Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

ATW: myslíš že ten sucháč nebude vadit při vracení při poruše,nebo změně mýtného systému(kdo ví co nás čeká...)?
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř lis 20, 2019 11:10 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

My jsme si první firma.která vrací nové mýtné jednotky :D .které ještě vlastně nefungují..včera byl u me šéf a říkal mi ty trable stín.objednal si 30.jen mezitím tři auta prodal.takže neřešitelný problém pro ne.jak tam vola vždy mu to zvedne Ukrajinka která mu sdělí at to da do mailu..aby záhy robot odepsal ze se to řeší a do měsíce daň vědět...
pát lis 22, 2019 9:07 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Tě byl vosondovat, jestli v pondělí nemůžes nakládat co:-D Tak si to pak nezapomeň zapmout :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 22, 2019 9:10 am

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

No už se těším až budu poštou v prosinci vracet ty starý. Že osobně max po jedné krabičce, tak to narvu do krabice ať se v tom hrabou. :wall:
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
pát lis 22, 2019 9:17 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

pavel 815: Kvalitní sucháč 3M jde velmi dobře dolu. Možnosti jsou dvě: buď sundat z držáku přísavky a nahradit je sucháčem nebo nalepit sucháč přímo na krabičku a držák vůbec nepoužít. V případě, že bys v budoucnu potřeboval krabičku odpojovat od napájení nebo měnil baterku, bude stačit proříznout sucháč v linii toho krytu baterie třeba odlamovacím nožem...

Leoš H: Ano, na "benzinkách" budou mít povinnost odebrat pouze jednu starou krabičku. Proto bude lepší zajít na kontaktní místa Hospodářské komory a "nasypat" jim tam celou hromadu... Akorát budou chtít vidět techničáky... Vše je popsáno tu - http://www.mytocz.com/cs/uzivatel/ukonc ... index.html
pát lis 22, 2019 10:52 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Prouza neboj je nohama na zemi.prej odnese SPZ do depozita.ještě řešil to připojení na tvrdí ve volvu ze chcou 800 za auto.nás mechaniknto odhadl na dvacet korun výrobní naklady
pát lis 22, 2019 11:08 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Ať je to tu pro všechny, je potřeba to vrátit hned v prosinci ty starý? Ty nový pak stačí zakoupit po vjezdu do CZ třeba u Plzně? Dá se zase doplácet to mýto nebo flastr jak na slovači?

Jožine předpokládám 800Kč? No to není moc, než riskovat že ti pojebou elektriku a přideš vo záruku na baterky plus elektroinstalaci.. jinak šéf palec hore :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 22, 2019 11:35 am

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

ATW: No já jim to podle toho návodu pošlu poštou a nebudu nic víc řešit hodím kopie VTP + ORV a ať si to přeberou. Můj čas je dražší než jim tam všechno nosit nachystaný pod nos a zase poslouchat blbý kecy, jako když jsem řešil nedoplatek na mýtné bráně a skrz 50 korun jezdit do zlína a ještě mít pocit, že je obtěžuju. :think:
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
pát lis 22, 2019 12:15 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Lze vrátit až do jara 5 měsíc,Starou dojezdíš do 30.11 24 00hod a 1.12 00 00 hod nalovíš novou! nabíjení probíhá stejně jak při staré ,normálně na benzínce tomu určené viz.mapka na portále mýto.Je hlavně potřebné si ohlídat zda vrátí peníze za kauci a přeplatek mýta na bance. když bylo dobíjeno kartou ,tak hotovost nevydají a stejně je to i kauce.U dlužných bran to stejně všude nešlo doplatit a jak která obsluha to uměla ,stejně šlo snad jen o posledních 20 bran. Nebyl nikdy problém s celníkama to u nich vylustrovat za pokutu 200kč a valíš dál.To myslím že bude platit i nadále.Když se k nim slušně chováš ,vždy problém pořeší přímo u nich v autě.dělají svojí práci a je dobré k tomu tak i přistupovat z mojí praxe.
pát lis 22, 2019 12:30 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

K vrácení staré obu stačí Malej TP na benzínce.A vrací majitel vozu, nebo platná ověřená plná moc.
pát lis 22, 2019 12:31 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Karel334: :thumbud:
Cca deset let z5 sem doplácel snad 500km.. Matně: Praha-Plzeň-Rozvadov-vrchem přez Vary-Ústí- Liberec a dolu na Jihlavu.. obsluha remcala bo to bylo nasekaný ale doplatila :wink: tak snad to nedodrbali..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 22, 2019 12:46 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Já jsem měl zkušenost před půl rokem, protože to nebylo do 20ti transakcí, že obsluha odmítla a musel jsem na pobočku do Zlína, kde jsem musel na minutu přesně hlásit průjezdy bran, cenu a všechno, zabitýho půl dne. Než aby si to při nedostatku mýtného strhli po dobití.
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
pát lis 22, 2019 1:06 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Já se ale bavim o vrácení te nové jednotky......to problém je.ale není můj.jsem jen mezi kus.Prouza jako 800 za auto jak jich mas30????to určité.mechanik ma postaráno o robotu
pát lis 22, 2019 1:10 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Já jsem s tím starým mýtem dost blbnul a měl jsem vždy problém jak jsem se někde vynořil na dálnici. Hlavně Tábor a Sokolov. Vždy mě odstavili ,jak jsem se jim připletl.Nikdy jsem nikam nejezdil něco doplácet.Vždy to přišlo datovkou ,jen jsem zaplatil pokutu 200 a celník mi RZ odblokoval z jejich registru dlužníků. Pak už jen přišlo rozhodnutí datovou schránkou .naprostá pohoda.
pát lis 22, 2019 8:10 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Teď jde ještě o to při tom vracení starých,často při výměně na hospodářské komoře to prohlíželi jak primář Sova snímek,jestli není poškozená,stačil malý škrábaneček,nebo trochu ušpiněná a už nechtěli vrátit kauci a zaplatit novou krabičku znova,což na benzince nikdo neřeší...Jinak to zpětné doplácení na benzíkách v okolí Brna obrovský problém,podaří se to tak u 10% obsluhy,zbytek tomu nerozumí,tak řekne,že to nejde...tohle zase na hospodářké komoře není problém,samozřejmě je třeba znát brány a přibližné časy projetí...K připojení na tvrdo jsem nakoupil černou dvoulinku a zasuvky zapalovače po 65,-kč kus...+ konektory a izolačka,takže mi to nákladově vychází na 18 aut jak necelé 3 ty montážní sady a při jakémkoli problému stačí jen vytáhnout zástrčku a krabice je volná...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob lis 23, 2019 12:37 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů