Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

No super je to že tam někde neděláš jak vůl 60h do pondělí.. Ale o to ani tak nejde, je tam ta možnost, dělat ju nemusíš, nahradit už jo, takže 3+1 a stojíš ve čtvrtek třetí tejden na place, vylítanej nadoraz :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob kvě 23, 2020 10:41 am

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: AETR

Příspěvek

Teď mě napadlo, dnes jsem to odstavil v 9.10h ráno, v pondělí potřebuji vyjet v 6h, to znamená, že jsem chtěl udělat pauzu 44.50h, ale mění se čas o hoďku dozadu takže mi to napíše pauzu 45.50h, no to jsem nedomyslel. Snad nebude problém.
sob říj 24, 2020 7:00 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

Jedeš dle UTC ne? Nějaký šoupání...
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob říj 24, 2020 7:34 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Ja cas presunul v 9 vecer jak jsem dojel ,bo ten harapak to neumi udelat sam.didi,jak nechces 45h,jebni tam kladiva a vyresene.
sob říj 24, 2020 11:14 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: AETR

Příspěvek

Už dlhšie rozmýšlam nad jednou vecou. Dnes EU dotuje čokoľvek. Kto je šikovný vybaví si dotáciu na hocičo. Nemohla by EU vraziť prachy aj do nejakého jednotného informačného servisu pre všetkých EU šoférov? Je veľa informácii, ktoré musí šofér vedieť, ale je problém sa k nim dostať. Napríklad rôzne zákazy jazdy pre nákladné autá. Všade je to inak a ak si to šofér chce vyhladať, musí pátrať na nete. Rovnako 561 (ajter) nedávno v ňom prebehli zmeny, kto ich pozná? Kto to vie? Šofér je často odkázaný len na pofidérnych školitelov, nedôverihodné informácie od iných šoférov, alebo musí pátrať na nete. A na nete sú často mylné informácie, prebrané z rôznych pochybných zdrojov. Samotná EU, komisia EU a aj iné EU orgány často vydávajú doporučenia pre šoférov. Ale ako sa v tom má bežný šofér orientovať? Medzi šoférmi sa často šíria zaručené informácie o tom čo niekto niekde počul, alebo čítal na nete. Ale aká je skutočná pravda, to šoféri nevedia. Len jednoduchá rýchlosť nákladných áut, v mnohých krajinách je to inak a o moc zložitejšie než v CZ, alebo SK. Jazdím po Európe a doteraz presne neviem ako je to v niektorých krajinách z rýchlosťami. Nedávno som potreboval vedieť informáciu o ADR rakúskych tuneloch. Asi hodinu som hľadal, lúštil a prekladal z nemčiny, či v jednom tunely potrebujem maják, alebo nie. Problém bol v tom, že v tuneli prebehla zmena pravidiel a ja som nevedel, ktorá informácia je tá posledná-pravdivá. Išiel som po dlhej dobe do Maďarska a na nete som hľadal nejaké aktuálne info pre šoférov kamiónov. Nenašiel som nič.

Tu sú pre šoférov dôležité informácie: https://ec.europa.eu/transport/modes/ro ... kage-qa_cs Aby to šofér prečítal, musí vedieť po anglicky. Je pre EU zložité preložiť to pre šoférov do všetkých EU jazykov? Aby si to mohol prečítať aj blbý Rumun, Slovák, alebo hocikto iný, kto po anglicky nevie?


Tu sú perfektné informácie o doprave s Dánska. Je to tak zložité, preložiť to aj pre šoférov kamiónov, aby tomu rozumeli?
https://trafikkort.vejdirektoratet.dk/

Tu sú perfektné informácie zo Švédska. Ale, mapa je len švédsky. A na zvyšku stránky si môžte zvoliť niektorý zo severských jazykov, alebo si môžte nastaviť arabský, kurdský a perzský jazyk. Keď už to zvládli preložiť do týchto jazykov, prečo to nieje preložené aj vo zvyšku EU jazykov? Šoféri kamiónov nie sú žiadny vzdelanci a ani lingvisti, ťažko od nich čakať, že budú dobre vedieť niekoľko jazykov.
https://www.trafikverket.se/trafikinfor ... ndition%2b

Nórska stránka.
tu sú pre šoféra špičkové informácie,po Anglicky. Nórsky policajti pri kontrole šoférom často rozdávajú letáky z dôležitými informáciami. Majú to aj po polsky a aj rumunsky. Aj na www stránke majú niektoré info v cudzích jazykoch. Vietnamec sa info po vietnamsky nájde, Slovák nie. V EU je veľa jazykov, tie informácie hlavne pre profesionálnych šoférov sú tak dôležité, že by ich šofér mal vedieť aj keď je blbý a nevie po anglicky.

https://www.vegvesen.no/en/vehicles/pro ... -transport

https://www.vegvesen.no/trafikkbeta?lat ... View=false


A to som dal príklad troch krajín, kde si šofér kamióna informácie vie nájsť, ale musí vedieť anglicky, alebo nejaký severský jazyk. Ale sú krajiny ktoré nemajú ani toto. U dánov si šofér na oficiálnej štátnej mape nájde výšky mostov. Kde to mám hladať v iných krajinách? Nemôže to byť pre šoférov kamiónov zjednotené, na jednej adrese, v každom EU jazyku a pravidelne aktualizované?
pát pro 04, 2020 8:51 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

No to bys pak nepotřeboval šoféra ale jen blbouna co bude držet volant a koukat na navi :D

Ale máš pravdu, někde by to mělo být, třeba jen EN, DE a FR, ale všecko a jasně.. Jen to je scifi, to pro nás neudělaj, ale přidaj další kokotiny, aby nám viděli až do...
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 04, 2020 9:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

Ani sem to nedopsal a čtu toto :wall:

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

To si snad dělaj kozy :shock: Tohle vymyslel totální vůl :wall: Na každý gumě je datum výroby, na protektoru sou štítky... A já povedu zvlášť evidenci, kterou budou kontorlovat, a při podezření že to není správně budu solit :wall:
To právě jestli tam namontuju novou nebo 9let starou je ten podstatnej rozdíl :wall: A 10let? Na takový gumě bych snad ani nejel :roll: Už to vidim, Harry šetří, objedná gumy v akci, 8mi letý ležáky, 20ks, a začne je dávat na sůj MAF nebo co to jezdí v Anglii, na nějaký zapomene a objeví je po 6ti letech, až zhuntuje ty zbylý, pak je tam nasadí a auto šoupne tak nějak do kopřiv, bo je starý, pak si za 8let vzpomene a protáhne káru kolem "Landnu", kde ho lapnou spolu s jožinem.. On naloženo jak hovado, gumy 22let a ok, pán je namontoval 8let z5 :doh: A joža? Ten píchl v přístavu, a bo není cyp, tak dá na harapák rezervu, dozadu na zvedačku, kterou má v luftu bo veze luft, gumu mu Peter dal eště z předchozího auta, no co hliníková, najeto na ni 5000km, když joža 2x za 2miliony km píchl a hned dostane 1500£ flastr jakej není grázl a vrah :wall:

Mě to připomíná Rakušáky tak 10let z5, kdy nemohli vidět protektor, a vlastně špaňály i teď :clap: Akorát buzerace.. Jen blbec jede na starejch gumách, takový se dojebávaj někde v lomu :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 04, 2020 11:23 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: AETR

Příspěvek

bože muj .... ta se taky necháš nachytat na každý houno :lol: :wall:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 05, 2020 1:30 am

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: AETR

Příspěvek

ze tě to sere, stejně tam nepojedeš
sob pro 05, 2020 6:38 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Prouza88: A co je na deset let starý gumě špatnýho?
Já jen že jsem to chvíli sledoval... Ale nijak zásadní rozdíly mezi starou/novou pneumatikou nebyly prokázány.

A u techniky, která toho moc nenajezdí a víc stojí, nejsou deset let starý pneumatiky nic divnýho.


Dotaz, jak to je se sobotama... Daj se jít tři po sobě a pak nahradit, nebo ne? Já jen, že by se mi ted v prosinci hodilo odjet všechny soboty, a po třetí sobotě budu nejspíš stát až do ledna - nebo možná 1-2dny v tom následující týden možná pojedu. Mě to doma zas tak nebaví a prostě mám volný neděle
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 06, 2020 3:27 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

A kolik toho v sobotu uděláš? To zapíchni v sobotu ve 12:00 a v pondělí v 9:00 máš 45h :think:

Davide, ta stará guma pak nevydrží když ji naložíš, zahřeješ a vemeš nějakej manévr nebo obrubník :doh: Po 4letech na slunku toho má dost, nedej bože nějaká trhlina a máš kord na sračku.. Pak takovou "leštěnku" vytáhneš a hned děláš 3kola za první zatáčkou :wall: Vůbec nad tím nepřemejšlej a na takovejch bouchačkách nejezdi, stačí že za dva roky mi na vozejku steřeli ventilky, co to asi udělá na takový na 10Bar nabombený gumě..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned pro 06, 2020 4:55 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AETR

Příspěvek

Prouza88: Na takovejch " bouchackach" vas jezdi pulka, Remix, ContiRe, NexTread a vsechny ostatni celoprotektory😀
ned pro 06, 2020 5:22 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

Tak pokud vim, Tonda protektor nebere a já ho na autě nemam, pak je ještě rozdíl v tom, že protektor prošel rentgenem, do starý ludry nevidiš :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned pro 06, 2020 5:33 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Protektor snad poznáš....je to tam napsané :D
ned pro 06, 2020 7:33 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AETR

Příspěvek

Zrovna Prouzovo zaberovky vypadaji na ty protektory. Koukal jsem na foto s retezem na str. 184.
ned pro 06, 2020 7:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů