Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

mě jednou v Krabičce došla baterka tak vyměnit.
paní na benzince nevěděla jak,tak volám info linku a výměna se zdařila,na info lince mi ještě poradila chytrá paní,slečna že mám reklamovat,tak asi ví tak reklamuji a pak na firmu došel papír že reklamace se zamítá,a 1550 kč propadá :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob pro 06, 2014 9:41 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Tak a je to tady.Sazby mýtného od 1.ledna 2015 (kč/km) Jen tak vybírám Dalnice+Rychlostní komunikace: Euro0-2, 4a více náprav 8.24kč Euro3-4 6.97kč/km a Euro6+ EEV 4.12kč/km
Více na www.mytocz.cz
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv led 01, 2015 11:06 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Jak řešit mýto u převozních čísel (papírových)?

Dá se koupit krabička i s nevyplněnou SPZ v techničáku, jen s papírovou převozkou v ruce?
ned led 17, 2016 4:35 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Nelze vydat! Ani když jedeš autem kde nejsi psaný v TP jako majitel, musíš cestovat na zapůjčenou od původního majitele.Ještě přidám,nedávno jsem vracel nefunkční jednotku a požadoval jsem novou.Nebyla mi vrácena kauce páč nešel načíst čárkový kod (8 let stará krabička).Řekl jsem ok, tak si vezmu novou a tu starou dám dětem na hraní.Bylo mi zamítnuto ,jsem povinen poškozenou krabičku odevzdat a zaplatit novou kauci na vydání nové.Jednotku jsem hodil na podlahu a rozdupal na kusy,následovně jí odevzal obsluze jako poškozenou a bylo vyřešeno.Zaplatil 1500 a vzal jsem si další.Na centrále sedí ukrajinka které jsem rozuměl každé druhé slovo.Tak jsem je zase zadotoval!!
ned led 24, 2016 2:40 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

pleteš se, už mám vyzkoušeno, normálně na papírovou lze vydat.

Jako majitel nejsme ani u jednoho auta, všude jen provozovatel, a kupoval jsem krabičky na x aut kde jsem nebyl ani jako provozovatel, a to jde úplně v pohodě.
ned led 24, 2016 4:09 pm

ladiikk
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 31, 2016 10:26 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

Jak nejlépe vyřešit mýtné. Jezdím v okolí Jaroměře, kde je silnice první třídy zpoplatněna. Najedu na placených úsecích max. Sto km za měsíc. U předplacený je kauce 5000 což se mi nechce tolik platit, protože je to ne několik let. Na následnou platbu potřebují bankovní záruku což mi za pár stokurun měsíčně přijde přehnaný.
ned dub 24, 2016 10:54 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

na předplacený je kauce za jednotku 1550 a minimální dobití 500
pon dub 25, 2016 7:33 pm

Vašek3
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 05, 2016 9:16 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

ahoj, máte někdo tip na stránky, jak je to s mýtem? Jako ceny v různých zemích, a tak. Nejnovější info (asi) sem našel tady - http://kralmotoru.cz/media/mytne-sazby- ... automobily . Ale jen na ČR. Dík za tip.
stř říj 12, 2016 7:50 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Čau, ceny mýta v některých zemích - výtažek z Raalu:



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
stř říj 12, 2016 9:59 pm

Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 41
Registrován: stř úno 24, 2010 4:03 pm
Bydliště: Blanensko

Příspěvek

...na www.mýtocz.cz je zde už několik odkazů.Jinak je nejlepší si vždy vygoglovat mýto každé země,kudy potřebuješ jet a máš to přesně.
... lítám jako pták ...
čtv říj 13, 2016 6:40 am

Vašek3
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 05, 2016 9:16 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

jj, jen to dá zabrat, tak jsem zkoušel, jestli někde něco není pokupě :)
pon říj 17, 2016 7:09 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ma zkusenost z minuleho tydne-zdechli mi obe,PL i CZ.Od pohledu stejne,i princip stejny,mytna brana.Takze muzu srovnat,,odbornost,,nasich pumparu,vuci polskym,oba jsem absolvoval v jeden den.Vyjedu z Bohumina,zastavim za tunelem v Klimkovicach,vezmu nasi krabicu a jdu to resit na Benzinu.Tam tri pani na sichte-Rikam jim,dobry den,me to asi nejde nepiplo to ani jednou,potreboval bych to vymenit.Ta prvni misto pozdravu,paneboze dalsi,ja to neumim a zmizla.Druha ji vzala do ruky,opucovala hadrou a dala mi ji zpet at to jdu zkusit jed dal ze to pujde :shock: .Divam se na ni a rikam ji-delate si asi srandu ze?Me nepipla ani jedna brana ani ta velka s kamerama a vi to opucejete a poslete me dal?(jen at ji nemusi slecna menit)Rikam ji nikam nejedu dejte mi novou.Ta treti otevre suplik a tam asi dvacet novych lezi. :D Tak rikam te treti,prosimvas vymenite mi ji?Ona ja to jeste nikdy nedelala,dala mi nejaky dotaznik vyplnit.Koukam na to,ze to vypisu,za mnou chlap stoji a rika ji-zavolejte do Prahy na to cislo co tam mate nalepene,a oni to poresi a da vam novou.(asi to znal uz ten chlap)Pani tam vola,evidentne poprve v zivote prazak se pta z ktere Benziny vola,ona ze nevi(nevi kde pracuje) jde se poradit do zadu kde vubec je.a hovor pokracuje.Po 56minutach odjjizdim s novou(dle tacho)usek jsem doplatil-A ted zkusenost z PL-napisu to cesky radeji-dobry den me to nejde.ona dobra den.da to do mikrovlnky a rekne-je pokazena-otevre suplik,nacte novou.podepisu protokol o predani,a po deseti minutach jedu(i s hotdogem za 5zl)Pani usmevava a sama!!!na benzince.
Neřeším...
stř říj 19, 2016 8:27 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

jo čoveče, tady v česku nesmíš po nikom chtít aby svou práci dělal tak jak má, chlastat kafe a rozumovat to by jim šlo. Přál bych ti prodavačku tady z naší benziny, příjemná jak hovno mezi prstama. Na pozdrav nereaguje, nic neřekne asi je blbá a hluchá :D
stř říj 19, 2016 10:29 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ale to ja vim prece davno.reagoval jsem na tema myto nic vice.
Neřeším...
stř říj 19, 2016 10:42 pm

Uživatelský avatar
halibos
Příspěvky: 22
Registrován: stř čer 22, 2016 6:44 pm
Bydliště: Praha

Stát plánuje velké rozšíření mýta

Příspěvek

Majitelé kamionů budou platit za jízdu po Česku více, než dosud. Stát plánuje od roku 2020 o zhruba 900 kilometrů rozšířit síť silnic, na kterých musí nákladní auta a autobusy platit mýtné.

http://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo- ... oprava_rts



Jenom k zamyšlení dva diskuzní příspěvky pod tímto článkem.

František Kuldan 56744
Bednám zpoplatnit každý ujetý kilometr. Ne jenom někde a něco.
Ničí cesty, jsou to největší čuňata na cestách ( já jsem kamión a kdo je víc ).
Úplně bych je přirovnal ke stejné bandě jako jsou taxikáři v Praze.
+1/0
Lukáš Šmahel 27424
Koukám na diskusi, lobby Česm(r)adu dobře úřaduje.
Zřejmě totiž nikomu nevadí, že kamiony vydávají většinu hluku a emisí,
že se podílí na řadě nehod, zabírají prostor při parkování, zdržují provoz,
z 98 % ničí silnice a zvyšují naši závislost na islámských zemích, a to vše
prakticky zdarma. Mýtné se platí na 2,5 % silniční sítě. Na železnici je to 100 %.
pát pro 30, 2016 4:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů