Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:38 pm, celkem upraveno 1 x.
ned led 14, 2018 2:35 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

sof: Ano, je talentovaný... A když mě to zrovna začalo bavit, když to první kolo voleb včera nedopadlo až tak zle... :D
ned led 14, 2018 2:48 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Atw service
Kdy mě zaplatíš??? Slávek říkal že určitě dělám u Tebe v kanclu, tak by to chtělo nějakej bakšiš. Nevíš jak dlouho u Tebe jsem? Můžu si to vybrat v podobě služby, začátkem srpna by se mě šiklo podium na fasťáček...
ned led 14, 2018 3:34 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Venca R: Čoveče Venco, víš jak je to... Prachy nejsou, šofér samý pako, furt odcházej, nechtěj makat, samá kontrola, pokuty, teď ten sníh na plachtě do toho, asi to brzo zabalim... Protože si u mě teprve od 10/1, tak nečekej nějakou zálohu dřív než koncem února, spíš v květnu, tady nejsme v Americe... Ale abys neztrácel motivaci pro mě makat, můžu Ti slíbit slevičku na stage ze známosti... :wink:
ned led 14, 2018 4:20 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Venca R... hele asi tak ...NIKDO Ti nedá to, co já Ti slíbím :think: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sorry za OT
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned led 14, 2018 4:26 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

k těm předpisům a bezpečnosti práce

předpis je jedna věc a realita druhá, striktně podle předpisů bys udělal polovinu práce, nejen v dopravě, ale v jakékoliv jiné firmě

jeď bezpěčně se chytil sněhu, ale takových témat je daleko víc, třeba couvání, jak můžeš couvat když tam nevidíš, co když někoho zajedeš? voláš pokaždé náležitě poučenou osobu?

nebo jak odjišťujete plachtu návěsu když se má nakládat jeřábem za přední čelo, to si volá řidič pokaždé nějakou zvedací plošinu?

nebo umývat čelní okno tahače, není to už také práce ve výškách? :-)

když přes noc napadne sníh na plachtu tak nevyjedu dokud neroztaje? budu čekat až řsd přistaví plošinu?

komu se nechce tomu se nechce, tak raději vymýšlí tisíc důvodů proč něco nejde


že mi kradou náklad, no však co, otrokář to má určo pojištěný... aspoň bych to nakopl a potáhl aji s čorkařema než se nechat vybrat

že bude pak otrokář v hajzlu a bez peněz když bude muset zaplatit náklad, peníze pak budou chybět i na tvoji výplatu to už je asi každýmu jedno nebo ti to ani nedojde, z cizího krev neteče

umělec ti orve co může,/naštěstí už žádnýho takovýho nemám/ auto týden v servisu, ale mistr by chtěl výplatu jak kdyby jezdil, že platíš spoluúčast i když máš pojištěno ho nezajímá

otrokář má asi peněz dost, zaplatí vše, strhnout si nedovolí nic. nedej bože chtít po někom 1000kč spoluúčast ze 100tis škody, hned si zloděj
ned led 14, 2018 4:47 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Vašku, prostě vám mnohým dopravcům dělá problém dodržovat to, co vám zákon nakazuje a to so jste si ujednali ve vlastní pracovní smluvě !
Potom to zlehčujete a vše problémy dopravců přenášíte na řidiče.

K tomu kradení nafty či nákladu, ano řidič bude za těch 12 tis nastavovat vlastní krk? :D kromě toho jsem o tom nepsal já, ale souhlasím s autorem !


Možná jeden ČR řidič minulý týden bránil šéfovi naftu, tak ho u Lipska zmlátili tak, že je v nemocnici a je otázkou, jestli to přežije !!
Tak asi tak vy chytráci mnozí dopravci !!!
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
ned led 14, 2018 5:22 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

proč píšeš bludy o 12tis když bys náklad nebo naftu nechránil ani kdybys měl na pásce 50, trošku zbytečná póza
ned led 14, 2018 5:32 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

vašek.... taky souhlas :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned led 14, 2018 9:12 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

Vašku podnikateli, ještě dodávám, že ten řidič co ho zmlátili před týdnem u Lipska, byl Čech a bylo mu 26 let.
Vy mnozí podnikatelé, si pletou řidiče s ochrankou !! :shock:
A požadujete aby vám chránil vaše majetky ! Pro zajímavost vám prozradím, že řidič ani nemůže zatelefonovat, pokud bude taková banda krást naftu či náklad. Oni totiž před akcí zapnou rušičku frekvence telefonů !!! Pokud by řidiči chtěli pravidelně parkovat na autohofu, tak mnozí dopravci nechají platit parkovné řidiče ze svého, jako JP Spedition, p. Pavlíček z Kralup nad Vltavou.
Jen jste tady na netu chytří, ale jinak vy vybraní jedinci, co tady napadáte řidiče, stojíte za velké ...........? Chce se mi z vás zvracet !! :twisted:
Vy by jste nejraději nic ze svých povinností nezajistili a spoléháte na to, že všechno nějak vyřeší řidiči za vás, že ? :mrgreen:

Hlavně jsem toto téma založil kvůli tomu, že bohužel odpovědní lidé, naprosto neplní své povinnosti, tedy neumožní řidičům legálně a bezpečně sklízet sníh a led ze střechy kamionů.
Je to všeobecně známo, po léta.
Za tento stav naprosto prokazatelně mohou:
- dopravci, kteří v místě parkování na firmách, nezřídili sklízecí místa na sníh a led.
- vedení ŘSD, nerealizovali sklízecí rampy na parkovištích a nezajistili nakladače a auta, které by sníh nakládali a odváželi.
- vedení skladů, kde kamiony parkují při čekání na nakládku a vykládku, tam by také měli být sklízecí místa

Pro zajímavost, v Londýně na placech skladů, dokonce fungují mobilní myčky kamionů. Umyjí kamiony, které jsou přistavené u ramp. Tedy než je naloží, tak je kamion umytý. :D
Jen pošlou fakturu dopravci za umytí. :D
Samozřejmě že řidiči ani nesmí skládat či nakládat, dokonce je nepustí ani do skladů ! :clap:

Tak se vážení dopravci nad sebou konečně zamyslete !!
Vy se místo toho, aby jste se konečně začali chovat v souladu s 21 stoletím, tak raději držkujete na řidiče, co všechno musí dělat za vás !! :doh: :mrgreen:
Když to tady po pravdě pranýřuji, tak se vám to nelíbí a pouštíte se do mě! :mrgreen:

Je nejvyšší čas, konečně se ozvat a nenechat si od těch mnohých vyčůraných dopravců líbit, ty jejich mafiánské praktiky !!! :clap:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 15, 2018 8:44 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

hele já nikoho nenapadám, a nevím jestli bys neměl zajít na gastroentro když se ti chce pořád zvracet

napadáš, nadáváš a zvracíš tady pořád jen ty, na všechno a na všechny



když budou mít všichni dopravci ve firmě plošinu na odstranění sněhu, tak co pak dál, co bude s těma co je to chytlo mimo firmu? Neměl bys zavolat nebo napsat na MD nebo řsd ať to nějak řeší? Nebo jak se to má řešit aby bylo učiněno legislativě zadost? Nebo si má dopravce koupit auto s plošinou a ráno objíždět parkoviště po republice a sundávat sníh z návěsů? Nebo čekat na parkáči do jara?

Jak bezpečně a legislativně správně odjistit plachtu na návěsu zepředu si mi taky neporadil..... jen furt nadáváš....
pon led 15, 2018 9:21 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

rakouští dopravci jsou taky pěkný svině

Obrázek
pon led 15, 2018 9:40 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

jed bezpečně, je to bezpečné? tenhle žebřík by měl problém se sněhem vyřešit /plus povolení lékaře k práci ve výšce vyšší než 1,5m nad okolním terénem

speciální žebřík, helma, ochranné brýle, pracovní rukavice, pracovní boty, dvě ruce, hráblo a snad to půjde......


http://alusysteme.ch/contents/de-ch/d43 ... eiter.html
pon led 15, 2018 11:24 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:38 pm, celkem upraveno 1 x.
pon led 15, 2018 2:31 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Řidič kamionu většinou nemusí odstranit sníh a led, ze střechy kamionu.

Příspěvek

mě se žebřík pozdává, ale ptám se odborníka na bezpečnost Jeďbezpečně jestli je to tak OK?

sem se dočetl pokud máš žebřík tak je to práce ve výškách s dalším zajištěním až od 5ti m v úrovni nohou, tak to by mělo být na návěs ok

samozřejmě po proškolení ják se má sníh z návěsu odstraňovat, a jednou ročně má majitel firmy povinnost provádět kontrolu žebříku. zaměstnanec který jej používá má povinnost provést vizuelní kontrolu vždy před použitím žebříku :D

ale stejně myslím že když by zaměstnanec z něho sletěl a měl úraz, tak by na zaměstnavatele vytáhli dalších 20 paragrafů o kterých s nikdy neslyšel, na to dám krk

třeba jestli máš zapsané kdy jsi naposled provedl kontrolu žebříku, kdy byl zaměstnanec naposled proškolen a milion dalších sraček
pon led 15, 2018 2:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů