Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No, já dělal teďkom C, C+E a Profesák v Ostravě u DPO ... a pohoda - profesák to je na pohodu, jen to se chce ptát a studovat co a jak. C, C+E to je jiný ... Teorie ta je v pohodě, technika taky (teorie) ale jízdy ... kua kam oni tají nás co děláme C, C+E ... Tam bych pomalu ani z osobákem nejel ...
Obrubník jsem nevzal žádný za celou tu dobu ... Tak že asik tak.

Nyní jsem už po všech zkouškách a vyšetřeních (včetně psychouše) a již čekám na vydání nových papírů ... řidičák již zítra a digi karta je ve výrobě ...
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte dub 16, 2013 5:57 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Tak se jdu opožděně pochlubit, že první jízdy v autoškole na sk. C mám za sebou. No bylo to fajn, co Vám tu budu povídat. Instruktor do toho sedl a jelo se. Vypadalo to, že se jede někam za město na klidné místo, tak jsem byl v klidu. Cestou ukazuje řazení, jak brzdit, jak moc najíždět, jak na motorovku a tak. Po pár kilometrech zajíždí do areálu nějaké firmy, kde se otáčíme, zastavujeme u krajnice a jdu za volant. Sedám do toho, ozkouším přehazování malé a velké řady a jde se na věc. 4 na rozjezd, pak už 5, 6 a těch 50 km/h to frčí akorát na 7. Výhled ven bomba, díky ploše zrcátek člověk vidí krásně i za sebe. Zjišťuju, že převod řízení je proti osobáku strašně pomalej a tak točím jak o život. Poznatek o brzdách- blbě se to při prázdném autě dávkuje(Iveco Eurocargo 120Exxx), šlapu-nic, šlápnu víc- nic, šlápnu ještě trochu- instruktor se nějak lepí na palubku. Ale po chvíli to dostávám do nohy a je to ok. Cestou kecáme, instruktor je fajn chlap a docela si rozumíme. Nakonec se vracíme. Povídá "zastav u kraje, zacouvám si do dvora sám". Odpovídám "já si chci zkusit couvat". Kouká na mne jak na Aliena, ale říká ok a vystupuje otevřít vrata. Najíždím, couvám a je to tam. První couvání a hned na první pokus se trefuju přes ruku do vrat šířky ani ne 3 metry. No co, je to taky jen sólo, to je v podstatě jak s autem, jen trochu větší.

Už se těším na další jízdy :)
ned dub 21, 2013 10:37 pm

IvetaCvDoc
Příspěvky: 59
Registrován: úte zář 04, 2012 7:41 pm
Bydliště: tř.E.Beneše 1424 HK

Příspěvek

Ahoj lidí, píšu docela pozdě...už mám papíry 1,5mesice vše proběhlo vklidu...mám už najeto ve dvojce asi tak 12.000km a mužů říct paráda baví mě to...tak hodně štěstí těm kteří ty papíry delaj a když zvazujou běžte do toho je to ulet občas náročný ale pohoda...když přijdu jak dodám foto s čím jezdím...mějte se....
pát kvě 03, 2013 7:47 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Tak "C" je úspěšně na první dobrou doma :-)
pát kvě 10, 2013 1:58 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak gratulace. A jdeš dále ne? Na skupinu C+E, což?
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát kvě 10, 2013 3:39 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

zítra mne čeká první jízda s vlekem :)
pát kvě 10, 2013 3:46 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jízda do předu ... pohoda. Couvat... :D tady je hlídat si "bludičku" na rohu vleku.
Hodně zdaru a pak na profesák? Nebo jej děláš současně?
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát kvě 10, 2013 4:14 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Což couvání snad takový problém nebude, má k tomu tandemový vlek :)

Profesák budu dělat současně.
Naposledy upravil(a) Plechus dne pát kvě 10, 2013 9:30 pm, celkem upraveno 1 x.
pát kvě 10, 2013 5:23 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tandemový vlek!! Tedy žádná točnice?! Tak to je hnus vašnosti ... :shock:
Já lítal z točnicovým vlekem. A Bylo to, no ... někdy hodně jíné. :lol:
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát kvě 10, 2013 7:19 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Já jsem za tandemovej rád, mám celkem respekt z délky soupravy a tak se napřed potřebuju naučit couvat s tím jednodušším. A až to celý dodělám, tak se občas příležitostně stanu jedním z vás, tak se třeba někdy někde setkáme :)
pát kvě 10, 2013 9:30 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Tak dnešní jízda je za mnou. No co k tomu říct, snad jen to, že jsem za to fakt rád. Celkem ujeto 180 km, jelo se pro náklad. Takže mám za sebou rychlou jízdu po silnici 1. třídy, plazení se po silnicích 2. a 3. třídy, jízdu po úzké účelové komunikaci, dlouhé sjezdy kopců, couvání, několikrát se zapojoval a odpojoval vlek. No řekněte mi, kdo z Vás se v autoškole takhle vyřádil :)
sob kvě 11, 2013 7:05 pm

Uživatelský avatar
meďan
Příspěvky: 35
Registrován: pát led 13, 2012 9:21 pm
Bydliště: Humpolec

Plechus

Příspěvek

Tak to buď fakt rád za takový trénink. Řeknu ti opačný extrém. Já poprvé couval až u zkoušek! Naštěstí taky jen s tandemovým přívěsem, což šlo dobře a prošel jsem :wink:
No, ona celá ta autoškola byla taková rychlokvaška . . . :roll:
sob kvě 11, 2013 10:01 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Tak jsem dnes úspěšně složil zkoušku profesní způsobilosti a mám to tedy konečně komplet :)
pon črc 22, 2013 4:43 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak jsem se rozhodl, že než vypadnu ze současné firmy, tak ještě dodělám noty na E a pak se pokusim najít něco s normalní pracovní dobou. Už dva roky vstávám střídavě lehce po půlnoci, nebo nad ránem, takže už mi z toho lehce hrabe :D . Takže mě čekají jízdy se starym Cargem 15t plus točnicovej vlek. Na plac, kde to stojí se dá zajet jen z jednoho směru, takže při každém návratu mě čeká couvání přes ruku :twisted:
pon črc 22, 2013 5:45 pm

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Teda klobouk dolu před šoférama od DPD a ostatníma, co jsou schopný zacouvat s točnicovym vlekem mezi ty nohy kontejnerů. Já ,měl co dělat, abych se trefil metr od autobusu na place. Jízda vpřed bez problému, ale couvání byl porod :roll: ...na třikrát a stejně zbytečně daleko na boku a skončil sem stejně nakřivo...ale pak do toho skočil další a jeli se solem...tak příště to snad bude lepší.
úte srp 27, 2013 8:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů