Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ADR

Příspěvek

Kdybys to nekdy cetl to narizeni tak mas parkovat na zvlastnich mistech tomu vyhrazenych.Takze porusujes hned prvni bod.Ja se neptam tebe kde ty parkujes.to je tvuj problem.Nam servis v GB plati to neni problem ale misto na adr tam neajdes,na frigo obcas ano.Budu se opakovat,v cele eu krome PL nejsou vyhrazene mista pro ADR,ja to zada vyhlaska.Tudiz bych ji zrusil stejne jak AETR v CZ.Nejsou mista.
stř pro 26, 2018 8:13 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ADR

Příspěvek

Vyhrazene parkoviste pro ADR jsou povinne pouze pri preprave velmi nebezpecnych nakladu (mimo jine i kvuli mozne kradezi takoveho vozidla). Jinak si muzes parkovat kde chces. V pokynech k preprave dostanes seznam bezpecnych parkovist. To ze nekdo postavi parking a na par fleku bokem jebne ceduli pro ADR, to mu neprikazuje zadna vyhlaska. Vyhrazene parkoviste musi byt oplocene, mit kamerovy system a byt 24h nonstop pod dohledem. To je vyhrazene parkoviste pro ADR! Jinak jsou nejake prepravni naroky na obal, mnozstvi nakladu na dopr.jednotku atd. Riziko je v co nejvyssi mire eliminovane, tak aby nebyl nikdo ohrozeny! Proto kdyz se vedle tebe na parkaci postavi nekdo s oranz. cedulema, tak bych byl v klidu. Takove riziko si nikdo nedovoli. Typicke parkoviste pro ADR je treba u Valencienes - Aire La Sentinelle
pát pro 28, 2018 11:21 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ADR

Příspěvek

Tak to shrnem v PL to bubuji spatne a zbytecne,cesky model je spravny. :D
pát pro 28, 2018 11:59 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ADR

Příspěvek

Ale to jsem nerekl. Je dobre, ze se o to nekdo stara. Ale neni to povinne na kazdem parkovisti misto pro ADR. A pokud nekdo s adr stoji mezi ostatnima na parkovisti, tak neprepravuje velmi nebezpecny naklad ( pro ktery je urcene vyhrazene parkoviste) a proto se neni ceho obavat ( ze to jebne a vsichni vyleti do vzduchu v okoli 300m :D ). Polaci mysli na vse, ale stavi to ve vlastnim zajmu (coz urcite neni spatne) ne ze jim to narizuje vyhlaska o ADR.
pát pro 28, 2018 12:46 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: ADR

Příspěvek

kdyz mam k nakladu bezpecnostni plan a danou trasu tak mam mít vyhrazena parkoviste? plan mam, trasu mam, a v anglii stojim v prumyslovce s otevrenyma vratama, rano zalepim pripadny diry a hura domu. Zajimala by me povinost ci nepovinost zamestnavatele proplacet parkoviste, napr v anglii
sob pro 29, 2018 10:39 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: ADR

Příspěvek

S tými vyhradenými parkoviskami, takto sa to píše v knižke čo som dostal na školení:
Obrázek Obrázek

V označenom článku je spomenutá tabuľka A. Tabuľka A je dosť veľká, druhá knižka a aj tú by mal dostať každý šofér na ADR školení.
Obrázek

A v tej knižke si nájdeš svoj naložený produkt a skontroluješ si to.
Obrázek

V praxi som to nikdy nepoužil a parkujem kde chcem. Ale teraz keď budem mať čas si v knižke skontrolujem produkty čo vozím.

Poliaci majú dobré parkoviská. Ale tie Jožinove poľské ADR parkoviská, to nieje pre šoféra žiadna výhra. V poľsku som si všimol, že na dosť normálnych parkingoch je zákaz pre ADR. A potom sú tam tie jožinove ADRky. Ale tie v praxi vyzerajú takto.
Obrázek Obrázek

Veľká pumpa, veľké dobré parkovisko a na výjazde len jeden ADR pľac. Ale ten by sa mal používať len pri nebezpečných nákladoch s mimoriadnymi dôsledkami. Aspoň tak to chápem ja. Netvrdím, že mám pravdu, niesom ADR poradca.

Jedno parkovacie miesto, občas na niektorej poľskej pumpe je málo. Podobné parkovacie miesta na pumpách bývajú aj nemecku a aj v iných krajinách som to videl. Veľmi často bývajú obsadené obyčajnými ne-ADR kamiónmi.

Povinnosť preplácať parkoviská v anglicku dopravca asi nemá. Firma v ktorej robím je lakomá a šoférom parkoviská preplácať nechce. Ale v anglicku ich platí. Firma, ktorá nechce šoférom platiť parkoviská v anglicku by tam asi ani nemala jazdiť.
ned pro 30, 2018 12:59 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ADR

Příspěvek

No nevim...ja si myslim ze s ADR urcite nemuzues stat kdekoliv,jak pises.Taky si nadale myslim ze polsky model je nejlepsi zatim co jsem videl,naejhorsi je cesky-zadny.o tom proplaceni-tak zmen firmu,jsou firmy kde to bezne proplaci.U nas to je dokonce tak ze jak spim na servisu za 31liber,proplati ho bez problemu a jak spim zadarmo,v zone jak pises ty,sef mi prida 300kc za noc.Uplne na pi.u,uz to ctu ty chytre kecy,ale 300 na zemi nenajdes.Jezdim casto do Coventry,mam tam 4 parkoviste u cesty,tam spim zadara ,pise mi 300 a nikdy se mi tam nic neztratilo.Jen naposled jsem tam dojel 2O minut pred koncem vykonu,dvakrat je objel,bez sance to tam zaparkovat.Tak jsem najel na slavny servis na M6,jak to tu kazdy chvali tu anglii,4mile od vykladky.Zaplatim 31liber,jdu na priserne jidlo(o to tu prece kazdemu jde jak chce spat na servisech)a rano 2mega diry v plachte,vedle polak se 4,z kazde strany preventivne a treti Litevec slozene dve palety zbozi...
ned pro 30, 2018 1:05 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: ADR

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned led 06, 2019 12:23 pm, celkem upraveno 2 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
ned pro 30, 2018 5:00 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ADR

Příspěvek

No,vezl.Aj jsem mel ceou ADR cisterrny i plyny.Ale nechal jsem ji propadnout tak nemam nic uz.ADR ale vubec neni o placenem parkovisti,jak pises je to o tom ze mas stat nekde bokem,za nasypem treba.O tom se bavim.Jako kdyby to mrdlo...V celnistich PL-BY to mas taky tak udelane,stojis bokem.To uz je jedno ja uz to nevozim ani vozit nikdy nebudu takze neresim.
ned pro 30, 2018 5:44 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: ADR

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned led 06, 2019 12:23 pm, celkem upraveno 2 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
ned pro 30, 2018 7:27 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ADR

Příspěvek

presne tak to je v praxi :D
ned pro 30, 2018 8:52 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: ADR

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:09 pm, celkem upraveno 1 x.
ned pro 30, 2018 10:37 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: ADR

Příspěvek

No jenze ty ty cisterny netahas po CZ si myslim ale nekde ve skandinavii,srovnavas uplne jine podminky.Ukaz mi na D1 kde to tam bezpecne odstavis?Vubec nikde.A to se neboj ze tam cisterny nejezdi se vsim moznym.Herzprung je pomalu nejvetsi hof na vychode tak to se musi umet to tak odstavit.Ale to tim ze to nikdo neresi,nejsou mista vseobecne tak se bere co je.V PL taky potkas dementa s cisternou,v ni najaka ADR ,vsechny ty tabule co muzou byt ma otevrene a lezi na pupku v tom SOS zalivku co je doslova metr od dalnice,staci jen aby druhe treti auto jedouci v tom vlaku aut nezareagovalo na nej a unfal je na svete raz dva.
pon pro 31, 2018 10:50 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: ADR

Příspěvek

Nedělali jste ted někdo školení poslední dobou? Prý jsou ti komisaři dost hustí. Za měsíc mi to končí, tak at vím, jestli si to mám vubec obnovovat :think:
stř črc 31, 2019 10:30 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: ADR

Příspěvek

před půl rokem jsem obnovoval na Česmadu včetně výbušnin, přišlo mi to stejný. Testy pod dozorem komisaře z MD, prostě zaškrtneš správně nebo ne, nedá se nic ukecat.
stř črc 31, 2019 10:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů