Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

AD: jeď bezpečně a všechno zkritizuj

Příspěvek

Já mám Janek proto, že se jmenuji Jan. Dá se tu dohledat v příspěvcích, kde dělám a že pivo a rum určitě nekonzumuju víc než je obvyklé, protože vozím denně lidi. Přezdívku anonymus, nebo co to máš si dává kde kdo.
Jinak co píšeš je tvoje věc a mě to zajímá toliko, že je to subjektivní pocit toho novináře, od kterého si to převzal.
Kritizovat dovede každý, ale já s pneu nemám žádný problém. Navrhni řešení nebo kandiduj do sněmovny, tam to můžeš změnit.
čtv lis 02, 2017 3:53 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Janku, já také nemám problém s pneu. Jezdím na tom, jako všichni ostatní, tedy na letních a na hnací nápravě je hrubší vzorek.
Jenom jsem tady zveřejnil ten fakt, že kamiony a autobusy jezdí na letních pneumatikách celoročně, protože se blížilo inkriminované datum 1-.11. A to je každoročně probírané téma v médiích. Další kritika v médiích začne s prvním větším sněhem. To v TV zase začnou chytří redaktoři kritizovat ,,řidiči kamionů zase nepřezuli na zimní pneumatiky" . To je všechno a Ty jsi se tady do mě pustil a přesvědčuješ mě, že samozřejmě běžně jsou k dispozici zimní ( tedy skutečné zimní pneumatiky a ne jen s nápisem M+S ) pneumatiky na autobusy a kamiony. Já vím a tvrdím, že dost často jen jedná o tu značku na boku, ale jsou to letní pneumatiky !! Tu značku tam mnozí výrobci dávají jen z důvodu marketingu, tedy aby prodali. :(
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát lis 03, 2017 10:37 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Nase media TV netreba vubec resit,kamion je vecne tema.Vcera na Prime Lotys od Kreiss rozsekal tu vystraznou sipku na D8,asi prispal muj nazor,myslis ze ho nekdo zastavil?Jen se resilo jak je to mozne,no normalne,usnul a jebnul do ni,maji nakoupenych milion silenych passatu skodoveknase policie slavna,,kamerovy zaznam na kterem i dite pozna ze to je cervene nove fh,napis firmy i spz LV a nic....Pneu u nas prezouvame za zimni pred prvnim snehem,to je v klidi,na leto dojizdim slejky.Sundat snih ze strehy mi nedela problem sundat,bez pouziti rebriku vylezu na strechu navesu,za kabinou fh,lopatu i smetak mam na vratech umistneny tak otazka par minut a mam to dole.Ze to nejde mele jen ten co se mu nechce,nebo ma jeste vetsi pupek nez ja.nebo mu to je uplne jedno ze za nim litaji ledove bloky o vaze nekolika KG.Az on pojede ve svem tdicku za kamionem a vyvali mu to sibu na jeho mazlikovy,zacne uvazovat jinak konecne.
Neřeším...
sob pro 30, 2017 4:34 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

jozine a ty máš pochozí střechu na návěsu? A seš si vědom, že tím porušuješ bezpečnost práce, kterou jsi zcela jistě podepsal svému zaměstnavateli a že v případě úrazu dostaneš suchý z nosa? No a pokud by tě nedejbože odvezli rovnou v černé sanitce poslední cesty, tak to stejný suchý dostanou i pozůstalí. A asi by je zrovna nějakej vyvalenej šíbr netrápil. Ale chápu, že každej to vidí asi jinak. Všichni si pamatujeme, jak nám MD a ŘSD slibovalo rampy, ale pořád jsou tak nějak v klidu na těch institucích....
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned pro 31, 2017 12:56 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Ja mam shrnovaci strechu,certiffikat XL.co ma kazdy dnes.Jak chodis po prickach nikdy to pod tebe nespadne.Mych sto kilo jak rozdelis na dve mas to 50.kolik si myslis vazi tezky mokry snih.Spadnout muze kazdy i ja to je jasne,ja se jen nevymlouvam na nejake rampy ktere nejsou a nikdy nebudou,u nas nejsou normalni parkoviste na toz rampy.Takze to budem delat dal kazdy po svem,ja si to sundam nez vyjedu,protoze vim jake to je dostat ledem z plachte(rok 2004 tehda jsem mel fungl nove osobni Volvo,v Hranicich na Morave jsem byl bez siby,outo z BCL Logistik) a ty cekej na ty rampy az ti je nekdo postavi.
Neřeším...
ned pro 31, 2017 9:29 am

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Ja mam posuvku, nahore jen 4 pricky. Když to mam na vikend doma nalozeny a naprsi a pak to zmrzne tak tam v pondělí mam tak 20-30cm tlusty kry. A to je parada to dostat dolu. Když tam lezu tak zebrik a mobil sebou (kdybych se propadl tak at si zavlolam pomoc na vyprosteni at tam neumrznu. Je to malo kdy ale je to opruz balancovat na kluzky plachte s ledem ale preci nekoho nezabiju.
ned pro 31, 2017 1:37 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Poslední příspěvky se mi líbí. Jde o to nějak to zmáknout, aby to šlo. Ne se vymlouvat, že to nejde. Přeci máme hlavu.
ned pro 31, 2017 3:22 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Opruz to je to kazdopadne.Ja nikde nenapsal ze to delam levou zadni nebo ze mam radost vylozene jak vidim 20 cm cepici nahore.Ted jak je kolem nuly porad,v patek umyju,nahore zustane hodne vody ktera zamrzne a v pondeli tam mam kusy ledu.Pokud jsem prrazdny je to ok,vlezu do navesu a tou fajkou na shrhnovani palchty ty kry rozbiju na male kusy ,ze vnit mydlim,tak sednu za volant a najedu na kruhac co je 100m od firmy pockem az na nem budu sam apod plynem hodim 3kola.Vetsinou vse spadne.
Neřeším...
ned pro 31, 2017 4:51 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Pánové je to situace na hovno a situace není jednoduchá, taky jsem si říkal, že se nic stát nemůže a ejhle 2 roky léčby a řada operací z pracovního úrazu. Pokud někdo takto odklízí střechu se může zdát ušlechtilé a zodpovědné, ale až nastane ten okamžik s velkým O a bude z vás třeba kvadruplegik, rádi by jste se tloukli do hlavy, ale ono to nejspíš nepůjde. Ale v duchu se budete utěšovat, že je zachráněn jeden šibr. Nemyslím ten co byl z tohoto fora dříve odejit. I takto se může člověk na sníh na střeše dívat ne?
Vše nejlepší v novém roce.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned pro 31, 2017 8:49 pm

strap
Příspěvky: 77
Registrován: čtv srp 01, 2013 8:38 pm
Bydliště: valachy

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Chlapi je silvestr a vy resite picoviny jak pubertaci je videt ze ste k tomu volantu prirostli tak vsenej d o noveho roku a uz nemakejte
ned pro 31, 2017 8:53 pm

úte led 02, 2018 12:12 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Pánové, pár lidí tady uvažuje rozumě, tedy nebudou riskovat zdraví a život, jen proto, že ti co se mají strat a zajistit legální možnost odstranění sněhu a ledu se střechy vozidel, se nestarají a je jim to naprosto jedno.
Ti co za každou cenu polezou kam nesmí, budou dělat to co je zakázané a ještě si myslí jak nejsou dobří !!?? :D
Zřejmě si neuvědomují, že pokud skončí na invalidním vozíku, s důchodem cca. 6300Kč/měs, protože by víc nedostali. A co jejich rodina, z čeho bude žít ?
Pokud mají úvěry či hypotéku, tak je rychle navštíví exekutor a rodina skončí na ulici !!
To se vám přehnaným aktivistům opravdu vyplatí ?
Věřte, že zaměstnavatel bude první, který u soudu bude tvrdit, že to po vás nechtěl, dokonce vás nechal vyškolit, že na kamion ani lézt nesmíte !!
Tedy každý se na vás hezky vykašle.
Takový přehnaný pracovník to většinou kurví i jinde. U rampy dává postýlku, nakládá místo odpočinku, dělá opravy velkého rozsahu na cestách.
Zrovna na jednoho v neděli došlo, neustále se vnucoval, podrážel ostatní řidiče tím, že opravovat to, co patří do servisu.
Potom jezdil unavený, protože místo víkendového odpočinku opravoval. No a v neděli mu shořel kamion, zřejmě se nevšiml že má prázdné kolo, že to hulí jak tovární komín a nakonec to shořelo do mrti ! :wall:
Tak někteří dělejte dopravcům za 12 - 14 tis hrubého blbce dál !!
Takoví Jankové a další, jistě jim zaměstnavatel platí almužnu, neplatí noční příplatky, svátky atd. a oni mu polezou po zmrzlé střeše ? :naughty:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 08, 2018 11:40 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Běž už dopryč

Příspěvek

Zase prudíš kryple. Vsadím se, že ty si ani neuklidíš v autě, protože to nemáš zaplacené. Ohánět se zákonama a nechytnout na práci může jen vemeno.
pon led 08, 2018 12:45 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Janku 1, uklidni se a nenadávej. Já jsem také slušný.
Tady je vidět, co jsi za arogantního člověka. Zřejmě se tak chováš i na silnici, že ?
To jsou ti nervózové, co neustále blikají, houkají a vyjíždí jako by na předjíždění i přes plnou čáru, kterých je za mnou občas více. Každý hrozně pospíchá, nejraději by jezdil jako osobákem.
Ty budeš někomu vyčítat, že nedělá zakázané a nebezpečné práce ? Kromě toho, na bednu mrazáku či plachtu, není ani možné vylézt, pro běžného člověka. K tomu bys potřeboval 5 - 6 m žebřík, ovšem člověk by si koledovat o úraz, protože by žebřík zřejmě uklouzl na sněhu či ledu.
Kromě toho, kde by asi řidič takový žebřík vozil ? :evil:
A Ty by sis ho jistě kupoval ze svého minimálního platu, aby jsi podpořil chudé dopravce. :D

Kromě toho, Ty vlastně děláš u firmy ? Řidiče, nebo děvečku pro všechno ? Co máš v pracovní smlouvě ? Pokud jezdí š mezinárodní dopravu, tak máš dělat jen běžnou kontrolu, drobnou údržbu a hlavně řídit a odpočívat.
Nechám si zdát, že ve své přehnané aktivitě, ten sníh házíš s postýlkou na TG, že ? Zřejmě to bereš jako odpočinek.
Protože se do mně neustále navážíš, tak se tedy podívej, kolik kamioňáků před výjezdem šplhá na návěs a lopatou sklízí sníh, nejlépe před výjezdem někdy 02:30 ráno, někde v noci, někde na parkovišti u dálnice !!

Po pravdě, já jsem to zatím nikde u nikoho neviděl.
Pánové kolegové tady, napište kolikrát jste takovou uklízecí akci viděli někde na parkovišti či u skladů ve firmách ? :clap:
myšleno samozřejmě bez speciální rampy.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 08, 2018 6:20 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Prezente.

Příspěvek

Vzhledem k současnému počasí je vidět, že akorát hledáš záminky ke konfliktům. Sníh nikdo neviděl dva měsíce a ty tady provokuješ někoho, kdo by se shodil před svým zaměstnavatelem ?
pon led 08, 2018 8:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů