Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Tomik11
Příspěvky: 54
Registrován: úte dub 26, 2011 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

stalinrio
Ale jasne moc si to beru vim,stalo se a ja ted doufam ze me celnici alespon do konce roku nebudou stavet.
Ted nevim ale v novym bodovym "ceniku" jsou i pokuty+body ze mirne prekroceni AETR ale je to snad jen o 5% kdy se body nedavaji.
Skolitel o tom mluvil a je to fakt,zalezi proste na domluve komunikaci s prislusnikem P ci C jak se clovek chova osobne nikdy se s policajtama byt az tak nemaji pravdu nehadam a pokud to neni vylozene clovek ktery se zrovna dobre nevyspal vetsinou to dopadne dobre...vse je to jen o lidech...muze ale nemusi tak uvidime :wink:
sob říj 01, 2011 5:27 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Přetáhnutí o 41 min. je podle směrnice 2009/5/ES mírné porušení pokud si směl jet 10 hod
Neměl si jet
Stáhnou ti celou kartu můžeš tam mít i 6 měsiců i víc záleží jak jezdíš pokutovat můžou aktuální den+28 dní zpět
Body sou tuším 4
Dispečerovi řekni atˇ si přečte 561/2006 článek 10
DASka ti asi nepomůže, těžko budeš prokazovat že tě k porušení zaměstnavatel nutil.
Vyhledej si pokyn č.1 k 561/2006 je tam, že pokud je toto porušení ojedinělé měl by k tomu kontrolor přihlédnout
Jinak samozřejmě máš výtisk, který si udělal po tomto porušení a zezadu napsal důvod, tento výtisk při případné kontrole předlož zárovenˇ s kartou ne až ti porušení zjistí.
sob říj 01, 2011 5:28 pm

Tomik11
Příspěvky: 54
Registrován: úte dub 26, 2011 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ronn
:wink:


posa
No hlavni duvod bylo to poskakovani v kolonach v ceskych budejovicich ale to na vypisu uvidi ne? jizda ostatni cinnost jizda ost a dale...
vytisk si udelam musi mi to nekdo potvrdit nebo co tam mam napsat a budou to celmnici brat v potaz?
Uvidi cely prubeh smeny uvidi kdy jsem delal pauzy jak jsem jel rychle proste cely prubeh toho dne

Kdyz stale pitvam ty zpropadene CB navsivil jsem i CSAD Jihotrans odkud majitel dve many s jejich plachtama koupil :) v tom arealu je vice firem a ja se u brany ptal kde najdu tuhle....jak na me koukali si asi predstavite sami...kdyz ale videli 1AX...... tak jim docvaklo ze z budejic patrne nebudu :lol:
sob říj 01, 2011 5:31 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Ten výtisk si měl udělat hned po porušení, nejpozději po dojetí na vhodné místo zastávky 561 čl.12. tedˇ už je docela pozdě je tam datum a čas pořízení, ale lepší něco než nic. Rychlost na výtisku není, a nemusíš tam mít ani poskakování v koloně tacho zastávky kratší jak 2min uloží jako jízdu. Co tam napsat holt si něco musíš vymyslet většinou se asi píše cenný náklad možnost parkování na hlídaném místě.
sob říj 01, 2011 5:55 pm

Tomik11
Příspěvky: 54
Registrován: úte dub 26, 2011 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

O.K udelam to tak hned v pondeli snad to pomuze a celnik bude mit pochopeni pokud bude s ostatnim spokojeny :(
Jo spatne jsem se vyjadril to popojizdeni v kolonach na vypisu asi nepozna ale kdyz si nacte data karty a uvidi je na monitoru tak tam to videt bude....na skoleni mi to instruktor ukazoval tedy ty data moc moudry jsem z toho nebyly protoze to bylo titerny a kdyz jsem ho poprosil aby mi to zvetsil rekl ze to nejde (mel 15" notebook) a ze by pak nebyla videt cela stranka......nevim zda to byl umysl nebo nechtel strankou rucne scroolovat
sob říj 01, 2011 6:04 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Nepanikar, jaka je sance, ze te budu kontrolovat? Tak dostanes 4 body a flastr no.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
sob říj 01, 2011 7:22 pm

Tomik11
Příspěvky: 54
Registrován: úte dub 26, 2011 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jeste takova drobnost ohledne odmenovani soferu: Skolici nam jen tak mimochodem mezi reci rekl ze "odmenovani v zavislosti na ujetych kilometrech je nezakonne" otevene se priznam ze jsem o tom nemel ani potuchy...je to bezne a firmy z toho ziji rididci take neco dostanou ale ze je to protizakonne jsem tedy slysel prvne.
sob říj 01, 2011 7:24 pm

Romaryo
Příspěvky: 307
Registrován: čtv srp 16, 2007 8:56 am

Příspěvek

Tomik11: když nemáš spaní vzadu, proveď výtisk, napiš vyjádření k porušení. Dále pokud děláš rozvoz s několika vykládkových míst(přepínáš tachograf, když vykládáš), můžeš požádat o odečet až 15min. jízdy.První upozorni toho,kdo ti zadává práci. Jestli nereaguje upozornit nadřízeného zadavatele. Jestli nepomůže ,tak ještě více. Oni se také musí zodpovídat někomu.
ned říj 02, 2011 7:55 am

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tomik11 - ohledne mzdy a jejiho vyplacení ti doporucuji procist nasledujici clanek :
http://portal.proridice.eu/index.php?op ... &Itemid=50
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned říj 02, 2011 9:25 am

Tomik11
Příspěvky: 54
Registrován: úte dub 26, 2011 9:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Romaryo
Spani vzadu nemam vytisk si udelam a napisi vzdau duvod proc se stalo viz. vyse,jinak ano pracuji v rozvazkach (tech zakazniku na slozeni je denne mezi 10 az 17ti) v tomhle pripade jich bylo 14--9xCB,2xvelesin,2xvyssi brod a 1x C.Krumlov ktery jsem ale nestihl po pate meli zavreno a o tom skolici mluvil take ze ohledne ridicu kteri pracuji v rozvazkach (posta,dpd,dhl,pplgp a dalsi) je to trochu jinak viz. jak pises

Bohousek
Dekuji ti a velmi si cennim vasich stranek a snahy pomoci ostatnim
ned říj 02, 2011 9:59 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

petrW - strana 31 píše:

Příspěvek

Takže plovoucí den se vztahuje na DDO , ale na jeji začátek, tudíš pokud budeš dělat 15 hod(jízda + ostatní) a pak uděláš 11 hod. DDO čili protáhneš plovoucí den , počítá se ti 11 hod. DDO. Ty ve skutečnosti neprotáhneš plovoucí den , ale začneš druhý plovoucí den o 2 hod. později a to není zakázané. To není důležitý, dúležitý je nepřetáhnout max. 15 hod (jízda + ostatní) od začátku směny. Tedy 24 hod. - 9 hod DDO , kolik potom budeš stát hodin , tolik se ti počítá pauza. Pokud budeš stát 16 hodin , tak máš 16 hodin pauzu .

Je to opravdu tak? Jedná se mi o 15 hod.výkonu a 11 hod. DDO. Protože digi tacho Siemens tohle vykázal jako zkrácenou DDO(jen 9hod.) Díky za vysvětlení.
pon říj 03, 2011 9:25 pm

Maťas
Příspěvky: 249
Registrován: ned kvě 25, 2008 6:02 am
Bydliště: Carlow(IRL),Brno

Příspěvek

Je to zkracena protoze do konce 24h od vyjeti musis mit ukoncenou DDO takze 24-11 je 13h na rizeni s prestavkama a jine prace
pon říj 03, 2011 9:46 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Díky za vysvětlení. :wink:
pon říj 03, 2011 10:00 pm

Maťas
Příspěvky: 249
Registrován: ned kvě 25, 2008 6:02 am
Bydliště: Carlow(IRL),Brno

Příspěvek

Vsak si staci precist 561 je to tam jasne napsany:
Časový úsek 24 hodin – je charakterizován jako tzv. plovoucí den. Představuje časový úsek:
• od skončení jedné denní doby odpočinku do skončení následující denní doby odpočinku
• od skončení týdenní denní doby odpočinku do skončení následující první denní doby odpočinku
• od skončení denní doby odpočinku do proběhnutí prvních 11, případně 9 hodin následujícího týdenního odpočinku
Plovoucí den obsahuje denní dobu řízení a denní dobu odpočinku. Plovoucí dny se obecně nekryjí s kalendářními dny. Může začít v jednom kalendářním dni a pokračovat do dalšího kalendářního dnu.
pon říj 03, 2011 10:16 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Nedávno jsem dělal pauzu v D pár kiláků od vykládky.Vzbudím se na oběd a přede mnou malá odtahovka bez spaní s vlekem na hrbu.Venku tři týpci,popíjeli kafe.Udělal jsem si taky kávu a jdu za nimi.Oni v tý malý boudě jezdilive třech s digi tchgr stylem že jede ten první,pak kartu vyndá a jede druhý a pak třetí.Prej je šéf proškolil a že se to tak může.Já na to že 561ka nezná práci ve třech řidičích a když dělaj pauzu musí být pro každého řidiče k dispozici pevné lehátko.....jsem byl označen za hňupa co tomu nerozumí,že se takhle jezdí normálně.Popřál jsem jim mnoho štastnejch kilometrů a dopil si kafe v DAFíku.Po 15ti hodinkové pauze jsem dojel na vykládku,pak na nakládku a domů s vědomím něco dělám špatně.Řeknu šéfce že budeme jezdit ve třech a vyděláme více :D


Edit:a prej když mají oranžový maják jsou jako speciální vozidlo, které může cokoli :D
pon říj 03, 2011 10:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů