Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
Mára V8
Příspěvky: 999
Registrován: pát říj 07, 2011 3:36 pm
Bydliště: Trutnov

Příspěvek

Když budu nechávat kartu v tachografu pořád, tak jí můžu takhle spálit při startování jo ? :shock: :shock:
stř pro 14, 2011 1:54 pm

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Příspěvek

to asi těžko, mě se stalo že u auta byl vadný palivový ventil v čerpadle a při jízdě po jižní spojce mi úplně zhasnul motor, bohužel mi setrvačnost nestačila k dojetí na nejbližší sjezd a já zůstal stát asi dvacet metrů před ním, takže jsem zuřivě startoval a v jednu chvíli se jakoby vypnuly všechny přístroje včetně palubovky, zvova zaply a vyjela karta z tachografu a od tý doby už jí žádnej tachograf nevzal
čtv pro 15, 2011 7:42 am

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

To se může stát když se pokoušel startovat až do mrtě baterek a tachograf, než stihnul uložit data na kartu, se vypnul.Možná na sekundu ale vypnul.Nestihnul uložit data.
Příklad: Zkuste dát flashku do PC, kopírovat na ni data a v půlce ji vytáhnout ven.Většinou je pak nepoužitelná, nebo data poškozená.To samý je i s kartou.
čtv pro 15, 2011 11:33 pm

Uživatelský avatar
Mára V8
Příspěvky: 999
Registrován: pát říj 07, 2011 3:36 pm
Bydliště: Trutnov

Příspěvek

Tak to jo, už jsem se lekl.
čtv pro 15, 2011 11:39 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

to je jednoduchý,servis by s vozem neměl jet bez karty,kdokoliv by bez karty s vozem na kartu neměl jet.
pokud se to stane,převážně v servisu,hned při převzetí vozu udělat výtisk a nechat si ho servisem orazítkovat,a dopsat na výtisk že servis jel s vozem bez vložené karty.
pokud by se servis šprajcoval tak to nepřevzít a at si to rozhodně šéf (majitel vozu) který pak nese následky za jízdu s vozem bez vložené karty.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
čtv pro 15, 2011 11:40 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Prosímtě, je to jen má doměnka,řídím se tím že karta v tachografu je jen výměnné úložiště dat.V PC se trochu vyznám, jak to mají ošetřené s kartama v tachografu nevím.Myslím si ale, že by si tachograf měl pamatovat veškeré údaje co se v poslední chvíli dělo.
čtv pro 15, 2011 11:42 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

tachograf si pamatuje vše,má i baterii,která by se měla tuším měnit při každé kalibraci.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát pro 16, 2011 12:00 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Staci se postavit v sobotu vecer na D1 a sledovat proc na kazdem druhem kamionu vetsinou ze slovenska sviti cela palubka cervene.Bud nema olej v zanovnim actrosu vetsinou rude barvy,coz neni moc pravdepodobne nebo tam nema kartu vubec.A dopravce a la Hopi,penny atd nebudu radsi vubec komentovat.
Neřeším...
sob pro 17, 2011 10:44 am

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

jozin trošku se sklidni ju? nevím, proč si myslíš že když někomu něco svítí v kabině červeně je to nutně karta? ve všech autech stačí zmáčknout příslušné tlačítko na palubce - volantu a výstraha zmizne a jen třeba sítí oranžová výstraha - nehledě na to, že není problém stlumit podsvit palubní desky! nekecej tady o Hopi! Ani někteří dobroduzi co mají práci jako svůj koníček u HOPI opravdu jezdí na dvě karty bez karty co vím nikdo ale z 400 řidičů nemůžeš kvůli pár jedincům co jsou prasata (omlouvám se za to slovo) posuzovat firmu jako takovou...
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
sob pro 17, 2011 5:03 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja jsem uplne v klidu neboj.Pisu realitu u nas,myslim tim CZ.Sam merdesa mam tak presne vim co a jak sviti,myslim tim ikona a barva.Ale ja to resit nebudu,nejsem tady od toho a ostatne je mi to jedno celkem.
Neřeším...
sob pro 17, 2011 8:43 pm

KACABNIK
Příspěvky: 51
Registrován: ned srp 24, 2008 9:44 am

Re: Jízda bez vložené digitální karty řidiče a následné pokuty

Příspěvek

Co když pojedu dejme tomu bez karty 10 km a pak kartu vložím do tachografu lze to nějako doplnit ?
B-)
pon zář 18, 2017 2:51 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda bez vložené digitální karty řidiče a následné pokuty

Příspěvek

Na profesáku nás učili že jízda je jediná věc, kterou nelze doplnit. Mužeš měsíc doufat, že nepotkáš kontrolu
úte zář 19, 2017 9:39 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů