Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

talas.m píše:kolik vyfasuju jako soukromník když to nemám hotové a jedu?
já jen že kolega na tom byl už před časem a pořád to ještě nemá v rukách
Co mi řekl známý co maká na inspektorátě tak jízda s truckem bez těchto kokotin a následná nehoda = jet jako pod vlivem alkoholu = automaticky vinen!
Sankce při silniční kontrole nevím jake jsou. Ale ten papír má mít u sebe zaměstnavatel tak nevím podle mě nemá jak zkontrolovat při běžné kontrole zda to mám či nemám....
pon led 07, 2008 7:06 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

no právě ten papír by jsi už měl mít u sebe
pon led 07, 2008 7:08 pm

mirek G.
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 3:08 pm
Bydliště: Ostrava-Radegast 10°

Příspěvek

talas.m píše:no právě ten papír by jsi už měl mít u sebe
Je to možné s tím si nejsem 100% jistý ještě se na to optám!!.. Zní to logicky to jo... :roll:
pon led 07, 2008 7:09 pm

Stryko
Příspěvky: 578
Registrován: čtv led 25, 2007 11:18 am
Bydliště: Poděbrady Kluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hynek píše:Jak na to tak koukám, ještě, že jsem řidič vozidel IZS (s právem přednosti v jízdě) a jsem toho všeho ušetřenej, jinak by mě asi trefilo...
To máš kliku, nicméně vy jako řidiči IZS podstupujete také nějaké "psichotesty" ne? Minimálně máte nějaký vstupní vyšetření že?
úte led 08, 2008 7:25 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Při nástupu psychotesty (to mají ale všichni hasiči, nejen řidiči) a každoročně zdravotní prohlídky (oční, ušní, EKG, neuro, laborka...), fyzické testy a samozřejmě školení řidičů + spousta dalších školení každou směnu.
úte led 08, 2008 8:48 am

Stryko
Příspěvky: 578
Registrován: čtv led 25, 2007 11:18 am
Bydliště: Poděbrady Kluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dobrá děkuji za odpověd
úte led 08, 2008 10:33 am

Uživatelský avatar
Petr.DC
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 23, 2007 10:22 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

U sebe musíš mít akorát lékařskou prohlídku, myslim. Bez psychotestů,EEG a neurologickýho vyšetření ti doktor prohlídku nemůže dát... Psychotesty atd. máš založený u doktora v kartě.
úte led 08, 2008 11:03 am

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

no dyť jo ale jak říkáš bez těch krypltestů ti ten papír nedá
úte led 08, 2008 11:06 am

pitbulls
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 05, 2008 4:11 pm
Bydliště: Sokolov

Příspěvek

for riko:
jakmile chytneš dopravku, tak ty ví co po tobě maj chtít a někteří ti jak tady bylo psáno přeměří i velikost nápisu firmy na dveří a běda jak je o cm menší

jinak jsem to psal už do diskuze vedle, když nemáš platnou lékařskou prohlídku , tedy po novém EEG,psychotesty tak máš sankci 5 až 10 tisíc a zákaz řízení od 6 měsíců do jednoho roku

tak si spočítej jesli se ti to vyplatí
stř led 09, 2008 11:23 am

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Tak jsem se dnes vratil z treti dvouhodinovky z autoskoly a jsem zhnusen. Clovek, kterej me zaucuje se ke me chova jako hovado. Vysvetluje tim stylem, ze po me rve a pokud se neco nepovede hned na poprve, tak krici, ze mi to rikal a jestli nejsem debil. Totalne me psychicky rozsekal. Kdyz jsem delal pred deseti rokama na auta, tak jsem se do autoskoly tesil. Tohle je ale mazec. Priklad z dneska. Zaparkuj 40cm od patniku. Protoze s Ifou nemam ten spravnej odhad a s tim picusem jsem furt ve stresu, zaparkoval jsem tak 10 nebo 20 cm. Nemoh jsem to zkontrolovat zrcatkem, protoze predemnou ten patnikovej pas zacinal. Takovyho pripada jako jsem ja prej nevidel a dalsi hemzy. Nebo jedu a predemnou cyklista. Ten curak drzel hubu, misto aby rekl jak si predstavuje manevr. Predjet a vybocit, nebo se tahnou chvilu za nim. Tak samozrejme ja jsem chtel to prvni. Kdyz uz jsem byl za nim a chtel vybocit, najednou jsem se lekl jak ta mrdka na me zarvala co si jako myslim, ze chci udelat. Vyhodnotil jsem teda, ze ho predjizdet nemuzu, kdyz si to kokot nepreje a musel jsem prudcejc pribrzdit a tahnout se x metru za nim. Mezitim uz samozrejme zezadu toho meli vsechny auta a jeden kamion plny zuby a natvrdo tak 6 kousku nas zacalo predjizdet. Takze jsme vytvorili nebezpecnou prekazku. Kdyz jsem se ho zeptal co jsem mel teda spravne kuva podle neho udelat, tak mi odpovedel, ze si mam precist vyhlasku a cosi ve smyslu, ze bych prejel plnou caru, kdybych ho predjel a ze jeste jsem byl za tim cyklistou v nedostatecne vzdalenosti. Misto aby mi predem rekl, jakej manevr si v danou chvili predstavuje, tak cekal co udelam, aby me mohl zjebat asi tak jako tak. Kokot roku. a to nemluvim o tom, ze hned prvni jizdu misto aby jsme vyjeli za mesto, tak jsme krosili po meste v plne spicce. Slo to ale myslim, ze lepsi si je zvyknout na velikost a vubec na ten carostroj nekde mimo obec. Takze jsem mel respekt jako prase, kdyz jsem v tom sedel a valil ve meste a do toho mi ten blazen behem prvnich dvou 45 minut vsechno vysvetloval, vcetne meziplynu a dvakrat spojka. Kdyz se neco nezadarilo, okamzite nasledovalo s kym ze to jede a ze to jeste nezazil.
Tak jsem se tu vypsal, at se mi ulevi a zitra se jdu odhlasit a prihlasit jinam. Majitel je uplne v pohode, tak jsem sel k nim. Nenapadlo me ale kdo pro neho dela. Nejakej hajzl, kterej uci uz od svazarmu a nebyl dost chytrej na to, aby si zalozil vlastni skolu a vyrejzoval prachy. Jinak jsem jel chvilku s kolegou a k tomu se choval jakz tak slusne, takze kdo mu neni sympatickej, ten u nej zazije peklo. A to jsem si doted rikal, ze to vydrzim a ze mi jde o ten papir. Pak mu reknu jakej je kokot. Jenze jsem si uvedomil, ze ve stresu uz jezdit nechci. A za ty prachy takovej pristup. Nehlede na to, ze je s tema komisarema nebo ted to ma nekdo z magistratu, co prezkusujou jedna ruka a mohl by me nechat pekne potrapit a nakonec potopit. Takze novackum jako jsem ja doporucuju, at se bavi i s intruktorem, nez nekam vlezou. O technickym stavu Ify uz se vubec nebudu zminovat. :mad: :shock: :evil: :mad:
ObrázekObrázek
čtv led 17, 2008 6:27 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

A kdyby nahodou mel nekdy nekdo taky takove problemy a nevedel, tak hodiny z predesle autoskoly, ktere jste odjezdili, se prepocitavaji a plati v druhe. O to pak budete platit min. Predesla autoskola vam potom rozdil musi vratit. Jeste na vas muze zkusit nejaky storno, ale cert to vem.
A dobre vybirejte, ne jak ja, protoze takovej hnusnej instruktorvam, muze rizeni i pekne zhnusit. Ja doufam, ze jinde se mi radost z rizeni vrati.
ObrázekObrázek
čtv led 17, 2008 6:38 pm

gretzky
Příspěvky: 125
Registrován: pát dub 06, 2007 10:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Něco podobnýho sem zažil, když sem si dělal Béčko, samý ty čuráku, kreténe a tak dál... :?
Ale na druhou stranu sem si ty rady ňák vzal k srdci a za těch 12 let žádná nehoda a to ňákej miliónek sem najezdil auto, moto, bus, náklaďák dohromady...
Respekt by měl bejt. A co se týče toho předjetí cyklisty přes plnou čáru, tak myslim že podle toho novýho debilního zákona se fakt nesmí, asi vo něj máš radši štrejchnout :lol:
Kdyby opsali vyhlášku 99 z roku 1989, tak by to bylo asi v cajku, všechno jasný a počítalo se s tim, že řidič neni debil a trochu přemejšlí :wink:
čtv led 17, 2008 7:53 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

ti co byli za mnou meli caru v riti. Ale jasne jsme v autoskole, tak mi mel s predstihem hned rict co a jak a ne pockat co bude. Protoze i kdyz jsem nakladacky emryo, tak tipuju, ze cyklista byva nekdy orisek i pro ostrileny borce.
Jinak to zes nemel problem s bourackama bude nejvic tvyma schopnostma, nez ze se s tebou nesral. No ja jsem typ co uznava autoritu, takze kdyby byl drsnej a prisnej jako tak, tak to beru, ale jeho styl vyuky je na hovno.
ObrázekObrázek
čtv led 17, 2008 8:12 pm

gretzky
Příspěvky: 125
Registrován: pát dub 06, 2007 10:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

A když sem dělal bus, tak to byl vyloženě pohodář, v kurzu sme byli 3, já, jeden kluk z čsad a ňákej hoteliér, kterej neměl ani c a ten neuměl jezdit ani s osobákem, tak ho vyhodili, ale až u zkoušek. Tvrdil že jezdí po obrubníku a chcípá mu to díky stresu...
Když sem jel s instruktorem sám, tak sme občas brali hezký holky co stáli na zastávkách a čekali na bus, von jim pak nabízel kafe nebo cocacolu a jestli si taky nechtěj udělat D :D
čtv led 17, 2008 8:20 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

to je v pohode :-) Doufam, ze na podruhy drapnu taky pohodaka.
ObrázekObrázek
čtv led 17, 2008 8:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů