Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Davids
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 02, 2014 12:43 pm
Bydliště: Praha

Nedodržení pauzy

Příspěvek

Zdravím,
jsem asi slepý, ale nikde jsem nenarazil na tohle téma, určitě tu je, také se pak smažu...
Nemam před cca 14dny dodrženou pauzu, během 3 nocí se jedná o 2 s jednodenní mezerou. Místo aspon 9h mam jednou 7 a po druhé 6, nejednalo se o souvislou jízdu v podstatě popojíždění, doba jízdy za jednotlivé výkony byla max 4hod (po cca 40min), ale to by je asi moc nezajímalo...
Průser je, že to mam zaznamenané na kartě, smaže se toto nedodržení po 28dnech? Nebo nedodržení zůstává déle?
Jakou pokutu bych mohl případně očekávat? Jezdím po ČR a jednou týdně na SK.
Slovák mi říkal, že za nedodržení pauzy o půl hodiny (v ten den) dostal 10 000kč pokutu.
Si říkám, že je pro klid lepší nahlásit ztrátu a zažádat si o novou...
čtv pro 18, 2014 9:33 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

smaže se to, až se zcela zaplní kapacita karty a starý záznamy se začnou nahrazovat novými (klidně rok a dýl...) :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv pro 18, 2014 1:55 pm

bouracka11
Příspěvky: 37
Registrován: pát pro 25, 2009 12:54 pm
Bydliště: mám kde bydlet

Příspěvek

Tak po 28 dnech jim může (policejní kontrola) být úplně jedno co jsi dělal, horší by asi byla kontrola na firmě z kraje nebo z ÚP, záznamy z karty se musí stahovat každý měsíc a nějakou dobu uchovávat pro případnou kontrolu, a všechna porušení se stejně ukládají v tacho. Je to jen můj názor.
čtv pro 18, 2014 6:21 pm

Davids
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 02, 2014 12:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Bouracka11: Myslíš, že by je to nezajímalo, když to bude déle než 28dní? To jestli je to uložené v tacho mi je vcelku fuk, bylo to s autem z půjčovny a ještě pro firmu kde jsem odjel pár jízd brigádně,,, právě ted jezdím stabilně na autě kde je tacho v pořádku, všechno mi vychází tak jak má a jediný stres mam z toho přetáhnutí, koukám že už je to dýl a za týden to bude 28dní, tak přemýšlím si nechat radši vystavit novou, než riskovat průser za 10ky tisíc :/
čtv pro 18, 2014 7:30 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

při silniční kontrole tě skutečně nemůžou postihovat za víc než 28 dní zpětně,ať tam máš cokoliv
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
čtv pro 18, 2014 8:37 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Říká to i logika věci, protože koleček s sebou vozíš řekněme vždy přesně ze dneška a 28 dnů nazpět a po jednom je odkládáš do firmy, ale kartu máš u sebe pořád, tak by tě napálili třeba i za dva měsíce starou věc? To by bylo naprosto jasné znevýhodnění digi-tachografistů.
pát pro 19, 2014 2:56 am

bouracka11
Příspěvky: 37
Registrován: pát pro 25, 2009 12:54 pm
Bydliště: mám kde bydlet

Příspěvek

To Davids: Zajímat je to sice může ale nic z tím neudělají, taky mně jednou stavěli a kontrolovali tacho + kartu a měl jsem tam nevědomky taky přetáhnutou jízdu o dost víc než ty, špatně jsem si cvaknul tacho a řekli mi, že už je to víc jak 28 dní, tak že se to ruší.
pát pro 19, 2014 7:41 pm

Davids
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 02, 2014 12:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Díky všem za informace!  ;)
pát pro 19, 2014 7:48 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Pokud to bude starší něž 28 dní tak na místě nic....ale...jelikož tvoje kopie musí být na firmě zálohována, budou postihovat firmu rok zpátky. Vím to z vlastní zkušenosti....první pokuta je 100 000.
pon pro 22, 2014 8:41 pm

Davids
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 02, 2014 12:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

ok, firmu at si řeší, jak jsem psal, jezdím pro někoho jiného, kde s aetr není nejmenší problém, ten problém byl jen rychlá brigáda na autě z půjčovny.
Jsem se vrátil ze Slovenska bez zastavení, takže na další jízdu bude starší 28dní a mam v podstatě klid.
Ještě jednou díky za informace!
Cesty bez nehod a kreténů! :wink:
úte pro 23, 2014 10:40 am

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Příspěvek

Jak bez zastavení, jak firmu ať si řeší. no KRETÉN jsi VÝHRADNĚ TY!!!!!!!!!!
úte pro 23, 2014 9:42 pm

Davids
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 02, 2014 12:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Bez zastavení celníkama nebo fízlama :wink: Pauzy samozřejmě dělám jak mám, není s tím ted nejmenší problém.
To na co jsem se původně ptal, bylo z jedné brigády na kterou jsem se taky vykašlal (stačí číst!), co jsem pochopil tak mi po 28dnech nehrozí postih a případně budou řešit firmu u které to vzniklo, vzhledem k tomu, že ty pauzy bych udělal jak jsem měl, ale řekli, že prostě musim jet s tím, že jsem je (opakovaně) upozornil na to, že je to průser jak pro mě, tak pro ně, tak prý případně všechno zaplatí. Tak proto píšu, at si tu firmu klidně řeší. Polemizování o tom jestli by to zaplatili nebo ne je tady bezpředmětný, je to ponaučení a věřím, že tohle nebudu muset dlouho řešit. Stačí to číst celý a né reagovat na poslední příspěvek :wink:
Klidně to tady někdo smažte, já tu možnost nevidím, pokud je toto téma i někde jinde.
stř pro 24, 2014 10:06 am

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Příspěvek

Jo tak to promiň, omlouvám se pokud ti firma řekne JEDÉM, JEDÉM tak takový PRVNÍ NEMAJÍ V DOPRAVĚ CO DĚLAT. Nejlepší bude až vyrobí první auto, které se zkrátka při jakémkoliv porušení předpisů zastaví a budou mít všichni po problémech. I Policajtů nebude tolik třeba.
stř pro 24, 2014 3:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti