Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Ale nepodpoříš stát a zrovna v době, kdy to Andrej nejvíc potřebuje.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob lis 23, 2019 10:13 am

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

napadá mě jestli se stát při tendru na dodavatele mýtného sytému chová jako řádný hospodář resp. jestli Andrej řídí stát jako firmu? Pokud byla taková tlačenice na provozovatele mýta, proč to stát (vláda) neprodala jako se to dělá v případě prodeje frekvencí pro mobilnho operátora atd. Kod dá víc a předem ten vyhrává. Hned příští rok nby mohli za ty prostředky vystavět další parkovací místa pro kamiony.
sob lis 23, 2019 6:59 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Proč by to stavěli???stojí to prachy a ty kamiony se vždy někde uklidí přece...jinak v sousedním Polsku za stejnou dobu vystavěli 4000km silnic třídy S.to je jak u nás D11.kolik benzínem.parkovist a hlavně obchvatu města i dědin raději nemluvit...vše je na portálu 40t.net....doporuciji to číst v polštině pokud ji ovládáte.ten překladač je fakt slabej.je tam i rubrika Itd (polskeBAG).kolik a kde chytli aut na magnet.nebo vypínač.je to teď veliký problém v dopravě ale bojují stín jak se dá.zazdil to nějaký dopravce z Lodž.pfevzal nové slípky a ve všech už měl vypínače.,....masakr
ned lis 24, 2019 10:15 am

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

už jsem se smířil , že žiju v bananas republic..jak to vůbec dopadlo s tím Faltýnkem jak to mýto loboval někde v knajpě a pak mu vlítla zásahovka do baráku a sebrali mu noťas a mobil? "Čin se nestal a omluvili se mu?". Jinak žádné poučení z loňského listopadu kdy napadl do uzavírky na D1 sníh a všichni byli překvapeni že v listopadu pádá:) Před Brnem je uzavírka stále a na kopcu na směr Prahu to langsam teprve teď likvidují...ale možná že letos už zima byla jak dva dny sněžilo a teď se čeká na jaro...kéž by. :pray:
ned lis 24, 2019 11:41 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Kdyby žádná zima nebyla vůbec by mi to nevadilo a naší D1 určitě taky ne..kdo chce lyžovat ať jede do Rakouska už bude potřebovat lopatu
ned lis 24, 2019 1:05 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Tak jsem se dneska nas.al a po zjištění že ve skoro žádné zásuvce nechtějí zástrčky té nové krabice držet a po přejetí díry vyskakují samovolně ven,jsem zavolal na novou infolinku 243 243 243 po ,,půlhodinovém ,, procházení automatických předvoleb se mi podařilo spojit s operátorkou a ta mi překvapeně sdělila,že jsem první,kdo si na to stěžuje,a pokud chci podat oficiální stížnost,zadá to do systému. Po mém souhlasu a nahlášení RZ+1. registrace jednoho z aut,tak i učinila,o čemž přišel důkaz do mailu,pokud máte stejnou zkušenost,stěžujte si taky,schválně jestli bude nějaká snaha to řešit...Dále jsem při té příležitosti zjišťoval kde se nachází seznam,včetně nových úseků a dá se na na tu tabulku přímo dostat www.zakonyprolidi.cz/cs/2019-243 tabulka je úplně dole. Vyzkoušel jsem nový mýtný kalkulátor a tváří se to jednodušší a rychlejší než stará verze.Krabici jsem měl jen hozenou na palubovce aby se nabila,má otřesové čidlo,takže se vypíná s pípnutím sama po tom ,co je auto chvilku v klidu,po nastartování nebo nějakém zatřepání kabinou apod...zapípá a zase naskočí,takže kdo spíte v autě,ji asi budete muset na noc natvrdo vypínat tlačítkem...V některých autech jsme je po očistění skla aji přísavek dle manuálu připli na sklo a všechny dříve či později samy upadly,takže ten suchý zip bude asi nutnost... :roll:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř lis 27, 2019 10:57 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

To čidlo ma v sobě i ta belgická.malá. co ukazuje jen SPZ.žádné eura nic.a funguje to v klidu.zaparkuji.zhasne posléze ráno natočil a nezvyjedu rozsvítí se.je v ni i solidní baterii.dva dny po vytažení z zásuvky se vybije úplně. V Francii otvírá platidla závoru.v Antverpy taky ten placeny tunel.ve Španělsku taky otvírá brány.za me osobně je ta belgická .malá. nejlepší mytna jednotka
čtv lis 28, 2019 8:48 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Jozine, taková ta modrá s displejem, tlačítkama po stranách a napojená jak tollcollect? Dyť ta nepípá, teda pípá všude jen ne v belgii a září že sem ju musel skovávat :shock: Aspoň ta naša teda, ale zato pípá a svítí celou noc, tak asi mejt čidlo bude..
No včera, nebo eště den zpátky mi volali zhora, že si mám vyzvednout ten CZ zázrak, sem mu teda hlásil hned myčku a filtry a nějaký drobnosti, tak mi to hned zatrhli, že žádná zajížďka na Strasswalchen nebude, že si mám jet do Man Ansfelden na filtry a to mýto že zas tak nespěchá, že mi to po někom pošle :D no už sem se těšil a...
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 28, 2019 9:24 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Jo ta.me pipa jen jak je úplně vybíta.jinak svítí zelena kontrolka.jak najedes na trajekt do gb třeba bliká zelené ze nemá signál.pak červené.byl u me technik na skok.říkal ze došli dvě pokuty z Belgie.jeden si ji nepustil vůbec tak 1000e pokuta.druhy ji zapnul někde v polovině tak 500eur.tak maji hoši vydělají na vánoce.nám šéf žádné pokuty neproplaci ani za aetr řekne ti vyhlášku znáš a nikdo po me nic navíc nechce.myšleno minutu jízdy třeba navíc.
čtv lis 28, 2019 9:51 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

No ačkoliv jsem nepřítel všelijakých drátů v kabině, tak jsem dnes ač nerad krabici aktivoval a nastavil. Alespoň že má delší kabel než ta slovenská, že jí kabel nestrhne z okna. Zatím drží, uvidíme.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv lis 28, 2019 6:47 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Vážení, ještě je další jobovka u této nové palubní jednotky pro ČR.
Dálkově mohou měnit a doplňovat nějaká data do PJ.
Ta se odpojí od systému, kontrolka zhasne a tím pádem nepočítá ujeté km.
Tedy řidič musí dle slečny na lince 243243243 okamžitě zastavit tam kde je !!! Počkat, dokud dálkově PJ neuvedou do provozu. Jinak řidič bude platit pokutu, protože za jízdu nebylo placeno.
Tedy nikoho nezajímá, že budeš stát na komunikaci, protože Ti oficielně nedovolí dojet na parkoviště. Znovu upozorňuji, že jen cituji slečnu na té jejich lince.
Dále jsem se nikde nedočetl, jak PJ zablokovat, pokud PJ budeš převážet třeba v osobním voze po placeném úseku a aby ti zmetci nepočítali tyto ujeté km.
Vypnutí ze zásuvky nepomůže, pokud je vnitřní akumulátor pod proudem. :evil:
A to že dodávaný konekttor drží v zásuvce na ,,heslo" je obecně známo. Montují na ty PJ naprosté šunty !!!
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
pát lis 29, 2019 7:35 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Tento scénář se mi jeví kapku přitažený za vlasy.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát lis 29, 2019 7:46 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

U jednotky se jednoduše otevře zadní víčko, kde je baterka na konektoru. Ta baterka lze jednoduše vyjmout a je od ní klid. Chce to trochu rozumu!!!
pát lis 29, 2019 11:19 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

jeď bezpečně: To je zase blbost, že musíš zastavit tam kde jsi, To zase hledáš slovíčkaření. Zastavíš na vhodném místě a řešíš problém. Větší problém vidím v jazykové bariéře, že u nás jezdí mraky ukrajinců, mraky bulharů a ty až to budou řešit, tak pán Bůh s nimi. To bude peklo pro tu operátorku.
Nefunkčí jednotku jsem řešil na Slovensku, po zavolání a po vyřešení problému jsem si říkal, jak bych toto řešil např. v Německu, Itálii, Francii kde moje znalosti jazyka jsou na úrovni pozdravu.
Ono problém bude spíš v tom, že nebudeš moci koukat celé hodiny na filmy na noťasu, ale občas budeš muset kouknout na mýtnou jednotku.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 30, 2019 11:04 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Vlastně to můžu rozšířit na všechny kamiony které jezdí po českých dálnicích a silnicích. Mě napadl scénář český kamion, český dopravce a inostranec za volantem.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 30, 2019 11:06 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů