Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

A ty jezdíš s návěsem dobrovolně, nebo ti to někdo nutí...?

Co to je zase za kecy tohle... ty víš zase hovno, co to znamená jezdit především v centru města, projíždět úzkejma uličkama, motat se mezi osobákama - a ne jednou za čas, ale každej den a několikrát. Víš hovno co to znamená hlídat si na co kam najíždíš, protože utženejch krajů a převrácenej mixů/sklopek bylo dost

Tvým rajonem je dálnice a jezdit rovně, maximálně zacouvat na rampu.. Už aby pokročil autonomní systém, a "machři" jako ty, jejich práci zvládne autpilot, táhli v zádel


Ne, nikdo se neposere že jedeš z Bratislavy návěsem... každýmu je to jedno. Já AETR musím dodržet taky, a nikoho nezajímá že skáču po pražský magistrále a není to tam kde postavit. A stejně tak nikoho nezajímá, že ty jedeš po dálnici a taky to tam emáš kde postavit.....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř dub 26, 2017 10:16 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Ty si zase zaparkuješ kdekoliv na pumpě - já ne, já musím dojet na firmu. Což je vzhledem k AETR docela problém... Ve tvým případě, když bude nejhůř, tak to někde prostě zapíchneš, zatáhneš záclonky a hotovo - já asi těžko. Já musím dojet na firmu

Nemluvě o tom (u mixu zpecifický), že nemůžu jen tak dělat 45min pauzu, protože vozím beton, kterej kupodivu tvrdne. I na autě - takže taková 45min pauza, v 35st v létě, je pro mě dost nereálná..
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř dub 26, 2017 10:21 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: AETR

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 11, 2019 10:59 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv dub 27, 2017 11:11 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

AD Sof

Příspěvek

Za to by měl být řidič rád a ne remcat. Pokud tedy není bezdomovec.
pát dub 28, 2017 8:51 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: AETR

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 11, 2019 10:59 pm, celkem upraveno 1 x.
pát dub 28, 2017 9:56 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Ad Sof

Příspěvek

Co tady meleš o 500 km? To snad dáš za den víc ne.Dobrovolník, co rád bydlí v boudě přes weekend?
pát dub 28, 2017 12:30 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

JANEK1

Příspěvek

Mě to nevadí, strávit víkend, nebo třeba dva i tři v boudě. A opravdu nejsem bezbytovec, mám dva baráky, jezdím ve dvou Jaguarech a v Tescu nekupuji podle slev, ale podle kvality a chuti. Ale co by mi rozhodně vadilo, chodit někam "na hotel". Absolutní ztráta soukromí, odtržení od svých věcí, od svých zvyklostí, nutnost se podřizovat nějakému řádu, brát na všechny a všechno ohledy a trpět přitom špatné chování bezohledných.
A co to znamená hotel? Protože nikdo z těch, kteří na tomto fóru psali o své touze bydlení po "hotelích", ještě nespali na cikánský ubytovně, tak si prostě myslí, že "hotel" znamená Pupp. :wall:
Ještě si pamatuji jednoho zdejšího bojovníka za bydlení po "hotelech". On bojoval za ledasjaké píčoviny a když svůj problém, že je pět týdnů v kuse v boudě a dispečer mu tímto znemožňuje stýkat se s milovanou rodinou, vyřešil tak, že utekl dělat do zahraničí a na rodinu se sprostě vysral, tak tím akorát zvýraznil, že takovýhle věci mohou napadnout leda někoho, kdo je "na hlavu trop".
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pát dub 28, 2017 2:38 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: AETR

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 11, 2019 10:59 pm, celkem upraveno 1 x.
pát dub 28, 2017 3:57 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Krocan: No vida. a u nás na firmě jsou všichni rádi, že máme malý kabiny... Nikdo by nechtěl trávit 14dní v Plzni v kabině. Všichni jsme rádi za penzion, kterej si sami vybereme a firma zaplatí. Za penzion, kde máme na pokoji sprchu, telku a ráno snídani.

AETR se nemůže točit jen okolo "dálkařů" . Zajímavý, že moje držkování o 11h směně považujete za mou debilitu, protože vám to vyhovuje, ale mě ne. Ale jak by mělo něco vyhovovat mě, a ne vám dálkařům, tak je to kundovina a jen na to plivete.

Nebo máš fakt dojem, že AETR se týká jen MKD? Ne, opravdu se svět netočí okolo kamionu, a opravdu se nikdo neposere z návěsu. AETR má být nastaven bud pro všechny stejně, nebo rozlišovat MKD s vnitrem
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát dub 28, 2017 7:51 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Složit, naložit a domů

Příspěvek

Západní trh se brání, aby jim tam východňári neoperovali, naložili a jeli dom.
pát dub 28, 2017 7:59 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: AETR

Příspěvek

Já si myslím že zkrácený víken venku je v poho. Například proto že v samotě se dlouhé štreky za 6 dní odjet prostě nedají. Ale další víkend by měl skutečně šofér dělat doma. A to už je záležitost firmy aby řidiči takovou práci naplánovala.
pát dub 28, 2017 8:21 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

David29

Příspěvek

Davide, každé má svoje. Každý má život nastaven jinak. Ale já nijak nebojuji proti jiným a nikomu svůj postoj nevnucuji.
Já bych nerad trávil 14 dnů v Plzni v mnou vybraném penzionu, vyjma toho případu, kdy mi zaměstnavatel (pod hrozbou znehodnocení mixu) obstará alespoň dva ZODPOVĚDNÉ šerpy, aby mi z auta nanosili na pokoj sofort vše, co zrovna budu nutně potřebovat a dopoledne, než se zase rozjedu, vše nanosili zpět do auta a řádně poukládali. A musel bych za těch 14 dnů dostat alespoň bůra na ruku.
Jinak, když si nevíš rady jak udělat tricetiminutovou pauzu, tak Ti poradím ze své praxe a to nejenom z MKD, ale ze staveb také. Pauza 30 minut se dělá s vymytým mixem postaveným před hospodou, nebo kantýnou na betonárce, či stavbě. A nedělá se třicet, ale alespoň devadesát. Jinak ta práce nemá cenu.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pát dub 28, 2017 9:00 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Krocan: Nevím proč bys to nosil každej den z pokoje do auta a večer zpět...?

Aha, tak ty se di taky léčit. Jakože to zapíchnu na hodinu a půl (takže kolegové budou čekat až já se vrátím, hlavně když nás jezdí třeba 9, nevím jak bychom se prostřídali) a půjdu na hodinu dřepet do hospody... Nejsem asociál, abych dřepěl v hospodě. Vychlastanej mozek ještě nemám
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát dub 28, 2017 10:09 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: AETR

Příspěvek

To Krocan: Vidíš vidíš, to máš z toho, že vzpomínáš na Pozemní stavby, a už by jsi se měl jít léčit. Říkej voloj o sobotě, když jde v pátek na porážku.
To David29: No jednou taky budeš vzpomínat, jak jsi spal v Plzni na penzionu a mladší kolegové tě budou posílat se léčit, neb oni spí na stavbě ve stanu vedle mixu, aby ušetřili. :housle: :housle:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát dub 28, 2017 10:40 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

David29

Příspěvek

Asociál asi nejsi, ale asociacemi trpíš. Představ si, že do hospody jsem chodil skoro denně (dokud jsem nejezdil MKD) a jsem přitom abstinent. Možná o tom nevíš, ale v hospodě se dá pít i nealko a hospoda je hlavně sociální nástroj pro komunikaci mezi lidmi. Možná právě této se Ti nedostává.
K tomu přenášení věcí. Tobě stačí k radosti telka, sprcha a ta nejlacinější snídaně do postele, z obarvených pilin a okořeněného kukuřičného škrobu.
Já mám jiné nároky. Nebudu tady ty rozdíly vyjmenovávat, protože už nemám vůli rozdmýchavat naší infantilní debatu.
A tu minimálně hodinu a půl pauzy jsem dělal na stavbě ještě v roce 2000 a to i při vrtání na mašině za 1.200 Kč/h. , kdy na mne byli závisí mixáci, velký nakladač na odvoz vývrtku a vožení armatury a parta lidí. A pořádný pauzy dělám dodnes, protože když už dělám od nevidím do nevidím, tak se mi hold prolíná moje soukromí s prací a protože jsem na své soukromí nejen nerezignoval, ale mám ho rád, tak si ho v každé práci zařídím a zatím mi to všichni tolerovali.
A pokud Ty neumíš udělat normální pauzu, tak AETR za to nemůže. Ta pauza se přeci nedělá kvůli AETRu, ale kvůli sobě.
4215: Nebyly to Pozemní stavby, ale Konstruktiva. Hele, ono by to dneska nešlo tak jak to bylo kdysi, ale to co ssebou dneska nechá dělat většina dělnictva je taky moc. Ale tomu se pomoct nedá. To je jako když jdeš pomoci zraněnému koni; ještě Tě pokope. Ber to jako, že to tak má bejt.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
sob dub 29, 2017 6:43 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů