Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Předem se omlouvám, že jsem toto téma zařadit do legislativních témat. V sekci dopravci, se jedná vždy o konkrétním dopravci.

Ze zkušenosti ne jen mé.

- Tedy podvod na řidiče začne již inzerátem, kde se slibuje něco, co se následně ukáže jako nepravda. Inzerát má jen přilákat ,,tažnou sílu" , tedy řidiče.
- Podvod pokračuje pracovní smlouvou, respektive ústním oznámením ze strany zaměstnavatele, který suše oznámí, že nebude přeci platit odvody ze mzdy v plné výši. Tedy oznámí, že v pracovní smlouvě bude dohodnuta jen minimální mzda, někdy se ,,překonávají" tím, že dají o několik stovek nad minimální mzdu.
- Slibují, že zbytek peněz zohlední v penězích na ruku, tedy černých penězích, nebo v dietách, které navýší. To jsou ti slušnější dopravci. Někteří rovnou řeknou, že si řidič přijde na další peníze na dietách, tedy na základních dietách. Tedy že mají v součtu peněz dost.
- Pokud se parkuje a střídá kamion mimo firmu, kam musí řidič dojíždět za své režie ( přitom má být v tomto případě placen již z bydliště, tedy hodinově po opuštění bydliště a náklady na veřejnou dopravu či náklady svého osobního vozidla, tedy vyhlášený tarif za km. tedy dle typu vozidla, cca. 6 - 8 Kč/km ). Někteří dopravci slibují, že si může řidič natankovat na firemní kartu PHM, na cestu, tedy jen to co projede, nikoliv na skutečné provozní náklady vozidla. Bohužel často zůstane jen u slibů, protože se potom neznají ani k této almužně za dopravu ke kamionu.
- U většiny dopravců, se řidiči za celý rok, nedočkají žádných prémií, tato kolonka na výplatní pásce většinou celoročně zůstává prázdná. Tedy pokud se vůbec obtěžují dát výplatní pásku !! Tedy to znamená, že řidiči pracují špatně, že k základnímu a ještě k tomu minimálnímu platu, nedostanou žádné prémie ? To za bolševika, jsme měli každý měsíc prémie a to od 300Kčs do 1.200Kčs a to tenkrát byl nějaký peníz !!
- Za to se často řidiči dočkají strhávání za kde jakou drobnost, někdy i vymyšlenou dopravcem. Například: palety, jejich poškození a neuznání při výměně ve skladech, nad spotřeba PHM ( přitom je nezajímá, že honí řidiče v rámci šetrnosti za mýto, po šouskách), za styl jízdy ( řidič se nevejde do zelených grafů v počítači o jízdě. Tempomat, časté použití brzd atd. Někteří dopravci dokonce určují maximální povolený počet použití brzd na 100km. To vede k tomu, že někteří řidiči brzdí parkovací - ruční brzdou, místo provozní brzdou !! ).
- Při čerpání dovolené, zaplatí řidiči jen to co je na pásce, nikoliv to, za co řidiči opravdu pracují, tedy nepřidají tu částku, kterou dávají bokem na černo. Tedy řidič nedostane o dovolené celou svou mzdu ( nemyslím tím samozřejmě diety). To samé se děje i v případě nemoci či úrazu. Tedy dopravci řidiče zase okrádají. Díky tomuto vyčůranému systému, řidič nemá možnost ani získat třeba hypotéku na byt či dům, protože s pohledu banky, je sociální případ.
- Mnozí dopravci nedají žádné či skoro žádné pracovní oblečení ( pracovní oblečení nemusí být zrovna montérky).
- Mnozí dopravci nechtějí platit položku za každoroční školení řidičů. mají platit ne jen položku za školení, ale i zaplatit v průměru čas strávený na tomto školení.
- Mnozí dopravci neplatí každoroční lékařské opakovaní lékařské prohlídky.
- Mnozí dopravci neuzavřou a neplatí pojištění léčebných výloh do zahraničí, na služební cesty.
- To že nevybavují řidiče mapou či navigací, které tyto pomůcky potřebují k výkonu povolání, se ani nebudu vyjadřovat. Mě nikdy nedali ani tužku !! Zřejmě by to ekonomicky neunesli.
- Mnozí dopravci neplatí placené parkoviště, pokud na něm třeba jen občas řidič na víkend zaparkuje. Například JP Spedition,pan Pavlíček, Karalupy nad Vltavou.
- Mnozí dopravci v rámci šetrnosti, nemají ujednány asistenční služby, na opravy na cestách a na případné ubytování na hotelu.
- Mnozí dopravci výslovně zakazují či omezují, jízdu po placených silnicích.
- naštěstí jen někteří dopravci, nutí řidiče, vlastnit druhou kartu do TG. kamion přeci nevydělává, pokud stojí, kamion musí jezdit, že ? A řidič, ten moc odpočívat přeci nemusí !! Jeden dispečer se mě po telefonu ptal, když jsem oznámil že dělám 11 hod. odpočinek. To musíte 11 hodin spát ? Nestačilo by jen 3 - 5 hodin ?
- Mnozí dopravci neplní svou povinnost a předem nedávají diety na cestu, dle délky předpokládané délky služební cesty. Tedy cca. 80% diet předem !!

Jaké máte vy zkušenosti s dopravci ? Případně s dispečinkem ? :doh:
Naposledy upravil(a) jeď bezpečně dne sob led 13, 2018 10:59 am, celkem upraveno 1 x.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát led 12, 2018 10:57 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

OFF TOPIC !!! Založ si chlívek/doupě/noru v "Uživatelské sekci"... Jistě Ti to doporučí i správci fóra...
pát led 12, 2018 3:28 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

raději ať si založí vlastní firmu, nabere šoféry, nakoupí techniku, a dá každýmu 50 čistýho přes papír, vždyť je to tak jednoduchý.....
pát led 12, 2018 3:34 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Vašku, nejde o to, jestli to je jednoduché.
Jde o to, že to je základní podnikatelská povinnost !!
Nebo si opravdu vy tady někteří rádo by podnikatelé, myslíte že platit oficiálně jen minimální mzdu a zbytek formou šedé ekonomiky, tedy na černo ? Vím, ono to je tak vžité, že si mnozí myslí, že je to tak správně a snad i legální ?
Já mít máslo na hlavě, tedy se budu k zaměstnancům chovat jako gauner, tedy je okrádat, tak zalezu a nebudu tady dokonce prudit !!
Já jsem do důchodu firmu měl a to co zaměstnanci dostali, tak šlo výhradně na výplatní pásku !
I já jsem si vytvořil a podepsal pracovní smlouvu,přesně dle zákona, kterou jsem si podepsal jako firma a vedle jako zaměstnanec. Odvody jsem řádně odváděl a dneska mám nadstandardní důchod. :D
Současný stav mě opravdu vadí, jak hnusně většina dopravců zachází s řidiči. Je veřejné tajemství, že drtivá většina řidičů kamionů, má mzdu minimální, či lehce nad minimální mzdovou úrovní .
Já se snažím bojovat za mladé, já mám své zajištěno. Kromě toho, nejsem rozhodně závislí, kromě důchodu, jen na mzdě za řízení. Prostě jsem se včas zařídil.
Proto lituji lidi- řidiče, kteří bohužel pracují za stávajících podmínek a jejich budoucí důchod bude kolem 6.000Kč - 7.500Kč.
Vždyť mnozí řidiči si ani neberou celou dovolenou, právě kvůli malému oficiálnímu příjmu. To je také všeobecně známo.
To vyhovuje uvedeným vyčůraným dopravců hned dvakrát. :D
Za dovolenou zaplatí almužnu a díky tomu, že ne každý si dovolenou řádně vybere, nemají problém při zástupu o dovolených. Ani většinou nemohou, protože nemají řidiče na víc. :cry:
Vážení řidiči, uznejte veřejně to, co dobře víte. Prostě v dnešní době jsou řidiči kamionů většinou ohodnoceni opravdu špatně. odečtěte si diety, to není mzda a to co zbude je či není almužna ?
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát led 12, 2018 7:14 pm

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Ty snad oravdu nejseš normální.Další vlákno ve kterým budeš jen všechny urážet a hlásat ty Tvoje moudra. :wall:
pát led 12, 2018 7:46 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

pro pana Jamala,
- pokud jsi řidič, tak nevím co Tě uráží ? Hájím zájmy řidičů.
- pokud jsi dopravce, tak vytvoř řidičům slušné podmínky a budou Tě řidiči jen chválit !
- já tady jen píši, to co je opravdu pravda a co řidiči vědí, že se to tak u většiny dopravců děje.
- neznám řidiče, který by nechtěl pracovat u slušné firmy, která to nepraktikuje tak, jak tady v úvodu píši.

Prostě mělo by se pracovat tak, aby řidiči i dopravci byli spokojeni.
Přeci není možné, aby dopravce neplnil to má a přitom bohatl a řidiči budou jen zneužíváni za minimální mzdy. Tak jak to dnes ve většině případů je !!
To má být podle Tebe urážlivé ? Tak se prober. :doh: :shock:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát led 12, 2018 8:42 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

pokud dopravce bude plnit co má ze zákona, tak se ti to stejně zase nebude líbit, dle platové třídy cca 18 hrubého, + nějaké hodiny navíc, furt to bude málo....... i když je to podle zákona.

zaměstnám tě podle zákona, dám ti prac pomůcky, prac oděv, helmu, boty, brýle, šulek do uší, navigaci, mapu, proplatím dovolenou, školení, doktora, dám ti ocejchovaný hasičák, vnitro diety, věrnostní, prémie za spolehlivost a nedemolování techniky, příspěvek na dojíždění,a stejně se ti to podle zákona nebude líbit


podle mě je to vždy hlavně o dohodě mezi řidičem a firmou, co může nabídnout firma a co řidič, a buď se dohodnou nebo ne
pát led 12, 2018 9:17 pm

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Hájíš naše zájmy?,promiň to jsem nepochopil.Vždyť u Tebe je každej hlupák,podvodník a zloděj.Neznáš mě a klidně napíšeš že značně překládám soupravu :clap:
Mě to neuráží,v podstatě je mi Tě líto.
pát led 12, 2018 9:49 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Pane Vašku vy mi dáte 18 hrubého přes pásku? Tak to k Vám nejdu, já mám totiž exekuce(alimenty) a von mi to exekutor(bejvalka) sebere...za 10 by to nešlo?
pát led 12, 2018 10:36 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Jenom žasnu....
BES - běs
pát led 12, 2018 10:48 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Je to pro tvoje děcka Milane P. Na děckách chceš šetřit ?
sob led 13, 2018 9:29 am

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Tak tentokrát plně souhlasím s Jankem 1 !!!

Lidi kteří jsou tak vyčůraní, řekl bych spíš šmejdi, kteří si chtějí užívat výdělků jen pro sebe a vlastním dětem, by nejraději nedali nic. A protože i tu současnou almužnu zřejmě nehodlají platit, tak musel zasáhnout exekutor !! :clap:
Tak to jste se pane Milane P projevil. !! Fuj fuj fuj !!!
Snad dětem dám především, i kdybych sám měl jíst jen chleba !!

A pro Jamala.
Ano, hájím zájmy řidičů i tím, že kritizuji ty řidiče, kteří přetěžují záměrně soupravu, kteří záměrně přetěžují značně mosty, budou vědomě porušovat BOZP atd.
Pokud se někteří z nás budou chovat takto, tak řidiči budou za povl.
Řidiči by se měli semknout a požadovat slušné jednání, slušné sociální zajištění, slušné platy, delší dovolenou na 6 týdnů, zaměstnavatelem hrazený pobyt o 2 týdenní dovolené na podnikovém či smluvním zařízení ( jako to mají letečtí dispečeři, nebo strojvedoucí ) , ti mají rekreační středisko například v lázních Luhačovice .
Nebo si myslíte, že máme jednodušší práci, jak strojvedoucí ?
Byla vypracována studie a bylo zjištěno, že řidiči kamionů prožívají větší stresy, než piloti dopravních letadel. :doh:
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob led 13, 2018 10:51 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

ano, strojvedoucí nebo pilot, i se na to tak dlouho studuje......


než mít šofca kterej má pořád se vším problém, tak bych dobudoucna opravdu uvažoval o autopilotu

jeď bezpečně nemůže sundat sníh z plachty, vyměnit kolo, v noci aspoń naoko pohlídat náklad, prostě nemůže skoro nic, snad jen dát ruky na volant a točit

tímhle přístupem že nic nejde a vše je problém se smazávají výhody řidičem řízeného auta ve prospěch autopilota
sob led 13, 2018 12:08 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

To budeš mít vousatý vnuky než se dočkáš autopilota, navíc nebude nikdy samostatný, tak jako u letadla. Je to utopie.
sob led 13, 2018 12:25 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Je většina dopravců slušných, či jsou často podvodníci ?

Příspěvek

Mám takovou radu! Když řidič nechce tuto práci vykonávat za stanovených podmínek které si určíme ,musí opustit kolektiv (ihned)a pracovat jinde.Třeba ve fabrice na dráze ,kaufu ,lidlu ,a tak pod.Auto odstavím a hůře opravdu už více nebude.Už je to skoro jedno zda jezdí 5 nebo 8 aut. Než se dohadovat a mračit se na sebe, dám mu obálku na dobré vztahy a čus!! Nebo řidiči si nakoupí svoje soupravy a můžou si určovat dovolenou, diety a ty ostatní odborářské výhody, které mu zákon určuje.
sob led 13, 2018 2:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů