Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Další z úkazu, kdy AETR či 561 je jen buzerační nástroj.
V pondělí začíná betonáž okolo půlnoci. Takže celej den budu doma odpočívat, samozřejmě se mi spát chtít nebude a v deset večer do práce.. Asi do rána, dopoledne.
Jo, ale legislativně to bude OK, takže kdybych usnul - karta byla v pořádku :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát led 25, 2019 11:01 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: AETR

Příspěvek

Vidíš, já tohle tvrdím a na školení řidičů, kam nám chodí policajt, je tohle téma trochu zakázané. Nikdo mi na tohle nedokáže dát rozumnou odpověď.
pon led 28, 2019 1:52 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Konecne mam, zarez na karte a poradny.Uz mi to bylo trapne jezdit treba pulroku bez jedineho vytisku(jezdim furt ,,na dve pauzy,,takze 4h40min mi nikdy nehrozi a soucet se vzdy trefim do 9h nabo desitky i kdyz casto nadoraz.Jen v patek dojedu do Dover vecer,vykon 12h 22minut,a lod jsem dostal temer za tri h,takze vykon 18h :shock: Zemi jsem ukoncil na parkovisty pred trajektem,na nem jsem zadal lodku,a pak jak jsem sjel za 18minut zaparkoval.Kazdy tvrdi ze na trajektu GB-F nemas luzko,postel tudiz nemuzes prekrocit vykon,,to je jen teorie praxe je takova ze kazdy druhy ma vykon v prdeli na lodi.Jenze vzadu na palube je odpocinkova mistnost,na ni asi dvacet lehatek a jedna :D plnohodnotna postel....
Obrázek.Foceno moji nokii,bez pixelu.Tak jsem zvedav na zitrejsi reakce treba ITD v PL n a platidlech Wroclaw,tam nas stavi pravidelne..V aetru neni napsane nic o kajute prece,ale o luzku a to tam je :D
Vim ze plno nasincu,co jezdi anglii treba DST decin vubec neresi a maji vykon vecne takto domrdany,jen oni nejezdi pres Polsko,to je jiny level ty jejich kontroly,suverene nejpeclivejsi kontroly,to nejaky Bag nabo Wos je vyvar z ponozky proti nim.
pon úno 11, 2019 8:42 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: AETR

Příspěvek

Pokiaľ si nalodenie, vylodenie urobil správne a do tachografu si loďku tiež zadal tiež správne, tak policajt pri kontrole uvidí niečo podobné ako na týchto obrázkoch.

tu je vidieť 2 krát trajekt
Obrázek

tu je vidieť jeden trajekt, nalodenie a vylodenie. Stihol som to len veľmi tesne, možno minúta rezerva
Obrázek
Nalodenie, vylodenie, vlastne všetko bolo podľa vyhodnocovacieho programu OK, žiadna chyba tam nevyskakuje a policajt asi nemá dôvod hľadať ďaľšiu chybu. Napríklad to, či bola kajuta, alebo nie.




V treťom obrázku už chyba je. Tá žltá čiara hlási chybu. A tam už policajt môže začať hľadať porušenie. Pri nalodení som spravil chybu. Nalodenie trvalo dlho. Cúvalo sa do lode cez ruku. A pri čakaní, kým šoféri zacúvajú som vypol motor a hneď my tam skočila postieľka. Ten program to berie asi tak, že už je nalodenie prerušené a hlási my to ako zle urobenú pauzu. Pri nalodení a vylodení musia byť len kladivká a jazda, nič iné.
Obrázek




Pokiaľ máš všetko správne a nieje tam žiadna chyba, policajt asi nebude strácať čas skúmaním, či bola kajuta, alebo nie. Ale, to je len môj osobný názor....

Inak, poliaci sú svine. Nám dávajú pokuty aj za smiešne 10-15 minutové priestupky, keď sa nestihneš nalodiť do termínu tak ako to máš správne urobiť.
pon úno 11, 2019 10:56 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

No jen pointa je jinde si myslim.tve trajekty co tam mas,mas legalni kajutu a luzko.do anglie zadnu kajuto nemas,bo to nepluje ani 3h.ale postel,luzko,tam je.jen ho musis najit.tady se lame abys do 13h vykonu byl v pristavu.to jsem byl.
úte úno 12, 2019 4:12 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: AETR

Příspěvek

.
čtv dub 25, 2019 9:59 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: AETR

Příspěvek

Mam takovy skolacky dotaz,na to jak jezdim dlouho.... Nejak jsem to snad ani zatim nepotreboval, ale-tento tyden jsem uz mel trikrat zkracenou denni pauzu, pondeli, utery, streda-same devitky, nebo-li prodlouzene vykony,proste na kokot, vcera jsem delal v D svatek, tedy jsem stal vic jak 24 hod.No a dnes jedu prez noc a ted zastavim a koukam, ze me chytre auto "nabizi", ze me staci opet jen devitka? To by byla ctvrta tento tyden, ale kdyz jsem vcera udelal 24hod.tak to jako nevadi?
...rád se svezu s čímkoliv...
pát kvě 31, 2019 4:32 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

A nemel si tam odstane behem tydne 3h?k tomu pauza 9h a on to vyhodnoti jako 11h,me volvo treba.jinak 4 devitka je blbost,urcite bych to nedelal,na te dostane kazdy cajt,od nas z firmy v Pl 1500zl
pát kvě 31, 2019 8:22 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: AETR

Příspěvek

3hod urcite nemel, no radsi udelam 11hod.,ale je me divny, ze mi to pise, ze staci devitka.Bude to asi zmateny tim svatkem.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát kvě 31, 2019 9:36 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: AETR

Příspěvek

Ted jsem se docetl, ze se umoznuje denni pauzu zkratit 3x tydne na 9 hodin v useku mezi tydennimi pauzami,o casovem harmonogramu se tam nic nepise...
...rád se svezu s čímkoliv...
pát kvě 31, 2019 10:16 am

honzach
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 21, 2013 9:53 pm
Bydliště: Dobruška

Re: AETR

Příspěvek

Zkrácenou denní dobu odpočinku můžeš udělat 3x mezi dvěma týdenními odpočinky. Jestli jsi stál déle než 24 hodin, tak jsi udělal zkrácenou TDO a můžeš udělat další tři devítky. Takže auto ti nekecá :-)
pát kvě 31, 2019 10:30 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: AETR

Příspěvek

no to by bylo super,stal jsem vcera svatek, celkem asi 28hod.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát kvě 31, 2019 10:49 am

honzach
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 21, 2013 9:53 pm
Bydliště: Dobruška

Re: AETR

Příspěvek

Jestli máš facebook, tak je tam skupina Poradna profi řidičů a tam dostaneš kompetentní odpověď od lidí který tomu opravdu rozumí.
Tady sem to našel popsaný a tahle paní radí i na tom facebooku.

http://files.skoleni-profi-ridicu.webno ... 73/TDO.pdf
pát kvě 31, 2019 11:04 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: AETR

Příspěvek

ok, diky
...rád se svezu s čímkoliv...
pát kvě 31, 2019 11:06 am

honzach
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 21, 2013 9:53 pm
Bydliště: Dobruška

Re: AETR

Příspěvek

Není zač.
pát kvě 31, 2019 11:07 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů