Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Se spíš divím, že problém nemáte vy co přez noc máte v tachografu prázdno... Bylo by tak krásně jednoduchý např: dojde výkon, vytáhnu kolco, pověsím na okno a vesele si ty svoje třeba dvě hodinky dojedu na plac... To mi co si pauzu točíme, tak aby na kolečku byla 11h neporušená rovná čára tak jednoduchý nemáme. Ale dělejte si to jak chcete, ono asi 1000 lidí = 1000 názorů a to i ohledně 561.
čtv dub 02, 2009 9:20 pm

Uživatelský avatar
stegi
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 03, 2009 7:31 pm

Příspěvek

to petrW: mas pravdu na kolecku se udela jedna cara ale pokud tachograf zavres a pak zase otevres udela se slaba cara v kterou hodinu jsi ho tam dal a v kterou zase vytahl ale jakej je rozdil jestli tocim kolecko dokola a napisu tam od kdy do kdy nebo si vytisknu papir o necinosti kde si muzu taky napsat od kdy do kdy je to uplne stejny a hlavne pro ty komedianti od celni spravy rikali ze ta moznost tu je udelat na 1 kolecko treba vikend.
čtv dub 02, 2009 9:35 pm

Uživatelský avatar
stegi
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 03, 2009 7:31 pm

Příspěvek

to fojcek: dit si to kolecko klidne vytahni a jet treba 10 hodin na domu na plac jde o to jenom jestli se ti vyplati jet bez kolecka v tachografu a se stazenou prdeli
čtv dub 02, 2009 9:37 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kdo tady mluví o porušováni 561 ky ?? jak to budeš dělat když vás bude na auto víc ,, TO TAKY NEBUDEŠ MÍT KOLEČKO CELOU NOC V TACHO. Nemluvím o tom když spíš v autě, to si ho musíš nechat i natočit odpočinek. Ale když jsem doma tak nic nikam nedávám.
to stegi jak poznáš v který den si ho vyndal ??
čtv dub 02, 2009 9:43 pm

Uživatelský avatar
stegi
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 03, 2009 7:31 pm

Příspěvek

to petrW: dit ti rikam ze mas pravdu ze to nepoznas ale jakej je rozdil jestli si napisu papir nebo tam necham tocit kolecko a taky si tam napisu od kdy do kdy (bavim se o tom ze si jezdim na aute jen sam) ale pochop kdyz celneci rikali ze jim to staci tak to asi staci celkove je to picovina zlaty casy kdyz clovek tohle resit nemusel :D
čtv dub 02, 2009 9:51 pm

w50l
Příspěvky: 211
Registrován: úte črc 17, 2007 6:23 pm
Bydliště: Stát Kopytov

Příspěvek

Berme to logicky (i když v zákonech logika není) Přijedu na firmu vytáhnu kolečko a jdu do pr.. ráno dám druhý a jedu. Kilometry čas kdy jsem skončil navazují zase dál. A když někdo jiný s tou károu jede, tak je kravina tam to kolco nechávat.
A jet bez klolečka, to si lajzne málokdo. Maximálně dát tam čistý a pak to napsat na kolegu, který měl dovolenku a papírově mu ji přerušit.
IFA W50L
čtv dub 02, 2009 9:52 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To stegi v tom maš pravdu, napsat si můžeš co chceš, protože papír snese všechno. :D :D :D Al e ono je to myšleno že to má psát zaměstnavatel a ten přece dbá na to abys jezdil tak jak máš :D :D :D :D Mě pobavil jeden kolega podnikatel, kterému vytknul orgán že si podepisuje žlutý sám, tak se jich zeptal jestli to má dát podepisovat manželce , že ta jediná mu může něco odsouhlasit :D :D :D :D čuměli prej jak blbci, protože si mysleli že si z nich dělá srandu. ale on že jako nemá šéfa, že jedině jeho stará mu do toho kecá . :D :D :D :D :D
čtv dub 02, 2009 9:59 pm

Coufy
Příspěvky: 10
Registrován: sob úno 21, 2009 1:25 pm

Příspěvek

nám bylo řečeno na školení v prosinci, v pátek přijedu švihnu tam prázdný to tam nechám protočit do pondělka at se mne neničí hrot ale v pondělí bych si měl ručně vypsat vlastně dvě kolečka jako víkendovou pauzu :) a že žádný žlutý nepotřebuju.
pon dub 06, 2009 11:58 am

Uživatelský avatar
ali.g
Příspěvky: 193
Registrován: ned úno 08, 2009 4:30 pm
Bydliště: Záwada

Příspěvek

No ja když stojim a ležim doma tak v tachografu nemam nic třeba přes vikend, pak dojdu v ponděli rano vypišu žlute na sobotu a neděli a pak hotove" zatim jsem s tim problem neměl.

Ale chci se zeptat mužou chtit policajti, celni sprava po mě stazku?? jelikož mi někdy kolečka nesedi!!
Daf
pon dub 06, 2009 9:53 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

U některých firem se stazky ani nepíšou.
BES - běs
pon dub 06, 2009 9:55 pm

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

Ještě jenom maličkost k těm lejstrum. Musí být dvakrát! Jedno máš sebou, jedno je na firmě. To proto, že policisté a to i v zahraničí mají právo si nechat poslat tu druhou faxem. Je to pro kontrolu, že jsi si ji nevytiskl někde sám. Musí tam na obou samozřejmě být razítko firmy, tvůj podpis a podpis odpovědné osoby která ti to vystavila. A samozřejmě všechny ostatní náležitosti, jako datum vystavení, čas od kdy do kdy....atd.
sob dub 11, 2009 9:26 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

no tak to řekni kde si na to přišel,každý to říká,ale žadná opora v zákoně pro to není,že by si to musel mít dvakrát
stř dub 15, 2009 9:01 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na školení nám to taky říkali, ale v žádném zákoně jsem to nenašel. On ani ten formulář není v 561, zřejmě spadá pod nějaký jiný zákon. Dneska je těch zákonů tolik, že v tom je pěkný chaos.
stř dub 15, 2009 10:06 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To je pěkná blbost. Jak to mám udělat když nemám fax ??? To je samý jedna paní povídala, resp. jeden školitel vyprávěl. :shock: :shock: :shock: Copak jste se všichni pomátli, to chcete vozit s sebou potvrzení o potvrzení na potvrzení pravosti o potvrzení nečinnosti řidiče ??? Příště si budu vozit detektor lži a budu se dobrovolně vyslíchat u četníků. :shock: :shock: :shock: :D :D :D :D
čtv dub 16, 2009 10:00 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

petrW: ještě tady piš o detektoru, někdo si to tady přečte a od příštího roku nás budou všechny vyslýchat :twisted: :twisted: :twisted:
Naposledy upravil(a) Pavel Šebek dne čtv dub 16, 2009 10:10 pm, celkem upraveno 1 x.
BES - běs
čtv dub 16, 2009 10:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti