Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Icelizard
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 30, 2015 12:11 pm
Bydliště: Praha

Rekvalifikace - Problem?

Příspěvek

Ahoj, tak se Vás truckerů zeptám na jednu otázku.
Co si myslíte o tom trendu kterej se teď celkem rozjel, že poměrně dost lidí si dělá Ř.P. C+E v rámci rekvalifikace?
Kamarád, co jezdí rozvozy pro spedici s cargem ( 7,5-12t ), docela často zaučuje lidi kteří získali ŘP právě přes tu rekvalifikaci na úřadu práce a vídí v tom stejný problém jako já. Většinou je problém v tom, že nerozvezou ani pár firem, ale to je ten nejmenší. Prý hodně často jede s lidma, který opravdu za volantem nákladního auta nemaj co dělat a vyloženě se s těma lidma bojí v tom autě sedět. Všichni co tuhle práci děláme víme, že k tý práci patří i docela slušná dávka stresu pří který tyhle lidi vypínají ještě víc.Co se týká kamionu tak se shodnem na tom, že to není jen práce, ale životní styl. Tohle je právě taky ten problém, protože lidi kteří si dělají rekvalifikace je převážně dělají kvůli nedostatku práce a tomu, že v dopravě se uvolnilo (kvůli zhoršení podmínek) i dost pracovních míst. Jenže!
Zaškoloval jsem už poměrně dost lidí na kamion někteří i v oboru zůstali, ALE nejsou schopný si na tenhle styl života zvyknout.
1. Pokaždý, když maji možnost jet přes domov, jsou schopný jet jak dobytkové nebo se nervujou s každým zdržením tak že dělaj kraviny.
2. Neuměj si zorganizovat práci ( spedice - rozvozy/svozy ) a jezdí ve stresu "plnej kotel ať to stihnu,, a neuvědomujou si, že nejedou osobakem kterej rozplacnou o zeď ( když to nezvládnou ), ale z 14-40t soupravou která je opravdu dost nebezpečná všemu okolo.
3. nepřemýšlej než někam vjedou a zablokujou to místo poměrně dokonale :)
4. Neřešej technický stav kamionu - jen jezdí. U osobáku to není tak náročný a to si berou i na kamiony. ( to ještě vydrží, ty gumy ještě něco najedou apod.)
bohužel jsem si to z prstu nevycucal, ale je to z mojí osobní zkušenosti a zkušenosti mých kolegů. Je totiž velikej rozdíl mezi tím jdu na kamion, protože mě to vždy lákalo a mezi tím jdu na kamion, protože jinde práci neseženu .A velikej!
Plno lidí časem zjistí že to třeba pro něj neni ať už z důvodu, že nezvládám řídit něco takhle velkýho a těžkýho, nebo nezvládám tohle pracovní nasazení když jezdím s tím čím jezdím, nebo ten čas kterej ta práce bere a způsob života kterej je hodně odlišnej od jiných zaměstnání. To jsou věci který ty lidi stresujou než si na to zvyknou, nebo zjistí že to pro ně neni. K tomu přičteme absolutně žádný zkušeností a máme nervního zelenáče za 40 tunovým projektilem na silnici. Určitě jsem názoru že se to může naučit skoro každej, stačí se kouknout na těch pár ženskejch za kamionem, který jsou spíš taková raritka, ale jak jsem psal je velikej rozdíl mezi tím jdu na kamion a musím na kamion! Právě tenhle trend rekvalifikací mě nenecháva klidným a podle mě je to i dost nebezpečný.
Sami jste dnes a denně na silnici a vidíte dnes a denně jak to vypadá, že skoro každá nehoda co potkáte se dá popsat jedním slovem zbytečná, že lidi přemejšlej za volantem pro mě naprosto záhadným způsobem nebo vůbec a takový lidi dnes čím dál více zkouší práci na kamionu ( v jejich případě 40t projektilu). Pro mě kamion není jen práce, ale i životní styl,proto se o tyto věci aktivně zajímám. Teď je mi 30, ale od 18let jsem pracovně za volantem a o dopravu jako takovou se zajímám, proto to co jsem napsal mě znepokojuje o to víc, že to je z mojí zkušenosti a zkušeností mých kolegů. Však si vzpomenete zrovna teď v zimě na to co jsem psal, až pojedete po dálnici ve sněhový kalamitě 40 a předjede Vás takovejhle člověk v kamionu 80kou. no nezbejvá než doufat v to, že skončí zlámanej do jedničky a ne u někoho v kabině. :)
čtv úno 05, 2015 9:08 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:58 am, celkem upraveno 1 x.
čtv úno 05, 2015 9:27 pm

delivio

Příspěvek

kamion není jen práce, ale i životní styl,
Zajímavé.

Současný trend, tebou popsaný není nic nového. najdi si archivy v letech 2004,2006,2000,2002
Ovšem ten "životní styl" to je něco.....
čtv úno 05, 2015 10:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů