Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sith
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 11, 2009 6:00 pm
Bydliště: Děčínsko

Příspěvek

Dělal tady někdo autoškolu v Autobaro ve Varnsdorfu? Já ji absolvoval teď o prázdninách, ze začátku docela nezvyk oproti osobáku. :) Všecko šlo ztuha, pak taky 8 rychlostí, ale jinak docela dobrá kára na začátek- Iveco Eurocargo. Hned první jízdu mi bylo oznámeno: " Jedničku tam ani nedávej, je to zbytečný, a trojku taky ne, chová se jak jednička." A jeli jsme.. :D Ale teď si zase zvykám na školu a v náklaďáku se jen tak nesvezu. Nemáte náhodou někdo fotku toho Iveca? Abych měl fotku prvního velkýho auta, který jsem řídil. :D
úte říj 13, 2009 4:44 pm

vilo
Příspěvky: 99
Registrován: čtv srp 07, 2008 10:11 pm
Bydliště: Kalameny

Příspěvek

neviete ako je to teraz so skupinou E ? Mam C,D a chcem si spravit Ecko, lenze su dve skupiny: C+E,D+E.. chcel by som vediet, ze ak spravim C+E ci ktomu budem mat automaticky aj D+E... :?:
úte říj 20, 2009 11:18 am

Uživatelský avatar
Sith
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 11, 2009 6:00 pm
Bydliště: Děčínsko

Re: vilo

Příspěvek

Když uděláš C+E tak ti na řidičák automaticky napíšou D+E i B+E, jestli se nepletu. :D
úte říj 20, 2009 6:18 pm

Zeck
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 17, 2009 11:02 am

Příspěvek

vilo:

ak si urobis C+E nebudes mat opravnenie D+E.
ale ak si urobis D+E, budes mat opravnenie na skupiny C+E aj D+E.
ja by som na tvojom mieste urobil D+E, lebo uz budes mat komplet vsetky skupiny (najlepsie ak sa na tieto veci pojdes opytat do autoskoly).
tuto mas podrobnejsie podla noveho zakona:

j. skupiny C + E oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny C + E, ako aj motorové vozidlá skupiny C, B, T, C1 + E, B + E a podskupiny C1 a B1
k. skupiny C1 + E oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny C1 + E, ako aj motorové vozidlá skupiny B, T, B + E a podskupiny C1 a B1
l. skupiny D + E oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny D + E, ako aj motorové vozidlá skupiny C, B, D, T, D1 + E, C + E, C1 + E, B + E a podskupiny D1, C1 a B1
m. skupiny D1 + E oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny D1 + E, ako aj motorové vozidlá skupiny C, B, T, C + E, C1 + E, B + E a podskupiny D1, C1 a B1

V Cesku to moze byt inak ...
Naposledy upravil(a) Zeck dne úte říj 20, 2009 8:31 pm, celkem upraveno 1 x.
úte říj 20, 2009 7:10 pm

Uživatelský avatar
Sith
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 11, 2009 6:00 pm
Bydliště: Děčínsko

Příspěvek

Tak jsem se přece jenom mýlil.. :?
úte říj 20, 2009 7:31 pm

Zeck
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 17, 2009 11:02 am

Příspěvek

Sith: ale pozri sa v Cesku podla par. 91 zak. c.361/2000 Sb. je to takto:

(2) Ridicske opravneni udelene pro skupinu

a) C+E nebo D+E plati i pro skupinu B+E
b) C+E plati i pro skupinu D+E, pokud ma drzitel ridicske opravneni skupiny D.
úte říj 20, 2009 8:28 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Pokud máš ''E'' tak ti platí pro všechny další skupiny.Například máš''C'' a uděláš si ''E'' tak máš C+E,pokud nemáš ''D'' a časem si ho uděláš ,tak máš automaticky D+E.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
úte říj 20, 2009 8:42 pm

vilo
Příspěvky: 99
Registrován: čtv srp 07, 2008 10:11 pm
Bydliště: Kalameny

Příspěvek

V8: v cesku je to tak, ale na slovensku nie... tu uz nie je samostatna skupina "E"..

Tam kde som robil teraz v lete "D" poukali kurz na vsetky skupiny, ale na autobuse tazne nebolo, tak neviem... zavolam, bude najlepsie..

Tu je ta kocka :), starenka

Obrázek
úte říj 20, 2009 11:03 pm

Scanman1
Příspěvky: 26
Registrován: čtv črc 30, 2009 10:40 pm

Příspěvek

Jestli máš D a C skupinu a doděláš si E, platí pro všechny skupiny tzn. B,C,D + E :wink:
stř říj 21, 2009 12:31 am

vilo
Příspěvky: 99
Registrován: čtv srp 07, 2008 10:11 pm
Bydliště: Kalameny

Příspěvek

takze nastastie je to tak... ak mam C,D a spravim C+E tak dostamem aj D+E...
huraaa :lol:
čtv říj 22, 2009 10:27 am

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

Tak sem dneska konečně dodělal autoškolu ( dodělávál sem si E ) :) vše šlo víceméně hladce, jezdil sem přímo v tomhle ( http://www.bydzovsky.com/images/svan.jpg ), má to trošku ochozenou řadící páku, jinak celkem fajn auto.. už jen počkám na papíry, kartu a hurá na silnice :)
pát říj 23, 2009 12:40 am

Scanman1
Příspěvky: 26
Registrován: čtv črc 30, 2009 10:40 pm

Příspěvek

Icewinter ... přeji ti aby tě to nadšení neopustilo jakmile poznáš pár rádoby "dopravců" :) :)
pát říj 23, 2009 10:06 am

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

No práci už mám zajištěnou, za týden začínám, náky to zaškolení na paleťáku, ve skladě + rozvážka dodávkou a po 2-3tejdnech začnu jezdit.. řídit mě baví, a když mám naftu v auťě, tak z nudy někam jedu, i bez potřeby :-) tak snad to vydrží, a co se týče dopravce, při osobním jednání mi ten člověk přijde jako solidní, nechová se povýšeně, jednal se mnou jak s člověkem kterého zná dlouho a považuje ho za přítele :) ale čas vše ukáže :)
pát říj 23, 2009 5:43 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Jasně Icy, takhle je to nejlepší a neboj, každej dopravce by z Tebe nestáhl kůži, i když všude je něco - zase to není tak horké jak kolikrát tady na foru čteš :lol:
hlavně mít respekt a trochu "strach" to je půlka dobrého startu na velkým.
Jinak co se týče tématu autoškol: mě osobně se hrozně líbí jak v DE jede autoškola a vymete úplně každý parkoviště a připojujou se a sjíždí a pořád dokola - to je fakt o.k. Vyděl někdy někdo u nás autoškolu aby se učili připojovat na dálnici :lol: :lol: (nebo spíš :cry: ) ..... a potom to také tak vypadá
:hand:
pát říj 23, 2009 6:00 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Jj, v Liberci se to učej, protože tam taky mají příležitost - silnice toho typu vede přímo přes město. Ale nedělám si iluze, že z míst, kde je k něčemu takovému daleko, se tam vypraví jen kvůli najíždění.
pát říj 23, 2009 11:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů