Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
probe24w
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 05, 2012 1:34 pm
Bydliště: Nový Bydžov

Zadávání LODIČKY na trajektu

Příspěvek

Mohu někoho poprosit o radu,jak zadávat simbol LODIČKY při cestě trajektem. Mám problém,že když si stáhnu kartu na firmě,tak mi to vykáže plno chyb.
stř led 07, 2015 5:59 pm

delivio

Příspěvek

Patří to do tématu digitální tachograf.Bylo by to ucelenější ,ale budiž.
1.Vyvolat menu tlačítkem OK....zobrazí se výtisk řidič 1.....
2. 5x zmáčknout šipku dolu
Dostaneš se na zadání vozidlo ( piktogram vozidla a šipky v druhém řádku)
2.Zmáčkneš znovu ok
Zobrazí se OUT začátek......
3. opět 1x šipkou dolu
Zobrazí se vozidlo a spodní řádek bliká trajekt/vlak........stiskem tlačítka OK zadáš vlak/trajekt do tachografu.

V horním řádku se se zobrazí piktogram lodičky pokud loď zadáš. Až se rozjedeš tak piktogram sám spadne.
Platí pro DTCO 1381
stř led 07, 2015 7:35 pm

probe24w
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 05, 2012 1:34 pm
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvek

Velká omluva. Špatně jsem se zeptal. Jde mi hlavně o jednu věc. V jakém pořadí tu lodičku zadávat ? ( 1. prijedu do přístavu ukončím stát a zadám lodičku.Následně udělám cca 2hod odpočinek . 2. Najíždím na loď kdy se lodička přeruší,proto ji po zastavení na trajektu zadám znova a následuje cca 7hod odpočinku. 3. Při sjezdu z trajektu se opět deaktivuje a protože potrebuji dodělat cca 2hod odpočinku musím ji zadat znova. ) Je tohle opravdu ten správný postup ? Protože mě se ten odpočinek nesečte a pak mi to vyhodí chybu. ( 2x v týdnu zkrácený odpočinek pod 9 hod, předušená doba odpočinku atd. )
stř led 07, 2015 11:21 pm

delivio

Příspěvek

Piktogram lodě je jen na loď, nebo vlak.Proto se zadává až na těchto přepravních prostředcích.Zadávat loď na parkovišti je stejně divné jako chytat rybu na asfaltu.Studuj zde
viewtopic.php?p=406247
http://board.proridice.eu/viewtopic.php ... 7a4eec426f
http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... 5d1fa8e6d9

To už musí být hodně specifický dotaz, aby zde o tom nebyla zmínak.Jinak číst TF se vyplácí.Popřípadě zadat do vyhledávače slovní spojení a TF stejně vyskočí.
čtv led 08, 2015 12:51 pm

probe24w
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 05, 2012 1:34 pm
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvek

Mnohokrá děkuji za odpověď. V tomto novém roku už začnu správně a snad bude klid. :) V příručce 561 :) jsem se tohohle nikde nedočetl,i když se musím přiznat ,že jsem to taky nemusel pochopit,když jsem ji studoval. Už mám doma asi 3 a v každé je to jinak popsáno a vysvětleno. Nechápu ,proč v tom vydavatel dělá takový bordel.Dokonce se mi do ruky dostala i slovenská verze která měla o 200 stránek více a nic navíc jsem tam nenašel. Takže ještě jednou děkuji za odpověď a přeji v novém roce mnoho KM a šťastných návratů .
čtv led 08, 2015 3:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů