Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Euronovela - nová školení, profesáky apod.

Příspěvek

Od 1.4.2008 prá ma platit euronovel tykající se profesionálních řidičů..že k získaní profesáku bude potřeba školení o délce 280 hodin a bude to stát zhruba 60 tisíc...
Je to pravda nebo ne? Někdo říka, že jo...a někdo zas, že to neprošlo přes vladu. Jestli to bude platit, tak teda nevim nevim..to si ani dost dobře nedokážu představit.
A ještě mi není jasný, jestli to školení musí absoluovat jen ten, kdo dostane profesák nebo i ten kdo od 1.4. nastupuje poprvé do práce, ale profesák už má dýl..nebo i když někdo mění práci..jak to je??
úte led 08, 2008 1:06 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

to bude platit jen pro nové adepty ne?
si představ že firma o 30 šoférech zaplatí za každého tolik peněz, to by byl pěkný pakec. a ten čas s tím strávený...
kdyby to platilo pro všechny tak tu za chvilku nikdo jezdit nebude
úte led 08, 2008 1:21 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

no ja nemyslim za každýho..ale jen za ty co nově nastupujou..ale třeba to tak není..nevim..
možná to je jen proty co budou žadat nově o profesák..myslim, že to odradí strašnou spoustu novejch lidí od ježdění...a ty co do toho přeci jen budou chtítí jít, tak to budou muset řešit , tak se upíšou nějaký velký firmě na několik let a ta jim to zacvaká....
úte led 08, 2008 1:30 pm

Uživatelský avatar
bhuz
Příspěvky: 675
Registrován: čtv lis 09, 2006 5:49 pm

Příspěvek

.. myslim, ze uz to tu jednou bylo ..blbost :roll:
úte led 08, 2008 2:08 pm

pitbulls
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 05, 2008 4:11 pm
Bydliště: Sokolov

Příspěvek

jo je to shválený a začne to platit od 1.4.2008 - kdo nebude mít profesák, tak vstupní školení 280 hod. ve zkrácené verzi 140 hod. , jinak ten kdo profesák má bude mít jen roční školení 7 hod. a po 1.4. si musí zajít profesák vyměnit

kdo nemáte profesák tak do března koukat udělat :lol:
úte led 08, 2008 7:30 pm

pitbulls
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 05, 2008 4:11 pm
Bydliště: Sokolov

Příspěvek

jinak nejde o to zda někde řidiče z povolání děláte nebo ne, ale o to jestli profesák máte nebo ne
úte led 08, 2008 7:32 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja jsem kapanek zpozdenej, ale jesli to chapu takze kdyz mam platnej profesak tak musim jit a udelat si 280h???? to se me zda jako blbost to by asi tak cca mesic minimalne na cestach nebyl ani jeden kamion
úte led 08, 2008 7:40 pm

Uživatelský avatar
Tablet
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 26, 2007 3:47 pm
Bydliště: Osoblaha

Příspěvek

Už jsem to taky někde četl je to na p..u nejvíc mě na tom štve, že to nestihnu a kde na to vezmu prachy vůbec nevím, ale upisovat se někde na x let se mi moc nezamlouvá
úte led 08, 2008 7:41 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Mack píše:ja jsem kapanek zpozdenej, ale jesli to chapu takze kdyz mam platnej profesak tak musim jit a udelat si 280h???? to se me zda jako blbost to by asi tak cca mesic minimalne na cestach nebyl ani jeden kamion
pro tebe platí těch nových sedm hodin asi
úte led 08, 2008 7:44 pm

Uživatelský avatar
bhuz
Příspěvky: 675
Registrován: čtv lis 09, 2006 5:49 pm

Příspěvek

.. podlozte to faktem, ne jen dohady ..dekuji :!:
úte led 08, 2008 8:43 pm

pitbulls
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 05, 2008 4:11 pm
Bydliště: Sokolov

Příspěvek

pokud profesák na C eventuelně C+E máš, tak pouze po 1.4.2008 zajdeš na Městský úřad a necháš si vydat novou kartičku - měla by být asi jiná - nevím, žádné vstupní školení 280 hod. neděláš, ten tvůj nový profesák bude mít platnost 5 let - ty budeš jen chodit každý rok na 7 hod. školení, neboť za těch pět let musíš mít 35 hod. školení , aby ti po pěti letech vydali nebo prodloužili profesák.

Je to OK? :idea:
úte led 08, 2008 8:44 pm

pitbulls
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 05, 2008 4:11 pm
Bydliště: Sokolov

Příspěvek

pro bhuz - jaký chceš podklady?

euronovela prošla poslaneckou sněmovnou a schválil jí už i senát, teď to jde na podpis k prezidentovi - pochybuji, že by to nepodepsal - účinnost je od 1.4.2008

jinak na těchto stránkách http://www.autoskol.cz/phprs/ je i dosavadní znění a změny k 1.4. :twisted:
úte led 08, 2008 8:49 pm

Uživatelský avatar
bhuz
Příspěvky: 675
Registrován: čtv lis 09, 2006 5:49 pm

Příspěvek

.. sorry, ale zpravy nestiham :?

.. ale stejne mi nerikej, ze to pri dnesnim kurzu kvalifikovanych ridicu, chteji uzakonit ..to si kazdy rozmysli, zda-li mu za tech par zbrdliku stoji toto povolani vykonavat :!:
úte led 08, 2008 8:54 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

bhuz píše:.. sorry, ale zpravy nestiham :?

.. ale stejne mi nerikej, ze to pri dnesnim kurzu kvalifikovanych ridicu, chteji uzakonit ..to si kazdy rozmysli, zda-li mu za tech par zbrdliku stoji toto povolani vykonavat :!:
asi tak..máš pravdu..ale to je našim zakonodárcům srdečně jedno..bez mrknutí oka nas potopí všechny..začalo to na hlavu postaveným silničním zakobnem..pokaračuje to profesákem za 60 tisíc..a kdoví co si vymyslej zejtra..rok od roku je to s touhle profesí a tímhle podnikáním obecně hroší a horší..každej rok vymyslej novej způsob jak z nás tahat peníze a jak to znepřijemnit..nevim kam až to půjde..ale je to šilený..
snad pomůže nove vznikající združení profesionalních řidičů...musíme se všichni sjednotit..a ne jen hrabat na vlastním dvorečku...vidíte jak to tady vypadá..jde to všechno do pr..le. Všimli jste si co dokazali sjednocení řidiči, třeba ve Francii? To samé můžem i my...může si zlepšit život, ale musíme chtít a můsí býtr sounaležitost..to už v česku teměř neexituje...
úte led 08, 2008 9:08 pm

pitbulls
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 05, 2008 4:11 pm
Bydliště: Sokolov

Příspěvek

já si také nedovedu představit, jak to bude fungovat a jaký to bude mít dopad, já nejsem řidič z povolání , ale C a E mám, profesák si jdu na C v lednu udělat (mám jen na B) - , protože, kdybych šel někdy jezdit, tak určitě ne s tím abych dával 30 nebo 60 tis. za profesák

podle mě větší firmy to novým řidičům zaplatí, s tím, že u nich vydrží nějakou dobu, jinak to budou platit, bude to bič na nové řidič, zaměstnavatel je potom sedře z kůže :twisted:
úte led 08, 2008 9:28 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů