by to provoz dovolil) přejetí tou rychlostí pod 10km/h čímž by se to konkrétní měření dle validity mělo stát zřejmě neplatným...?
stř kvě 30, 2018 4:47 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Chamyz: Ovčary - mezi sil. č9 a Brandýs n.L (Stará Boleslav) na sil. č. 331
Nevím jestli pokutuje, ale je to to samý co v Říčanech. Jestli pokutuje, to asi brzo zjistím :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv kvě 31, 2018 5:10 am

čtv kvě 31, 2018 9:51 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], didi, Google [Bot] a 8 hostů