Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Zadání začátku a konce směny

Příspěvek

Od začátku května budou kontrolní sw automaticky vyhodnocovat správné zadávání začátku a konce směn u digitálních tachografů.Prozatím se toto bude zobrazovat v grafu při vyhodnocení porušení, čím dříve začnete tyto funkce správně zadávat, tím lépe pro vás.Problém je u řidičů, kteří zadávají tyto funkce aniž by měli a nebo vůbec.Máte-li otázky ptejte se 8)
stř bře 02, 2011 4:38 pm

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ok, hned se zeptám, já když se vrátím domů tak zmáčknu výhoz, zeptá se mě na 24hod...dám ne a karta vyjede...jsem doma třeba 14 dní, pak ji tam dávám, zeptá se mě na konec směny, dám ano a pak doplnit udaje...asi to není OK...ale dělával jsem to i jáné firmy a kontroly v CH nikdy žádný problém... :wink:
stř bře 02, 2011 6:42 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak já se taky poptám tedy: Asi to je někde v návodu k tachografu napsaný, nikdy ale na to nemám čas to studovat (sedím v náklaďáku tak jednou za 2 měsíce a to většinou jen na pár hodin).

Strčim kartu, načte mi jí...a ptá se to na "doplnit vstup" ANO/NE. Co mám dát v případě, že jsem (žádným náklaďákem) nikde předtím nejezdil ? Myslím, že dávám "NE", ale...pamatujte si to někdo,když to je párkrát do roka :-D
stř bře 02, 2011 7:09 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Simens

Příspěvek

Ty máš Simense a při výhozu karty řidiče se tě ptá na CÍLOVOU ZEMI, to znamená pouze konec pracovní směny.Potvrdíš tlačítko OK a pak se tě tacho ptá 24 hodin den a nabídne volbu NE, kterou potvrdíš tlačítkem OK, pokavad nepotřebuješ výtisk.Po odpočinku vložíš kartu řidiče a tacho ti jako první volbu nabídne M VSTUP DOPLNIT volba ANO, to potvrdíš tlačítkem OK a dále se zobrazí KONEC SMĚNY volba NE.Směnu jsi ukončil výhozem karty před odpočinkem a potvrzuješ tedy tlačítkem OK volbu NE.Teprve nyní budeš šipkou na horu přetáčet celé časové období včetně datumu od vyndání karty z tachografu.Šipku nemačkat, ale držet než čas bude pouze blykat a nebudou se přetáčet minuty.Poté teprve potvrdíš tlačítko OK a zobrazí se ti vpravo dole postýlka, pokavad ne šipkou na horu změníš.Opět potvrdíš tlačítko OK a zobrazí se M DATA POTVRDIT potvrdíš tlačítko OK.Nyní je pouze doplněn odpočinek bez zadání nové pracovní směny.Musíš počkat až se zobrazí digitální karta a pak teprve vyvolat tlačítkem OK menu, nalistovat šipkou dolů ZADEJTE ŘIDIČ 1 a potvrdit tlačítko OK.Zobrazí se VÝCHOZÍ ZEMĚ, kterou potvrdíš a zadáš daný stát ve kterém směnu začínaš.Platí to i pro tuzemáky, kteří musí každý den zadat začátek a konec směny.U tachografu Simens VÝCHOZÍ ZEMĚ znamená pouze začátek směny a CÍLOVÁ ZEMĚ pouze konec směny. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř bře 02, 2011 7:20 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No ty brďo...jestli to je odpověď pro mě, tak pane jo teda :-D To abych si to vystiknul a strčil ke kartě:-) (A jednou je to Siemens, jednou Stoneridge...podle auta...)
stř bře 02, 2011 7:24 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Pro Davida

Příspěvek

Ty dáš u M VSTUP DOPLNIT volbu NE a potvrdíš tlačítko OK, pak se zobrazí VÝCHOZÍ ZEMĚ, kde zadáš cz a data uložíš bez doplnění odpočinku.Na dobu, kterou jsi neřídil předložíš potvrzení 28 dní zpět. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř bře 02, 2011 7:24 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

OK ok díky moc, tohle už je zapamatovatelnější :-) Prostě NE a je to :-) Dík!
stř bře 02, 2011 7:29 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hodně velké problémy mají řidiči v osádce, kdy při každém výhozu karet potvrzují při střídání právě konec pracovní směny.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř bře 02, 2011 7:37 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

1. Prosím o zdůvodnění, proč se to musí absolutně nesmyslně zadávat, když karta neopustí během mého spánku tachograf, auto se nehne - proč musím zadávat ráno začátek, když logicky v takovém případě stačí zadaný konec večer - těžko jsem se s autem mohla ocitnout ráno v jiné zemi...
...a při tom střídání řidičů, to je jak vidím dokonce škodlivé...
Software se stále vylepšuje, tak proč je toto od začátku stále stejné?

2. Co to zadání udělá s délkou pauzy? Co se stane, když zadám cílovou zemi třeba až 10 minut po tom, co už jsem začala točit pauzu?
stř bře 02, 2011 8:24 pm

LoKyStar
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 04, 2010 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

To znamená, že i když jsem v autě, týden venku a půjdu si lehnout (dělat třeba devítku) tak si budu vyndavat kartu a dělat směny? Tady už fakt nikdo neví, jak nám to otrávit :savle:
stř bře 02, 2011 8:33 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ve vozidle, řidič před odpočinkem vyvolá funkci menu a zadá konec pracovní směny.Kartu nechává vloženou v tachografu.
Irys opravdu tě nic nenapadá, proč se musejí zadávat začátky a konce směn :?: Než odpovím přemýšlejte k čemu dochází hlavně při nakládkách a podobně :?:

Svůj smysl to samozřejmě má.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř bře 02, 2011 8:38 pm

LoKyStar
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 04, 2010 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

Můžu se jenom zeptat, jakej je postih, když to zapomenu udělat?
stř bře 02, 2011 8:57 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Při nakládkách dochází k výměně mokrého trička za suché, jinak mě nenapadá nic. :evil:
A ten další dotaz? :wink:
stř bře 02, 2011 9:00 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když zapomeneš, tak je to jiné, než když nezadáváš vůbec.Vysoké sankce jsou hlavně v zahraničí.Např. jízda v osádce, kdy řidiči potvrzovali při střídání výhoz karty, čili konec směny 1500 euro na místě.Za rozvadovem několikrát po sobě ze strany policie kontrolou výtisků, bez zadání začátku a konce směny okolo 500 euro.V našich kontrolních verzích je to zatím nepřehledné a to se změní během pěti týdnu, proto když jsem dnes mluvil s programátorem, tak jsem to zveřejnil.Požadavek je i ze strany policie, aby toto bylo možné kontrolovat.Co se týče mě, tak při školení pro policii řidiče na tyto skutečnosti upozornuji, nevím že by někdo platil kauci, nebo se psalo oznámení.Co příjde po změně sw se uvidí.MKD na tom není tak špatně jako řidiči na tuzemsku.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř bře 02, 2011 9:11 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Asi se budem na stará kolena muset hóóódně učit. S mým vozem jezdím jenom já,kartu nechávám stále v tacho, po vypnutí motoru naskočí automaticky postel a v pondělí po nastartování to po mně žádné doplnění nechce. Dělám něco špatně?
Lesu zmar!
stř bře 02, 2011 9:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů