Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

živnostenský list nebo vypis?

Příspěvek

Už jsem dvakrát dostal pokutu ze nemám v autech výpis z zivnostaku. Koncesi mam v každém aute a je platna. Pani na zivnostaku tvrdí ze výpis neotrebuju a policajti že jo ze koncese už dva roky neplati. Tak jak je to. Vnitro doprava.
čtv zář 29, 2016 4:43 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

V dnešní bezdrátové době by si to snad benga mohli zjisit sami a nebuzerovat za kokotiny.
Když si umí stáhnout mýto za jízdy, tohle nemůže být snad problém, pokud to tak nutně potřebují k životu.
Každopádně bych dal řidičům kopie, ať je od nich klid a díky za upozornění, hned to šoupnu do auta taky.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv zář 29, 2016 7:29 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

minule mě buzerovali za tenhle výpis a že mám špatně označené auto, mám označení firmy vždy jen na řidičové straně, no a musí být prý na obou stranách, dřív to nikdy nikomu nevadilo


jinak ohledně povinnosti mít v autě výpis místo koncese jsem se nikde nedočetl, neumím to na netu najít

na kraji mi řekli že koncese už neplatí, takže na vnitro výpis z rejstříku
čtv zář 29, 2016 8:16 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

tak už mi to přišlo z kraje, řízení za neoznačené auto /respektive firma označena jen na řidičových dveřích/

a nedoložení dokladu opravńujících provozování dopravy pro cizí potřeby/ koncese soudruhu policistovi nestačila, potřeboval výpis/

tak nevím jestli se tam mám jet s nima hádat páč to v klidu nezvládnu, nebo se na to radši vysrat


ZÁKON ze dne 14. března 2012, kterým se mění zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony

˙§ 4

Podmínky pro provozování silniční dopravy

Provozovat silniční dopravu pro cizí potřeby lze jen na základě koncese1), nestanoví-li tento zákon jinak.
˙1.
Vydání licence nebo povolení nebo změna licence nebo povolení32)



pořád to nemůžu vykoumat kde je psáno že koncese nesmí být :?:
úte led 24, 2017 7:50 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak hlavně jestli si neprokaučoval toto:
http://www.dnoviny.cz/dopravni-politika/cc
2012 už se vydávaly výpisy ze živnostenského rejstříku...

Jináč si na úřadě posyp hlavu popelem a pokud si ještě žádnej průser neudělal, tak to bude za 1000 pokuta+1000 řízení...
stř led 25, 2017 12:04 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

neprokaučoval,to jsem tenkrát řešil tu transformaci nebo jak se to jmenovalo, spíš mi pak bylo řečeno na živnosťáku že koncese pořád platí tak jsem nechal v autě koncese a ono je to asi jinak
stř led 25, 2017 7:22 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Vašek - pokuta za neoznačené vozidlo?? Kruci, tak to abych je už konečně polepil, že? Za 3,5 roku s tím nebyl problém, a ani sem nikdy neslyšel, že by za to rozdávali pokuty...

Pokuta byla 150EUR v SK za hasičák, takže sem je hned dovybavil.

V každém autě má řidič koncesi, výpis z živnosťáku, výpis z Obchodního rejstřiku, Eurolicenci, kopii velkého TP, kopii provedené STK, papír od hasičáku a kopii provedené zkoušky tachografu. A při kontrolách to snad nikdy ani všechno nechtěli.
Výpisy si jednoduše stáhneš ze stránek úřadu a vytiskneš, chlapi je mají v autech takto, žádný originál, nebo ověřené kopie...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
stř led 25, 2017 9:03 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

xkubicek: kopii TP je snad osvědčení o TP (malý),STK je snad známka na značce, a tacho je nálepka kastli, já ji mám pod dveřmi. Rodný list vozíš?
stř led 25, 2017 9:54 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

bylo označené, ale jen na řidičových dveřích, tudíž podle soudruha a dle zákona špatně
stř led 25, 2017 10:06 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Za neoznačené vozidlo nad 3,5t se u nás pokuty snad ani nerozdávají. Sepíší s řidičem jen protokol, uklidní ho, že to je jen formalita, kterou musí dát do správního řízení a časem přijde na firmu vyúčtování - horní hranice je za tuto maličkost 100 000,- Kč.
stř led 25, 2017 10:17 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

tacho je nálepka kastl
Dnes ten papír po mě chtěl, ukázal jsem ho a jel dál...
stř led 25, 2017 6:37 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

no otázka, jestli věděl, že se to lepí na kastlu, nebo kde v zákoně je že vozíš papír?
stř led 25, 2017 7:37 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Hele, rači jim dám pár papírů do složky, a když se najde blbec, tak ten papír prostě vytáhne a ukáže, o nic nejde, těch pár papírů se do složky vejde, auto je uveze a na to vlastně ty složky mají.
Než se s policajtem hádat, tak rači kopíruju a dávám do aut každou pi..vinu. V SK u N. Zámků chtěl po šoférovi papír prokazující atestaci hasičáku, nestačila mu taková ta nálepka na něm... A šup, hned z toho byl flastr 150 EUR.
A pak hádej se kvůli kousku papíru, prostě to nemá smysl.
Auta sem už pro jistotu polepil, nálepky byly, ale čas na polep ne...

DriverBrno - kopie velkého TP mají proto, že ten samý krišot u N. Zámků chtěl po šoférovi doklad o emisní třídě, nemohl mu vysvětlit, že když se vyřizovala mýtná krabice, tak sme to museli dokládat, jelikož nemám nové auta, ale r.v. 2012, a papíry od emisní třídě někde bývalý majitel potratil, nebo mi je prostě nedal, tak vozí chlapci v autech kopie velkého TP, a jako prokázání emisní třídy mu to stačilo, je tam uvedena norma.
STK mají jen tak pro jistotu sebou, kdyby náhodou, a tacho to samé...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv led 26, 2017 7:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů