Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
vodouch
Příspěvky: 45
Registrován: pon zář 28, 2015 1:09 pm
Bydliště: Lázně Kynžvart

Příspěvek

tomis- na jakých stránkách najdu ty protokoly k výtisku díky.to je ono?http://www.profiridic.cz/1_aktuality/po ... izeni.html
úte lis 01, 2016 7:42 pm

Uživatelský avatar
jondik
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 25, 2008 1:53 pm

Příspěvek

proškrtávání platí když nespíš v autě , ale jdeš domu a nenecháváš tam kolečko na pauzu, jinak na víkend tam nechat protáčet kolečko je blbost, to ti řekne každej že kolečko nesmí být protočený dokola! jinak k tomu proškrtávání,no skončíš třeba v 15 hod tak zezadu od 15 Hod proškrtneš pauzu do půlnoci a zas ráno když vkládáš nové koleso tak zas proškrtneš od půlnoci třeba do 5 ráno a zasuneš, takhle to dělám já, a ten víkend jsou dvě kolečka, jakmile jsem doma víc jak dva dny tak si pak od dispečera vyzvedávám papír o nečinosti nedo o dovče atd...
Naposledy upravil(a) jondik dne úte lis 01, 2016 8:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Man TGX 480 Euro 6
úte lis 01, 2016 8:34 pm

Uživatelský avatar
jondik
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 25, 2008 1:53 pm

Příspěvek

ja mam zas starou herku tak jezdím skoro pořád na kolečka, jinak co slýchám od kluků tak je všude policie chválí za proškrtávání pauzy a jebou za větší rychlost než 90, třeba z kopce:-) jinak nesmím to zakřiknout , ale mě už dlouho nestavěli, sice se nemam čeho bát ale je to zdržovačka...
Man TGX 480 Euro 6
úte lis 01, 2016 8:37 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Jestli jezdíš jenom vnitro, tak žlutý kolečka normálně platěj a není důvod je nepoužívat. Vypsat je na víkend je ten nejjednodušší způsob.
úte lis 01, 2016 8:49 pm

vodouch
Příspěvky: 45
Registrován: pon zář 28, 2015 1:09 pm
Bydliště: Lázně Kynžvart

Příspěvek

jo jezdim jenom vnitro do lesa a dřevosklad :lol:
úte lis 01, 2016 8:58 pm

vodouch
Příspěvky: 45
Registrován: pon zář 28, 2015 1:09 pm
Bydliště: Lázně Kynžvart

Příspěvek

ještě o tom protáčení to jako,že ty dvě na víkend vyplníš ručo,jestli tomu rozumim dobře?pač si neumim představit,že bych v sobotu rano šel dát novej kotouček na nedeli a vneděli na pondělí. :roll:
úte lis 01, 2016 9:05 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

po víkendu růčo vypsat dvě kolca, nedávat do tachografu, tak je to ok říkal orgán
úte lis 01, 2016 9:09 pm

vodouch
Příspěvky: 45
Registrován: pon zář 28, 2015 1:09 pm
Bydliště: Lázně Kynžvart

Příspěvek

tak teď tomu rozumím díky.po tolika letech :oops:
úte lis 01, 2016 9:13 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nechávat kolečko přes víkend v tachografu nesmíš no, taky jsem to tak dělával...

Ale po tom co mi bylo řečeno, jsem aspon o víkendu jezdil jak jsem chtěl, pak jsem je vyhodil a proškrtal si nový. Ale jak bys tam nechal kolečko přes víkend (a tím i doložil že auto fakt stálo), vystavuješ se možnému postihu, protože jsi pirát! :)

No nic, jdu dál tleskat že ten AETR máme, abych tady zas tolik nevyčníval z řady.... Béééé
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte lis 01, 2016 10:13 pm

Uživatelský avatar
jondik
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 25, 2008 1:53 pm

Příspěvek

Tohle je věčný téma:-)))
Man TGX 480 Euro 6
stř lis 02, 2016 5:39 pm

Uživatelský avatar
jondik
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 25, 2008 1:53 pm

Příspěvek

mě auto většinou jezdí o moje volno, a je mi jedno kolik stim kdo nalítal,a kde a jak, já mam pauzu takže doma, jen at je vždy ok když jdu do práce:-)
Man TGX 480 Euro 6
stř lis 02, 2016 5:42 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já tím jen narážím, že je to jako prašt jako uhod - jestli máš kolečko celej víkend v TG, nebo jak debil zbytečně proškrtáváš kolečka dvě. Ale z pohledu toho nesmyslnýho AETRu je to neuvěřitelnej problém - čekám, kdo kdy přijde s tím, že za takový věci jako je přáhnutí výkonu o pár minut můžou celníci řidiče rovnou zastřelit.

Opravdu, ten kdo spatlal AETR, musel bejt na drogách, nebo tu musel bejt neuvěřitelnej debil

Dneska jsem si dovolil nechat auto stát 1,5 na ostatních zdržení (proškrtnutej čtvereček) po hodinové jízdě. Pokec s kolegy, kafe, cigárko.... Fakt bych se měl cítit jako viník, kdybych si to uznal jako přestávku a neudělal přestávku po 3h ale po dalších 4,5? Prostě systém na palici.... Doprdele s celým AETRem a doprdele s každým vemenem, co na tom tak lpěj
Nehledě na to, že tu "tachografovou" přestávku jsem propracoval leštěním auta... Takže nula k nule pojde, byla to přestávka úplně o ničem.... Ale hlavně že by Tg ukazoval smajlíka, kdyby tam něco takového měl...

A pak mě dokáže pobavit - když se objeví zpráva o tom, jak policajti chytili řidiče s magnetem a místní truckeři (co vždy o přestávce jsou mimo kabinu vozidla a nekonají činnost nijak spojenou s provozem vozu samozřejmě) tu tleskají a píšou, co ten utrápenej aviatik je vrajh a řídí 26h denně... Přitom si ten chudák dal magnet na to, aby dojel s čístým kolečkem domu - i úplnýmu debilovi musí bejt jasný, že v Avii těžko bude chrápat kdesi v polích, kor když to domu má, co bys kamenem dohol.

Kurva, to jsem se zas nasral a rozepsal. Jdu cvičit a uklidnit se. Ještě že to cvičení můžu dělat v rámci DO, že mi to ten AETR nijak nezakazuje... Doufám
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř lis 02, 2016 8:40 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

mě přijde že si to děláme sami, hujeři, radši papír navíc, deset potvrzení ač nemusí být, hlavně ať je policajt spokojenej

nevěřím že na západě to tak dodržují a žerou do detailu jako tady
stř lis 02, 2016 8:51 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Jak tam můžete nechat kolečko celej víkend, když je na 24 hodin :roll: ? Kokotina. Tak jak to píše Jondik je to správně, a taky nejjednodušší.
stř lis 02, 2016 11:16 pm

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Skocimm vám do debaty a opytam sa niečo celkem iné. Ukrajinec odpojil naves vybral kartu a isiel si nakupit. Keď sa vratil zapol naves a vložil kartu, urobil vytlacok a napisal že použil auto na soukromé účely. Je to spravne? Na kartu si doplnil pauzu.
pát lis 04, 2016 3:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů