Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

jo kartu ti nechaji na 60 dnu abys mohl doložit 28 dnu činnosti pozpatku
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
čtv kvě 09, 2013 9:02 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Ofca

Příspěvek

No to asi nee.
Pokud měníš kartu řidiče z důvodu uplynutí její platnosti, pak ti ji můžou vrátit, ale do 30 dnů ji musíš odevzdat.
Pokud měníš kartu řidiče z důvodu výměny řidičáku, tak ti ji určitě nevrátí, protože karta bude stále platná a ty nemůžeš mít u sebe 2 platné karty. Takže až si půjdeš pro novou, musíš si udělat výtisky za 28 dní.
pát kvě 10, 2013 4:57 am

mili
Příspěvky: 319
Registrován: sob bře 02, 2013 4:57 pm
Bydliště: Plzensko

Příspěvek

není tomu tak při výměně řidičáku mi kartu nechali,jen se člověk nesmí dát.....tohle je jiný případ,že máš dvě karty,a ta původní snad není platná ne?nebo už neplatí,že musí sedět číslo ŘP? :roll:
pát kvě 10, 2013 8:57 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ano, karta bude neplatná. Ale, z pohledu tachografu (jsou v ní údaje začátku a konce platnosti karty), jí tachograf bude brát za platnou a nebude vypisovat chybu jeko že je použitá neplatná karta. Člověk si to hold muší pohlídat ...

Jinak platí - číslo ČP = digikartě (nový řp už má harmonizační kod profesní způsobilosti)
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát kvě 10, 2013 12:09 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

šedý vlčák

Příspěvek

ja ti to vnucovat nebudu, ale jak je možné že mám tedka v peněžence dvě platné karty? asi si to uřednici zase vysvětluji posvem každy jak chce....Imho vidim že maš bydliště severni morava, tak se klidně mužem sejit a s radosti ti je ukažu... ;-)
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
sob kvě 11, 2013 2:43 pm

meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

prosím vás, jak to teda je, mám si měnit řidičák, profesák a kartu, co mám udělat, než tam pujdu???dík.... :shock: :)
pon čer 10, 2013 8:32 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Vezmi si jen dve fotky a doost trpelivosti :lol: a neco penez :lol:
Zijte dlouho a blaze.
pon čer 10, 2013 8:36 pm

Juranes
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 23, 2011 2:43 pm
Bydliště: Czech Republic, Brno

Příspěvek

Nazdárek.
Tak dnes jsem si byl měnit řidičák s profesákem v Brně s tím, že si digi kartu nebudu měnit, protože ji zatím nepotřebuji(jezdím na kolečka).

Soudružky za okýnkem jsem se zeptal, jestli musím tu kartu u sebe vozit, když po výměně řidičáku bude neplatná a ona mi s jistotou řekla, že ji vozit nemusím, když ji nepoužívám. Ale na školení nám přece tvrdí, že ji u sebe musíme vozit, tak teď nevím, kde je pravda.

Když ji u sebe budu vozit, dostanu pokutu za to, že nesouhlasí číslo řidičáku a když ji vozit nebudu, tak mě vopálkují za to, že ji nemám.

Asi se picnu z těch našich posraných paragrafů.

Pokud někdo víte, jak se mám zachovat, rád se nechám poučit.

Díkec Juranes
pon čer 10, 2013 9:13 pm

meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

co řeknou ženský nebo chlapy za přepážkou, na to bych se vůbec nespoléhal, ty, si myslím, že věděj úplně prd, (stejně jako já) :D no nic, vytisknu si 30dní zpět a uvidím jestli mi jí nechaj nebo ne a co bude dál.. :)
pon čer 10, 2013 9:18 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Juranes

Příspěvek

nemusiš ji vozit, ale musiš ji odevzdat aby si popř. hlidka mohla v pc dohledat že nejsi majitelem digikarty a tim padem ji po tobě nechtěla
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
pon čer 10, 2013 9:42 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

z ministerstva nebo jaké zadnice je příkaz že když řidič mění kartu,tak stará mu zůstává a do 60 dnů ji musíš odevzdat stačí např na podatelnu
jestli se najde vůl a bude na ni lítat to už je jeho problém,když si myslí že kontroloři jsou pitomci
starou kartu mám platnou do konce roku,novou jsem dělal protože mi končil profesák a řidičák
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pon čer 10, 2013 10:03 pm

Uživatelský avatar
pitrs
Příspěvky: 42
Registrován: úte črc 22, 2008 10:56 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek

Přesně jak píše Road, dneska moje manželka byla vracet mou starou kartu, která byla normálně stále platná a nebyl ani žádný problém na silnici když mě stáhnul odbor na kontrolu. Když jsem si žádal o výměnu dokladů, kvůli profesku, sama slečna u okénka se zeptala jestli si starou kartu nechám. Potom se jen podepíše, že jste byli poučeni a víte, že tu starou kartu musíte do 60 dnů odevzdat.
Man TGS 35.440 8x6 + tandemáček Schmitz
EX: Renault Kerax 8x4 + tandemáček Schmitz
EX: Renault Premium Lander 6x4 + návěs Bodex
EX: Tatra Terrno 8x8 alias zelená Esmeralda
pon čer 10, 2013 11:06 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Juranes:
Karta i po výměně ŘP bude platná do té doby než skončí platnost na ni uvedená. Pokud ji vlastníš, můžou ji po tobě při kontrole požadovat i když ji nepoužíváš. Tak že ji voz sebou.
To, že musí souhlasit číslo ŘP s číslem ŘP na kartě je "specialita" asi jen u nás, a tento požadavek je v rozporu s nařízením 3821/85.
To samé pokud si ponecháš při výměně starou stále ještě platnou kartu, opět možné asi jen u nás, je to v rozporu s tímto nařízením. Dle CSPSD může být tato druhá karta v zahraničí oceněna na cca. 500€.
úte čer 11, 2013 10:05 am

delivio

Příspěvek

Dle CSPSD se ČR přiklonila k praxi v jiných zemích.
http://www.cspsd.cz/index.php/dopravci/ ... rty-ridicu
úte čer 11, 2013 2:06 pm

Hody
Příspěvky: 89
Registrován: stř led 14, 2009 12:26 pm
Bydliště: Ústí nad labem

Příspěvek

Ahoj podelim se svámi o můj příběh ktery se mi stal minulý týden. Na a38 v Německu u Nordhausenu me stáhli bagouni na kontrolu.Měl sem vše v pořádku, zakurtovano, auto taky v cajku, tak si napichli.tachograf, vytahl si moji 14 dní novou kartu a dal k sobě do notasu.Povídá, že chce vidět data před, kde mam papír na dovolenou a.t.d.Tak sem vytáhl automaticky starou kartu aby se podíval na zbytek dat.Bagoun se zhrozil a začal nadávat jakto, že mám dvě karty, vysvetluju mu že v Čechách sem měl povinou výměnu profesaku tak mi rovnou vyměnili i kartu jelikož končí za dva Měsíce. Povídá, že v nemecku problém, že budu platit velkou pokutu, na to sem se zhrozil a naštval.Potom začali někam volat, a listovat v lejstrech.Nakonec si ofotil karty a jiný doklady, vrátil mi je a popral Šťastnou cestu.Ani mi nedali nic podepsat. Já mám ale ted strach, aby mi nepřišla vychcane od nich nějaká Velká suma a me čekali náročný soudní procesy kvůli blbymu zákonů ohledně výměny karty.Mimochodem potvrzuju, že opravdu vám nechaj starou kartu na 60 dní, pak ji musíte vrátit.
čtv čer 13, 2013 6:42 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti