Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Jíro Y , několikrát jsem to tady psal.
U Voldřicha jsem byl cca. necelé 2 roky. Voldřich mě plácal po ramenou a pozval mě na konci roku na firemní akci, kterou dělá každoročně. :)
Ale jak mile jsem požadoval proplatit starou dovolenou a následně i novou, protože nebyla řidiči obecně u něho vybírána a bohužel ani placená. Tedy u mezinárodní dopravy, u vnitra údajně ano. Po nepříjemných diskuzích, mi řekl, že mi proplatí pouze polovinu, více prý podnikatelsky neunese, ale abych to nikomu dalšímu neříkal, že já ji budu mít částečně zaplacenou. Samozřejmě že jsem to řekl ostatním kolegům. Tedy aby se nenechávali okrádat, ne jen o dovolené, ale o sváty a příplatky za noc a přesčasy.
Tak jsem byl okamžitě ten nejhorší nežádoucí element. Ano, přidalo se k Voldřichovi několik řidičů, ale jednalo se především o ty řidiče, kteří musí být Voldřichovi zavázáni, protože jim půjčil peníze a oni nemají na okamžité vrácení dluhu.

Nevím o jakém Milanovi P. mluvíš, tak nemohu k tomu nic říct.
O těch dalších, údajně podnikatelích, také nic nevím, nevím jaké to je u nich ve firmách, ale jenom jsem reagoval na jejich oponování, o mých názorech a zkušenostech ve firmách .
To že na tom většina řidičů v ČR není dobře, tedy jsou honěni, dělají další práce za jiné lidi, mnohdy si mají opravovat vozidla a ještě jsou placeni minimální mzdou.
O tom se snad není třeba dohadovat, to je všeobecně známo, že ?

Tady se tady po zkušenostech moc lidí nezapojuje do diskuzí, protože si užili v minulosti také posměch a urážky, pokud něco napsali, tedy pravdu. Pravda se bohužel v dnešní době moc neprezentuje, hlavně pokud se negativně o něčem napíše. Tedy Tito lidé, si to tady jenom přečtou a raději se nevyjadřují, alespoň ne veřejně. Maximálně mi napíší SZ.

Mě o nic nejde, nejsem rozhodně závislí na příjmu za ježdění, nikomu nic nedlužím, tedy nejsem nikomu za nic zavázaný a je mi naprosto jedno, pokud se někde pohádám za pravdu a skončím.
Příjem za tuto práci mám jen na víc, k současným příjmům, jak důchod, tak za pronájmy bytů. Tedy příjem za ježdění, já každoročně procestuji, jak na motorce, tak obytným autem, či jachtou po mořích.

Pro ty zvědavé, kolik mám příjmy. Protože jsem nikomu nic neukradl a příjmy mám legální a všechny řádně zdaněné, tak nemám v tom tajemství.
Společně s manželkou, která je také v důchodu, máme měsíčně něco málo přes 80.000kč a vzhledem k tomu, že bydlíme ve svém novém domě, kde máme minimální režie, tak nemáme ekonomické problémy.
Kromě toho, jsme si v aktivním věku platili dobré pojistky s hodnocením spořící částky, tak právě nyní na jaře nám to končí. Tedy nám pojišťovny vyplatí nemálo financí.

To není vytahování, ale jen chci poukázat na to, jak by se lidé měli ekonomicky chovat v produktivním věku. Aby v důchodu nenadávali na dobu.
Ale v mém případě to není důvod, abych se nechal okrádat nějakým vypečeným dopravcem, třeba neplacením dovolené a svátků , jako u Voldřicha.

Myslím si, že i v důchodu si mají lidé aktivně užívat, například cestovat. Proto já pracuji jen v zimě, nebo dělám práci, kde se pracuje jen 14 dní v měsíci, abych měl čas si užívat.

Tak a nyní se zase do mě můžete pustit !! :D
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
stř led 17, 2018 8:40 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Pýcha předchází pád.
stř led 17, 2018 12:31 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

prosííím, prosíííím, teď ještě tu o červené Karkulce :-)
stř led 17, 2018 1:27 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

koukám, že páska je pro každýho tabu, tak sem "šlehnu" dvě pro srovnání ...jak by páska měla vypadat .... ( pro ty, co rádi fakturaci a km....) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sice to není žádnej šampionát , ale já si nestěžoval ....na nějaký začernění seru :wink: :mrgreen:

Obrázek
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát led 26, 2018 8:14 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

v 89 roce 5tis. byl určitě slušnej nadprůměr, ale to asi nebylo za celej měsíc MKD. Todle bych viděl jako lepší vnitro převážně. V 2002 20 tis. na pásku čistého taky pěkný. Premie, odměny, příplatky, kdo to má v roce 2018?
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát led 26, 2018 9:27 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

kuntík... ani jedno není kamionka
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát led 26, 2018 9:58 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:45 pm, celkem upraveno 1 x.
pát led 26, 2018 10:42 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

sof... pěkný.. v rámci tý mizerie v ost dobrý ....ono jsme na tom +- všichni stejně ...jedinej rozdíl je v přiznaným základu....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát led 26, 2018 10:49 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

sof-hezky plat.Muzu te ujistit ze to tu nikdo nema,kdo jezdi u ceske firmy s ceskyma spz.A to jako ze ridici dokazi prehanet,zvlaste ti nasi,to asi vis.Ja mel za listopad 49500,nikdy jsem vice nevidelal tady,ale to byl extreme,priznanych klasicky 18cisteho zbytek bokem.
Neřeším...
sob led 27, 2018 5:41 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Jožin. a odvody ti strhávají nebo ne? z těch 18 bys odváděl za sebe nějaký 2tis měs státu, nejspíš asi dostaneš čistou těch +-40 a odvody asi platí za tebe z těch 18
ned led 28, 2018 12:03 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Tak někteří pánové tady na fóru.
Do mě se navážíte, když kritizuji to, že mnozí dopravci se chovají podvodně. Pomalu by jste mi oči vyškrábali, jak někteří řidiči, tak hlavně dopravci. Vlastě co si to já dovoluji, takto obviňovat ty chudáky dopravce, že ?
A na druhou stranu, tady veřejně informujete o penězích ,,bokem " , tedy penězích na černo. přitom ty doplatky bokem, znatelně přesahují ty peníze oficielní !!
Když si uvědomíte fakt, že to je například u 150 řidičů u jediné firmy x 12 měsíců, to je obrovská suma peněz, která ne jen že není zdaněna, ale je otázkou,kde ji majitelé firem berou?
Vždyť dopravci nemají běžně k dispozici hotové peníze a ještě k tomu čisté. Ty musí někde přeci záhadně a nelegálně vzít ? Jak je ,,vytáhnou " z účetnictví , aby tam nechyběly ? tedy tu částku musí nahradit podvodnými doklady !! :mrgreen:

Je to chyba státu, že toto přehlíží a toleruje. Jak mile by se u firmy oběvila pracovní smlouva s minimální či těsně nad minimální mzdou, měla by být automaticky provedena kontrola takové firmy !!
Je každému jasné, že se jedná o podvod, protože tuto práci řidiče kamionu, nikdo nebude ve skutečnosti vykonávat jen za minimální mzdu !!! :doh: :mrgreen:
Ve skutečnosti bude skutečná mzda nejméně cca. 25.000Kč v čistém, akorát že velká část na černo ,,bokem " .

Tak se zase do mě pusťte. :D :hand:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 29, 2018 8:25 am

Ozzizo
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 29, 2009 2:59 pm
Bydliště: na čtyřech perech

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

A jak jsi to praktikoval ty u svého podnikání?
pon led 29, 2018 9:28 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Ozzizo a ostatní, mám to stále dokola opakovat ?
Já nikdy jsem neměl autodopravu a ani bych ji nikdy nechtěl, protože ti mnozí nenažraní podnikatelé v autodopravě, ty ceny tak sundali na režijní ceny, že rozumný člověk do toho nepůjde !!
Pokud je důchod přes 15 tis. tak plat nebyl zřejmě minimální, že ?
- Automechanici si pronajali u mě jednotlivé boxy dílny a dělali sami na sebe, tedy legálně na ŽL.
- Na čerpací stanici, jsem dal možnost vydělat především starobním důchodcům, či invalidním důchodcům a ti pracovali na jejich přání krátkodobě, protože měli své aktivity ( rybáři, chaty, zahrádky, vnoučata atd. ) tak ty samozřejmě pracovali na dohodu, za velmi slušné peníze. Ale na jejich přání, pracovali jen 3 měsíce v roce. Tak se jich postupně střídalo stále dokola víc. Nebyl to problém, protože to byla práce na zaučení.
- Kompletace drobných výrobků doma, které jsem já patentoval, tak jsem podpořil především maminy na mateřské, případně důchodce. Také logicky na dohodu, ani to jinak nešlo. Ale vydělávali si super peníze. Nemohl jsem uspokojit jejich známé o práci.
- Piloti - instruktoři, také to byla práce na sezonu. Tedy jsem jim pronajal letadla.
- Bagry, tam pracovali jen rodinní příslušníci. Cizí lidé se neosvědčili, ( nafta, melouchy,ničení strojů ). Kromě toho, tuto práci jsem vždy na čtyři měsíce v zimě přerušil, v zimě se zemní práce nevyplatí. Ty čtyři měsíce měli lidi maximální podporu, protože měli hodně slušný plat. Kromě toho si na tyto měsíce ještě našetřili.
- Sauna, solárko, masáže, tam fitko, pracovala má manželka.
- Já jsem měl ještě společenství v jiných firmách, s jiným společníkem.

Nikdy firma neplatila pokuty, nikdy žádná má firma nikomu nedlužila, vždy a řádně jsem odváděl všechny daně a poplatky. Tak co se tady do mě někteří stále naváží ??? :D
V současnosti nepodnikám, jenom se elegantně svezu autem, za velmi slušných podmínek. Výdělek každoročně s manželkou procestujeme.
Pouze pronajímáme své nemovitosti, činžák a domek, které máme 25 km od svého bydliště. Tam tedy nikoho nezaměstnáváme, není to ani podnikání podle živnostenského zákona a tedy na to není žádná živnost!! :D
Tak asi tak. :D :D :D :shock:

Tak kdo se zase do mě pustí ? :cry: :wall: :hand:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 29, 2018 10:21 am

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne stř led 19, 2022 2:15 pm, celkem upraveno 1 x.
pon led 29, 2018 10:41 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

153, to byla jedna s firem, kam jsem dal kapitál na rozjezd, ale protože jsem to nechal na společníkovi, jelikož jsem byl dlouhodobě mimo Tábor.
Dopadlo to tak, jak to často bývá. Firma se ani nerozjela. Tak jsem ji po čase zlikvidoval.
Ale nikomu jsem nezůstal dlužen, jen jsem na to projel nějakou kačku.

Ale nikdy jsem u jiného podnikání nikomu nikdy neplatil žádné černé peníze a ani nevím kde bych ty čisté peníze bral.
Příjem byl na faktury, tedy bezhotovostně, nebo přes registr čerpačky, tedy jsem neměl žádný příjem jako třeba hospody atd.

Tak co komu na mě stále tak vadí, že někomu stojí za to šťourat ?

Já tady oprávněně kritizuje současný neutěšený stav mezd v autodopravě. Tedy to, že lidé pracují za minimální mzdy !! A zbytek, jak tady lidé potvrzují, je na černo !! :doh: :evil: :

A to se jedná o stovky firem, které mají i stovky zaměstnanců v jedné firmě.
:hand:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pon led 29, 2018 11:18 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů