Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

ono se to nemusí líbit ale jde o to že ve finsku a švédsku platí trochu jiné předpisi pro zatížení a tlaky na jednotlivých nápravách proto si vyrábí tyto nákladní vozi jedná se o to že se nepřetěžuje přední náprava a hmotnost je lépe rozložena . Ve švédsku je krom této konfigurace náprav hodně rozšířena jedna náprava pod kabinou a tři v tandemu na zádi skrátka nejsou tak hloupí a raději investují do jedné nápravy navíc než by měli platit za rozmlácené silnice a jezdily ve vyjetých kolejích jako je tomu u nás . To co dokázali udělat Tatry 6x6 které vyjížděli ze stavby přes zastávku během čtrnácti dnů je děs a užes
ned bře 19, 2006 10:50 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

cuisine píše:no ono to je taky o tom že tu si nikdo nebere aservítky a auta jezdí přetížený jako prase ... na stavbě d3 u budějic jezíd actrosy osmikoly, který pokud budou naloženy pískem na povolenou hmotnost na silnici 32 tun, tak budou mít objem kobry po hranu sajten využitou z 30 %. Pokud využijou technickou hmotnsot s kterou můžou jezdit mimo pozemní komunikace tka bude asi z 50 % ... když jsem si dal trochu práce a spočet jsem si kolik mají s čepici tak jsme někde zhruba u 70 tun. a s tím jezděj suveréně po silnici. když je zážej tak dostanou 1500 pokuty a jedou dál a to je ještěten případ kdy je zvážej a oni jim nedaj petikilo do kapsy nebo kvůli cb nepiojedou jinudy ... tak kde to jsme ????
Kocourkov??? :twisted: :twisted:
ned bře 19, 2006 11:13 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Kocourkov ne to je realita :roll: :mad:
ned bře 19, 2006 11:16 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

martin_100 píše:Kocourkov ne to je realita :roll: :mad:
No ale ptal se kde to sme :wink:
ned bře 19, 2006 11:19 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

když oni za to můžou tak trochu i výrobci nástaveb vanu jakou dávají například na Aktrose se v holandsku montuje na 5ti nápravové podvozky
takže mám pocit že by ty sajtny nemuseli mít tak velké prostě chceš vozit písek dobrá šup a máš na podvozku polovičního dumpra budeš vozit ječmen tak ti tam dáme vysokého a byl by klid a nebo to chce vážit pokutovat a stejně jako v kanadě nebo americe tam je zváží a když má přeloženo nejen že dostane mastnou pokutu ale navíc musí počkat až přijede jiný vůz a část nákladu nepřeloží :?
ned bře 19, 2006 11:21 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:lol: jak říkám tohle je na 5náprav :lol: a nedej bože aby mu tam narvaly mokrej písek :lol:
ned bře 19, 2006 11:30 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

cuisine píše: ještě mám jednu fotku jak to auto stojí u bagru a do korby mu vede něco oranžovýho ... jakoby hadice .... :oops:

tu je : http://sweb.cz/bentley.dominator/DSCF0040.JPG
To je nějaký vedení elektrika nebo tak a maj to daný stránou aby to ten bagr nepřefik ne?
ned bře 19, 2006 11:38 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

cuisine píše: no to mě nenapadlo, ale mi přinde jako by to šlo do tý korby ... nevim ...
no však jestli je to ochraná trubka na elek, z polyetylenu tak je to těžký a neohebný tak to narvali do korby aby to drželo pryč od bagra.
Dokonce s toho čumí kus elektrik. kabelu a ten je zahaklej za sajtnu
ned bře 19, 2006 11:54 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak na tom Actrosu to je pěkná korbička...a seš si jistej, že v tom nevozí obilí? :lol: Třeba u stavby jen parkuje.

A jinak...už vidím nástavbáře, jak když si někdo poručí takovou vanu, jak mu řekne: "Člověče to my Vám neuděláme, to byste to přetěžoval, běžte utratit peníze jinam." :naughty:
pon bře 20, 2006 8:07 am

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

cuisine píše:no ono to je taky o tom že tu si nikdo nebere aservítky a auta jezdí přetížený jako prase ... na stavbě d3 u budějic jezíd actrosy osmikoly, který pokud budou naloženy pískem na povolenou hmotnost na silnici 32 tun, tak budou mít objem kobry po hranu sajten využitou z 30 %. Pokud využijou technickou hmotnsot s kterou můžou jezdit mimo pozemní komunikace tka bude asi z 50 % ... když jsem si dal trochu práce a spočet jsem si kolik mají s čepici tak jsme někde zhruba u 70 tun. a s tím jezděj suveréně po silnici. když je zážej tak dostanou 1500 pokuty a jedou dál a to je ještěten případ kdy je zvážej a oni jim nedaj petikilo do kapsy nebo kvůli cb nepiojedou jinudy ... tak kde to jsme ????
70 TUN celkový vahy nevozí to jsem si jistej,podle myho odhadu vozi 30 až 40 tun materialu maximálně, +16-17 tun auto,takže odhadem kolem 50 tun,fak je že to je ale extrém,když vezmeš že techniská hmotnost je 41 tun.Takový auto je po třech letech celý rozpraskaný a zralý na GO. :wink:
pon bře 20, 2006 10:00 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

rummi píše:Takový auto je po třech letech celý rozpraskaný a zralý na GO. :wink:
Správně...prostě krásná ojetina :lol:
pon bře 20, 2006 11:17 am

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

cuisine píše:těch 70 bylo počítano přibližně s nějakou čepicí .... jel jsem volvem , osmikolou, měl jsem naloženej písek. byl jsem zatíženej na povolenou na silnici a v korbě bylo vidět dno. když jsme ji naložili na technickou tak i tak to bylo pod hranu korby - korba byl klasickej molčík. já jsem přesvědčen o tom že to auto bez problému jezdí okolo 55 -60 ... další věc je že i přes tohle přetěžování výrobci podvozků stejně uznávají reklamace protože pak by si další auta koupili jinde ....
Prohlídni si tenhle obrázek ,má naloženo 32 tun mokrý černý zeminy,když by se vrátil aby mu doložil ještě větčí čepici tak tam bude mýt ,dejme tomu 40 tun a bude se mu to sypat ze vsech stran,podotýkám že ta korba je dvaceti kubikovka.Jinak na osmikole jezdím 5 let.
Obrázek :wink:
pon bře 20, 2006 12:28 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

cuisine píše:
rummi píše:
cuisine píše:těch 70 bylo počítano přibližně s nějakou čepicí .... jel jsem volvem , osmikolou, měl jsem naloženej písek. byl jsem zatíženej na povolenou na silnici a v korbě bylo vidět dno. když jsme ji naložili na technickou tak i tak to bylo pod hranu korby - korba byl klasickej molčík. já jsem přesvědčen o tom že to auto bez problému jezdí okolo 55 -60 ... další věc je že i přes tohle přetěžování výrobci podvozků stejně uznávají reklamace protože pak by si další auta koupili jinde ....
Prohlídni si tenhle obrázek ,má naloženo 32 tun mokrý černý zeminy,když by se vrátil aby mu doložil ještě větčí čepici tak tam bude mýt ,dejme tomu 40 tun a bude se mu to sypat ze vsech stran,podotýkám že ta korba je dvaceti kubikovka.Jinak na osmikole jezdím 5 let.
počkej má naložen náklad 32 tun a nebo celé auto má 32 tun ??? :roll:
má naloženo 32 tun mokrý černý zeminy
pon bře 20, 2006 2:57 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

cuisine píše:
rummi píše:
cuisine píše:počkej má naložen náklad 32 tun a nebo celé auto má 32 tun ??? :roll:
má naloženo 32 tun mokrý černý zeminy
no vidíš a už je o nějakej 17 tun teda přetíženej a bude o víc ... a to má oproti těm osmikolám malou korbičku ... to je jak apb který jezděj zatáčky krokem protože by se za ) převrátili b) i tka se jim to z těch aut sype ... :cry:
Mě šlo jen o to aby jsi pochopil ze ty mercedesy co jsi fotil nemaji celkovou 70 tun ale zhruba 50tun a malou korbičku ta Scanda nemá to mi věř ,bude tam rozdil nanejvis dva tři kubíky. :wink:
pon bře 20, 2006 4:25 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

rummi píše:
cuisine píše:
rummi píše: má naloženo 32 tun mokrý černý zeminy
no vidíš a už je o nějakej 17 tun teda přetíženej a bude o víc ... a to má oproti těm osmikolám malou korbičku ... to je jak apb který jezděj zatáčky krokem protože by se za ) převrátili b) i tka se jim to z těch aut sype ... :cry:
Mě šlo jen o to aby jsi pochopil ze ty mercedesy co jsi fotil nemaji celkovou 70 tun ale zhruba 50tun a malou korbičku ta Scanda nemá to mi věř ,bude tam rozdil nanejvis dva tři kubíky. :wink:
obejm tý korby je 25 m3, krát písek 1,6 .... + provozka auta je 18,3 jsem na 58,3 a nemám čapku .. dobře ... 70 ne ale přes 60 až 63 to bude :wink:
pon bře 20, 2006 4:34 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] a 18 hostů