Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Dovoz ojete soupravy z nemecka

Příspěvek

Zdravím.Múže mi někdo poradit ohledně dovozu ojeté soupravy z německa?Šef to chce dovezt po ose ale samozřejmě neví co všechno,za kolik a jak dlouho se vyřizuje vše potřebné aby to bylo bez problemů/třeba něm.čes. Mýto,pojištění atd/.Já si myslím že bude lepší si najat firmu která to doveze na klíč.Co nám poradíte,popřípadé nějakou rozumnou firmu nejlepe z moravy.Děkuju za rady
pon zář 12, 2016 9:13 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To zvládnete samy , zbytečně někomu dávat many za nic. V německu ti to prodejce pojistí a dá i na převozky . Na čaře si koupíš krabici na mýto a pro jistototu si to můžeš pojistit i u nás . Přitáhnul jsem si vlek i sklapěč tgx . V německu si koupíš myto na benzínce , fak je to jen výlet, firmy ti to dovalej ale cena je tak 30 tis plus náklady. Doma si uděláš dovozovou technickou , pak na úŕad s pojištěním a hurá
pon zář 12, 2016 9:20 pm

Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Příspěvek

Zkuste mi někdo poradit-banka která by nám zafinancovala ojeté volvo fh-hakový nosič r.v 2014 po nás chce homologační doklad že auto pujde v čr bez problému přihlásit.Kdo mi takový doklad vystaví?Udělá to zastoupení volvo.cz na zakladě kopie německého techničáku?Máte stím nějakou zkušenost?
čtv zář 15, 2016 7:10 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ať ti pošlou techničák a dojdi na úřad ( dovoz) , jestli to je z eu tak by neměl být problém i kdyby to bylo euro 2 .
čtv zář 15, 2016 9:14 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Pokud to má cizí techničák tak jde přihlásit i euro 0, mám s tím zkušenost a je povinnost ctít národní registrační doklady po celé Eu.
Jedině zcela nový auto je třeba koupit s COC listem a pak se u nás přihlásí jako funglovka. ale je nutné mít v tomto případě aktuální euronormu pro přihlášení a to euro 6.
Volvo FL 614.
čtv zář 15, 2016 9:43 pm

tenzkm
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 20, 2016 2:38 pm
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek

taky jsem nedávno řešil dovoz soupravy. Nejdříve jsem chtěl ušetřit a zajet si do D sám. Pak jsem ale narazil na firmu Technocar z Kroměříže. Ta je ze stajného města jako já. Tak jsem si sjednal schuzku s nějakým panem Dočkalem který mi vytipoval soupravu kterou sem chtěl. Vozím lehké odlitky z plastu prostorové takže jsem baral MANa s tandemem. Za nějaký poplatek mi auto přivezli, zařídili český značky, leasing, servis a dostal jsem pul roku záruku. Při servise mi měnili oleje, filtry, přední stabilizátor a přední světla. Kabina vyčištěna a jak nová. Příště když budu řešit dovoz tak jedině s nima. Mám to bez starostí a i se zárukou takže není co řešit.
pon říj 24, 2016 7:59 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tenzkm: Reklama jak vyšitá! :-)

Dovoz auta není nic složitého, v cizině rádi převozky vybaví, pokud má auto platnou technickou je to sranda... V německu 14-ti denní převozky na 12-ti tunu, cena něco přes 200,-€, vč. pojištění...

U nás při exportu do ciziny ještě jednodušší, 200,-Kč za značku (1 kus), žádná zelená karta ani evidenčka je na úřadě nezajímá... zatím...
pon říj 24, 2016 8:22 pm

tenzkm
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 20, 2016 2:38 pm
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek

není nic složitého pokud umíš německy. Což já neumím. A za další jsou to tři nebo i více dní strávených po německu na technické a na úřadech. A to je taky pro mě hromada peněz když mi souprava stojí. No a to nevzpomínám záruku co jsem dostal, to ti v německu nikdo nedá. A reklamu jim samozřejmě dělám páč jsem s nima spokojený tak si to zaslouží.
úte říj 25, 2016 7:37 am

hubby
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 4:29 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Pokud máš soupravu vybranou a nepotřebuješ jí nějak kontrolovat (stav atd.) Stačí čičmundovi zavolat ať udělá převozky a ty jen dojedeš, zaplatiš a jedeš. Mě to trvalo celkem hodinu(určitě ne tři dny) a na žádném německém úřadu jsem nebyl. Byl jsem pro to v sobotu, jen mě vzali do banky, tam jsem jim dal hotovost do bankomatu, podpis a bylo hotovo.
úte říj 25, 2016 9:25 am

tenzkm
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 20, 2016 2:38 pm
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek

tak jak říkám to jde když umíš německy. Což já neumím. A podle fotek se auto těžko vybírá tudíž prohlídka nutná je. A tři dny počítám že jeden den jedu do německa a druhý den zpět možná až na třetí záleží jak je to daleko. A další den na techickou a úřady.
úte říj 25, 2016 9:34 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

to si tam jel na kole do toho nemecka ne? :lol:
úte říj 25, 2016 8:29 pm

tenzkm
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 20, 2016 2:38 pm
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek

tak do Dortmundu, odkud je ta má souprava, je to nějakých 1000km. Tak za jak dlouho to asi tak sjedeš ty ty chytrolíne?
stř říj 26, 2016 7:12 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tenzkm: Tak pokud musíš točit volantem, nemůžeš shánět auta, to dá rozum. Ale zas máš víc času naučit se jazyk pro příště! :-) A máš pravdu, z Kroměříže je na západ hodně daleko, ale za tři dny i s přihlášením v ČR by byl slušnej výkon, protože za méně než dva to snad ani nejde. To by musel bejt ouřední den a auto hned za čárou... ;-)
stř říj 26, 2016 6:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů