Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
davexon
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 18, 2013 5:34 pm
Bydliště: morava

řidičáky v Anglii

Příspěvek

Zdravím,
máte někdo zkušenosti jak je to s class 1 v UK ? někde jsem se dočetl, že musím být aktivní řidič po dobu 1 roku v UK a pak dostanu možnost mít tu class 1.
Teď máme zase informaci oo jedne firmy co nabíra čechy, že jejich řidičák mít ani nemusím, že se tam jezdí i na český.
Poraďte prosím. Díky

David
čtv úno 11, 2016 2:38 pm

TeBorG
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 05, 2013 2:54 pm
Bydliště: GB

Příspěvek

Ahoj Davide,

muzes jezdit na cesky. I ja tak zacal a nikomu to nevadilo.
Nicmene, bude pro Tebe lepsi, kdyz si ho vymenis, protoze vetsina firem prave anglicky ridicak pozaduje a nejen firmy, ale muze se Ti stat, ze se Ti nebude libit prace, kterou bys delal, budes se chtit podivat napriklad po necem jinem treba pres agenturu a nektera po Tobe UK ridicak bude chtit, kdyz ho nebudes mit, ani Te nemusi zaregistrovat. Je pro ne jednodussi si zajistit a zjistit zaznamy (jestli jsi udelal nebo mas nejaky prusery), pojisteni, atd.
Nemusis mit odjezdeny 1 rok v UK pro UK zamestnavatele, abys mel narok na anglicky ridicak. Spis je to obracene, do 1 roku bys ho spravne mel za anglicky vymenit.

Snad jsem Ti trochu pomohl, kdybys potreboval neco vedet nebo upresnit detaily, klidne se ozvi. Rad poradim. Kdybych neodepisoval, napis SZ, narazil jsem nahodou na toto tema, neprojizdim cele forum. Tak se mej, at Ti to v UK vyjde a at se ti zde libi. :wink:
ned úno 14, 2016 5:12 pm

Uživatelský avatar
davexon
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 18, 2013 5:34 pm
Bydliště: morava

Příspěvek

díky za tvoji odpověď. V tom případě je to správně pokud můžu jezdit i na český v průběhu roku si ho vyměním za UK řidičák.
Ještě jednou díky :)
David
pon úno 15, 2016 7:01 pm

Uživatelský avatar
davexon
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 18, 2013 5:34 pm
Bydliště: morava

Příspěvek

Ahoj, mám ještě pár otázek.

Poradí mi někdo zkušenější jestli je lepší si vyřídit odpovědnost za škodu tady u nás na celou Evropu nebo je to výhodnější v UK ?

Profesní průkaz platí jen pro ČR takže předpokládám že v UK ho potřebovat neudu. Každopádně mají tam něco svého jako náš profesák kde bych musel chodit na školení atd ? jen ať vím.
úte bře 22, 2016 8:22 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne úte bře 29, 2016 10:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
úte bře 22, 2016 8:53 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

Pojistka na blbost je pro vydriduchy v cz. Jinde ji mit nemusis, protoze pokud firma ma pojisteny naklad, auto a zakonny tak k cemu by se pojistovalo neco nekolikrat? Aby to bylo chudakum v cz zaplaceno nekolikrat??? :wall: :wall: :wall:
úte bře 22, 2016 9:08 pm

TeBorG
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 05, 2013 2:54 pm
Bydliště: GB

Příspěvek

Davexone, nedelej si v CR zadny pojisteni odpovednosti, je to jak pise Mickl. Zbytecne za nej budes platit.
Tady si muzes sjednat pojisteni napr. na to, kdyz nekomu zdemolujes plot u baraku, ale co se tyce pojisteni odpovednosti ridicu, tak to nesjednavas ani nepotrebujes. Neplatis nic. Az teda na to, kdyz se ti podari zvednout most... Kolik? Muze te to stat 500 - 2000liber a jako bonus prijdes o noty. Takze jen rada - vzdy kontrolovat a znat vysku sveho navesu.

Jak si vymenis ridicak za anglicky, tak uznavaji cesky profesak i ceskou kartu do tachografu. Skoleni se ale dela, normalne ho musis absolvovat, kdyz budes mit vse anglicky.
stř bře 23, 2016 4:12 pm

Uživatelský avatar
davexon
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 18, 2013 5:34 pm
Bydliště: morava

Příspěvek

OK. Díky
stř bře 30, 2016 11:13 am

Uživatelský avatar
davexon
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 18, 2013 5:34 pm
Bydliště: morava

Příspěvek

Jak to máte se zdravotním a sociálním? EU takže normálně platit v Cr a nic neodhlasovat?
sob kvě 14, 2016 9:57 am

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne úte kvě 24, 2016 9:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
ned kvě 15, 2016 2:10 am

malickej
Příspěvky: 19
Registrován: čtv pro 15, 2011 12:29 am
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

Co se tyce tech skoleni, tak by me zajimalo jestli uznaji i skoleni z CR.
stř kvě 18, 2016 7:55 pm

Uživatelský avatar
davexon
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 18, 2013 5:34 pm
Bydliště: morava

Příspěvek

diky
ned kvě 22, 2016 9:28 pm

Ondra Hahn
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 22, 2016 2:21 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

Zdravím chlapi, jste naprosto úžasní, nápomocní a užiteční!=)
Už teď jste mi odpověděli na spoustu mojich otázek, ale "pár" jich ještě přece jen zbývá..

Zdravím ještě jednou Všechny kamionňáky vespolek.=)
Žiji nyní v Anglii a potřeboval bych nutně co nejdřív vyřešit tyto věci(dobrá nabídka dlouho nepočká=):
1)Jak si mohu obnovit profesní průkaz řidiče?
(Slyšel jsem, že si stačí nechat udělat nový řidičák a PPŘ Vám pošlou, pokud bylo řidič. opr. absolvováno do r. 2010, prý pak není přezkoušení nutné..)
2) je do Velké Británie nutné mít Výpis ze zdravotní karty svého obvodního lékaře ve své rodné zemi?

Jak už jsem psal, dost to chvátá a nechce se mi kvůli tomu zbytečně cestovat do ČR..
Děkuji za odpovědi.
ned zář 25, 2016 7:48 pm

Ondra Hahn
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 22, 2016 2:21 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

TeBorG: s tím mostem... vlastní zkušenost??=D
A opravdu mi tedy uznají i kartu řidiče do tachografu??
Ten profesak vím že určitě, to mi potvrdili i přímo v agentuře.
A jak je to tedy s tou lékařskou prohlídku - je nutný výpis ze zdravotní karty obvodního lékaře ze své rodné země?
Děkuji za odpovědi či názory.
ned zář 25, 2016 7:57 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne stř lis 02, 2016 6:32 pm, celkem upraveno 3 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
ned zář 25, 2016 9:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů