Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jenom technický dotaz, jak vyplníš žluté kolečko strojově ? A bude někdo prohlížet kabinu a hledat prázdná kolečka ? Potom tě zastřelí pro výstrahu ne ? mám v autě celou krabici orazítkovaných a podepsaných žlutých koleček a nikdy jsem s tím neměl potíž. :shock: :shock: :shock: :D :D
úte bře 31, 2009 8:18 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Nojo, jenže když vyndám v pátek kolečko z tachografu a až v pondělí tam hodím nové, tak mám celý víkend bez záznamu. Tady nejde o řidiče - kterému zaměstnavatel vypíše žluté kolečko nebo lejstro ale o to že auto samotné je bez záznamu a klidně by mohlo celý víkend trajdat.
úte bře 31, 2009 8:23 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ty dokazuješ kolečkama tvojí činnost a né činnost auta !!!!! Auto může jezdit 25 hodin denně a je to jedno. Nechápu jak můžeš nevědět takovej základ. :shock: :shock: :D :D :D
úte bře 31, 2009 8:29 pm

Uživatelský avatar
stegi
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 03, 2009 7:31 pm

Příspěvek

Není to tak dlouho co me zastavila celni sprava a ten komik rikal to same ze do tachografu muzes dat kolecko a nechat ho tam cely vikend tocit a jen dopsat od kdy do kdy cus
úte bře 31, 2009 8:47 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

PetrW: na psacím stroji přece... A to z důvodu, že takhle si to může podepsat a orazit každej truhlík někde na pumpě x km od firmy (jasný, že psací stroj můžeš taky tahat sebou ale je to komplikovanější :) ) Já vím, že dneska každej vozí v autě noťas a není problém vozit i tiskárnu a potvrzení o činnostech tisknout jak na běžícím páse, ale jak lestro, tak žlutý mají být vyplněný strojově
úte bře 31, 2009 8:47 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To se pleteš, strojově vyplněný musí být jen potvrzení o činnostech- lejstro. Samozřejmě že žluté si může napsat každej truhlík , taky si ho sám píšu a podepíšu. A určitě si nebudu kupovat stroj :D :D :D :D Točit kolečko v tachografu je uplná blbost, protože nedokazuje že si neřídil, pouze dokazuje že stálo auto. Mohl si přece jezdit s jiným autem néé? Proč z toho děláte všichni takovou vědu tomu fakt nerozumím.
úte bře 31, 2009 8:57 pm

Uživatelský avatar
Tomino
Příspěvky: 498
Registrován: pát led 26, 2007 6:03 pm
Bydliště: Slavičín

Příspěvek

Mne kdysi chytli dokonce s cizím kolečkem, kolega šel k zubařce prej na hodinu a naložené auto tak že mu ho jen mám zajet vysypat,tak jsme si říkali to nemá ani cenu dávat tam druhé. Jen u nás kilometr cesty z města na smětiště s bordelem. 10 let tam policajti nestali a just zrovna tehdy tam stál odbor dopravy. Mě jsem víc štěstí než rozumu, byli tam 2 ženské a 2 chlapi, ženské si vzali moje doklady a kontrolovali je v autě, chlapi stali u auta a koukali na kolečka, nic jsem neříkal dal jsem jim suverénně kolegovy kolca, prej děkujeme v pořádku, dali mi všechno zpátky a jel jsem. Naštěstí si nevšimli když koukali každý na něco jinýho že je na řidičáku jiné jmeno než na všech kolečkách
úte bře 31, 2009 8:59 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Jenže když třeba točíš 11-ku pauzu, co ti dokazuje, že jsi neřídil?Stejný je to s víkendem.Už sem pár kontrol zažil a s víkendovým točením kolečka problém nikdy nebyl... O tom žlutým, jestli má nebo nemá bejt vypněný strojově se hádat nebudu, používám lejstro tak je mi to jedno, ale třeba to jednou zjistíš až tě čapnou
úte bře 31, 2009 9:09 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já to zjištovat nemusím , protože mám pravdu. A je rozdíl mezi denním odpočinkem, který necháš nakreslit na kolečko(v případě že spíš v autě) a týdenní odpočinek kdy ležíš doma na gauči. Já založím ráno kolečko a večer když končím tak ho vyndám a nechám prázdnej tacho a nic nikam nepíšu. Jenom na dny kdy nemám kolečko píšu žluté .
úte bře 31, 2009 9:15 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

ráno založíš a večer vyndáš? buďto si to po sobě přečti nebo běž na školení :)
úte bře 31, 2009 9:26 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

v pátek skončim nechám...v pondělí vyndám, dám nový a furt dokola, zatim problem nikde ani v CZ ani v EU ...........není to návod... :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte bře 31, 2009 9:33 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

kolečka

Příspěvek

Měl jsem doma kontrolu na kolečka,bylo mě řečeno přes výkend ho prázný nechat točit ,dopsat datum od kdy do kdy ,km 0 .Měl jsem je doma,nikomu bych to nepřál,myslel jsem si že budou za půl hodky hotový,a kulový.Kolečko po kolečku za celej rok, jedno auto aspon hodku,ani vodu nechtěli.Tři hodinky, 3 lidi supr.
úte bře 31, 2009 9:46 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

asi jo , správně by jsi měl třeba když končíš dát čistý, ale jakej to má smysl, když auto stojí tři dny a Ty máš volno? nejsi povinen měnit každý den.... to už dneska je cesta do práce :D :D :D mě, když na to koukali, tak se zajímali o KM čáru a stav a asi dvakrát to kontrolovali i s tacho ale v poho, ale asi co člověk to názor a zkušenost....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte bře 31, 2009 9:59 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

[quoteTy dokazuješ kolečkama tvojí činnost a né činnost auta !!!!! Auto může jezdit 25 hodin denně a je to jedno. Nechápu jak můžeš nevědět takovej základ.

[/quote]

Já vím co souvisí s čím, já jen říkám, co chtějí páni policisté a hlavně celníci a ty ženské z odboru dopravy. Chtějí, aby všechny kolečka na sebe navazovaly a to i přes víkendy. Zřejmě se inspirovaly digitachografama, tam se ukáže kdo kdy jel a kdy auto stálo. A taky jde o případ hloubkovější kontroly - jak tvůj zaměstnavatel dokáže, že jsi nejezdil a že ti jen nevypsal papír a kolečko s jízdou nezahodil? Má kolečka i na víkend - které navazují. Při kontrolách jde vždy o to, co si vymyslí kontroloři, já jen říkám co chtějí, nic víc, nic míň.
úte bře 31, 2009 10:16 pm

Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak je to jak jsem říkal, co člověk to názor, ale i ti kontroloři si můžou vymýšlet jen v mezích zákona.
Jen mi není jasné proč bych měl zakládat kolečko na víkend do tachografu. To že mám týdení odpočinek nemusí znamenat že auto stojí. A to kolečko je na 24H, tak jakej má smyslhonechat protočit dvakrát, jak poznají že se točilo dvakrát nebo třikrát? To je kravina.
:roll: :shock: :?
úte bře 31, 2009 10:42 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů