Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

No já musel svýmu doktorovi radit co, jak a kde má vyplnit. Musel jsem si donést tiskopis a kdybych mu řek že jsem těhotnej tak mi to tam taky napíše :D Ale zeptej se doktora proč to po tobě chce. Je to jak psal Vlčák, ale ten doktor než ti posudek vydá, tak může mít i on svý podmínky který musíš splnit. Ať už je to EEG, oční, neuro apod.
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
čtv úno 20, 2014 9:12 pm

Uživatelský avatar
BMW740li
Příspěvky: 25
Registrován: ned úno 09, 2014 8:42 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Jo, byl jsem za ním podruhé a řekl jak to je...prý to ani nevěděl a napsal mi to bez problémů. Jak píše kolega výše, taky jsem musel donést vytisknutý formulář, říct co a kde a v poho...
BMW E38 740ila individual
sob úno 22, 2014 7:05 pm

IginLa
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 28, 2013 11:52 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) IginLa dne sob črc 23, 2016 10:37 pm, celkem upraveno 1 x.
stř kvě 14, 2014 11:43 am

trucker100
Příspěvky: 254
Registrován: pon led 14, 2008 3:36 pm
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

Tak my museli jít všíchni k firemnímu doktoroj.Zkusil jsem jít k obvodní a ta mi taky řekla,že musím jít k firemnímu,že mi to napsat nemůže. :wink:
Na mě se nemusí křičet,mě to stačí říct desetkrát!!!
stř kvě 14, 2014 11:58 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Není to až od určitého počtu zaměstnanců?
stř kvě 14, 2014 5:53 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

§ 84 zákona č. 361/2000 Sb.

Příspěvek

§ 84 (4) Posuzujícím lékařem se pro účely tohoto zákona rozumí

a) lékař se způsobilostí v oboru všeobecné praktické lékařství nebo v oboru praktický lékař pro děti a dorost registrujícího poskytovatele ambulantní zdravotní péče (dále jen „registrující poskytovatel“),

b) lékař poskytovatele pracovnělékařských služeb,

c) lékař uvedený v písmenu a) kteréhokoliv poskytovatele této ambulantní zdravotní péče, jde-li o posuzovanou osobu, která nemá registrujícího poskytovatele nebo poskytovatele pracovnělékařských služeb.

Jak tomu rozumím já,je možnost si nechat posudek nechat vystavit jak vlastním obvodním lékařem,tak i lékařem "firemním" pokud nějakýho máte.Mně osobně to i letos normálně vydala moje obvodní.

Pravda je,že termín "registrující poskytovatel" je pro mě překladatelský oříšek...
stř kvě 14, 2014 6:16 pm

RADO71

?

Příspěvek

Neskrývá se odpověď v odstavci tohoto textu ?
Proč si nemohu svobodně vybrat svého závodního lékaře, u kterého chci absolvovat preventivní prohlídku?

Pacient si nemůže svobodně rozhodnout, kdo provede preventivní prohlídku, protože posuzování zdravotní způsobilosti k práci se opírá mimo jiné o důkladnou znalost pracovního prostředí, podmínek a rizik práce. Vyloučení ZPP ze svobodné volby lékaře je uvedeno v § 9 zákona č.20/1966 Sb.

http://www.preventivni-pece.cz/index.ph ... tivni-pece

ad) Také musím k závodnímu.....
stř kvě 14, 2014 9:30 pm

Zradylko85
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 139
Registrován: čtv srp 08, 2013 2:53 pm
Bydliště: na vesnici

změna zaměstani

Příspěvek

mas 5 roku staré psychotesty budou platit při změně zaměstani nebu budu muset jit na nove
pon čer 23, 2014 9:48 pm

delivio

Příspěvek

Povinné psychologické vyšetření pro řidiče po vybodování - dopravně psychologické vyšetření pro řidiče který žádá o vrácení řidičského oprávnění podle § 123d odst.3 zákona č.133/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 361/2000 Sb. Pracoviště splňuje podmínky pro řádné provádění dopravně psychologického vyšetření. Podle novely zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, která vstoupila v účinnost 1. 8. 2011, může dopravně psychologické vyšetření provádět psycholog, kterému Ministerstvo dopravy udělilo akreditaci.

Platnost psychologického vyšetření pro řidiče nákladních vozidel a autobusů dopravně psychologické vyšetření platí do 50 let a potom po dovršení věku 50 let se pravidelně opakuje vždy po 5 letech(tedy v 50, 55, 60, 65 letech atd.). Například: řidič absolvuje psychologické vyšetření v 30 letech věku. Toto vyšetření mu pak platí do 50 let, kdy se musí psychologickému vyšetření podrobit znovu. Řízením motorového vozidla bez držení platného posudku o zdravotní způsobilosti se řidič vystavuje těmto sankcím: ztráta 5 bodů, pokuta 5.000 Kč až 10.000 Kč a zákaz činnosti na 6 měsíců až 1 rok.

Zákonné termíny pro absolvování dopravně psychologického vyšetření pro profesionální řidiče. Do kdy platí a kdy se opakuje. Posudek psychologa vystavený na základě dopravně psychologického vyšetření je od 1. července 2006 povinen požadovat každý registrující praktický lékař vystavující profesionálním řidičům potvrzení o absolvování pravidelné lékařské prohlídky. Vstupní lékařské prohlídce se musí profesionální řidič podrobit před zahájením výkonu činnosti a dalším pravidelným lékařským prohlídkám do 50 let věku každé dva roky a po dovršení 50 let věku každoročně. Dopravně psychologické vyšetření se po dovršení věku 50 let pravidelně opakuje vždy po 5 letech - tedy v 50, 55, 60, 65 letech atd.
zdroj: http://www.psychotest.fspnet.cz/?pg=&pa ... 00&lang=cz

někdy není na škodu projít testy znovu i dříve a zaměřit se v testech na situace kolem tolerance protiprávního jednání...to by vyletěl testů kde kdo :lol:
povinné by měly být testy také pro všechny zainteresované v dopravním oboru, ale to je jen zbožné přání. Projevil by se charakter u mnoha lidí.
Testované baterie by měly být co nejpřísnější a s velkým rozsahem.Dnes jsou jen okrajové
úte čer 24, 2014 10:22 pm

karosak.blog
Příspěvky: 39
Registrován: ned říj 07, 2007 12:47 pm

dotaz

Příspěvek

Zdravím, budu si dělat přes úřad práce ŘP na autobus, a profesní průkaz, a úřád práce po mě chce abych si udělal dopravně psychologické vyšestření, a chci se zeptat jestli se psychotesty dělí pro řidiče kamionu nebo autobusu, nebo jestli jsou psychotesty jiné na mezinárodní autobusovou dopravu nebo na tuzemskou, nebo jsou jednotné testy pro všechny, děkuji za odpověd.

EDIT: upřesním otázku, dělí se nějak psychotesty na řidiče autobusu a kamionu, a dále se jestli se dělí skupiny např. na mezinárodní autobusovou dopravu a tuzemskou autobusovou dopravu, nebo jsou psychotesty na autobus jen jedny a může do zahraničí, a jezdit i s kamionem
pát zář 19, 2014 10:10 am

karosak.blog
Příspěvky: 39
Registrován: ned říj 07, 2007 12:47 pm

Psychotesty

Příspěvek

Nevysvětlí mi to někdo? :wink:
ned zář 21, 2014 9:04 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Příspěvek

Když jsem dělal psycho testy v 2007, tak jsme si měli zaškrtnout jestli budeme jezdit MKD, BUS a nebo obyč. náklaďák( mohl zaškrtnout všechny 3). Testy byly pro všechny stejné, ale při vyhodnocování jednomu klukovi co jezdil MKD doktorka povolila pouze obyč . náklaďák. Zkušenost trochu staršího data, tak nevím jestli pomůže.
pon zář 22, 2014 6:15 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

má někdo tip kam zajit na psychotesty v Ostravě? budu muset udělat dokonce roku a nerad bych aby se opakovalo to co minule....vaše vysledky jsou perfektni, ale přijdete mi moc mladej tak vam to dam jen na 5 let, abych se na vas potom mohl podivta znova :shock: :roll:
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
úte zář 23, 2014 6:20 pm

Michalhk
Příspěvky: 39
Registrován: ned bře 02, 2014 9:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

Ofčo tak to jsem trošku nepochopil,pokuď by ti bylo 50 tak to máš na pět let,ale jinak to máš do 50 automaticky nebo se mýlím?
úte zář 23, 2014 7:18 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

nemáš, psychlog ti muže do posudku napsat na jak dlouhou dobu jsou platne. mi je dal jen na 5 let
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
úte zář 23, 2014 7:20 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů